Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 21.1.2016 v Dekoratívna kozmetika, Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

5 chýb, ktorých sa dopúšťame s tvárenkou

5 chýb, ktorých sa dopúšťame s tvárenkou

Bez chýb nie je nik. Tak sa spieva v známej pesničke od skupiny Elán. Ale omyly sú tu od toho, aby sme sa z nich poučili. Ak majú Vaše líčka vyzerať prirodzene, vyvarujte sa týchto 5 najčastejších chýb.

Mýliť sa je ľudské, zmaľovať sa ako Marfuška rozprávkové

Keď dekoratívna kozmetika, tak pomocník, nie zbraň hromadného ničenia. Pravda, chceme pripomínať princezné z rozprávok a byť za neviniatka. Práve preto bola na krásne ružové líčka vymyslená tvárenka. V rozprávkach však často vystupujú aj záporné postavy a tie bývajú neraz pre väčšiu zábavu zohyzdené. Na lícach a perách machule, pehy, o 5 čísel väčšie oči ako uhlíky. Takýto mejkap ale patrí do rozprávky alebo na maškarný ples a nemal by sa stať našim každodenným. Takéto rozprávkové líčenie rozhodne nechceme. Jedine, že by sme chceli byť pre zábavu.

Tvárenka a 5 najväčších chýb

  • Tvárenka pred nanesením nemá základ

Ráno máte líčka krásne červené a už o pár hodín sa stane zázrak. Tvárenka odrazu nikde. Kam sa podela Vaša tvárenka? Než vyhlásite pátranie, alebo začnete v kvalite výrobku vidieť tisíc chýb, pouvažujte, či ju Vaša pleť jednoducho neskonzumovala. To by ste sa čudovali, čo všetko dokáže vsiaknuť do pokožky a ani tvárenka nie je výnimkou. Isteže, sú produkty, ktoré nedržia a počas dňa sa jednoducho zotrú, no častejšie ich pokožka vstrebe, pretože jej niečo chýba a tak si to vezme z prvého líčidla, čo má po ruke. Pred nanesením tvárenky teda počítajte so základom, ktorým bude mejkap, prípadne púder, alebo minimálne Váš denný krém.

  • Nesprávna farba líčidla

Ja to tu už pravidelne opakujem, no neodpustím si. Je dôležité pri výbere zohľadniť farebný tón pleti. Ak si totiž ružovolíca deva nanesie na líčka tvárenku vo farbe oranžovo-hnedej, jej mejkap bude mať od prirodzeného poriadne ďaleko. Budú ju považovať za špinavú. Niektoré farby proste spolu nefungujú a krkolomné kombinácie chladných tónov s teplými sú jednou z najčastejších chýb. Ak už vážne neviem, akú farbu si dať, neutrálnou broskyňovou alebo staroružovou farbou pokazím určite menej než keď zvolím extrém.

  • Textúra tvárenky nevyhovuje typu pleti

Tak toto viaceré dámy dôverne poznajú. Nanesieme mejkap na tvár a buď nám zvýrazní každú šupinu, každú trhlinu a nedokonalosť, alebo sa začneme lesknúť. Keď sa takýchto chýb nevyvarujeme u mejkapu, je celkom možné, že to isté robíme s tvárenkou. Sú tri druhy tváreniek: púdrové, tekuté a krémové. Ešte viac informácií o tvárenkách sa dozviete v článku Ustlané na ružiach (tvárenka pre Vaše líčka).

kvalitná tvárenka NYX, MAC, The Balm, Bourjois, Makeup Revolution = minimum chýb

správna a kvalitná tvárenka = minimum chýb (zľava: MAC, Bourjois, The Balm, NYX a Makeup Revolution)

Že je na mastnú pleť nevhodná krémová tvárenka, to je jasné, no pozor, lebo nie všetky krémové tvárenky sa hodia pre suchú pleť! Ak sa ich povrch po vyschnutí rozdelí (tak, ako to robia tekuté tvárenky), potom nám to akurát pridá roky. Rozhodne najuniverzálnejšie sú púdrové tvárenky. Čím jemnejšie, tým lepšie.

  • Tvárenka je len na líčkach a vidieť okraje

kontúrovanie bez chýb

kontúrovanie bez chýb: biela = highlighter, hnedá = bronzer, ružová = tvárenka

Niektoré dámy nosia farbu len na líčkach a vyzerá to čudne. Už ste niekedy videli človeka, ktorého by rumenec zalial len na najvypuklejších častiach líc? Červenáme sa predsa až takmer po spánky, kam by mala tvárenka smerovať a kde aj nenápadne splynie s pleťou. Ak máme širokú a príliš okrúhlu tvár, môže nám pomôcť opticky ju zúžiť, ak sa rozotrie do tvaru trojuholníka či polmesiaca. A niekto si pomáha nielen tvárenkou, ale tiež bronzerom a highlihterom. No v tom extrémnom prípade dámy vo výsledku pripomínajú trikolóru. Z prozaických dôvodov. Nedajú si námahu a línie nerozotrú. Určite je správne pohrať sa s mejkapom, no vo finále by tieto farebné políčka nemali byť rozoznateľné. A musia sa aplikovať v správnom poradí. najskôr bronzer, potom tvárenka a highlighter príde až na samý vrch.  Nedopúšťajte sa takých školáckych chýb a dajte na moje rady. Tipy, kam sa čo nanáša, vidíte znázornené na obrázku. Nemusí predsa každý poznať, že ste sa usilovali o úpravu a že nie ste krásna od prírody.

  • Nemáte správne náradie a neviete ho používať

Nenadarmo existujú štetce na púder a štetce na tvárenky. To nie je len taký výmysel s úmyslom predať viac produktov. Štetinky štetca na tvárenku ani zďaleka nie sú také husté ako u štetca na púder. Bol to úmysel. Mali by tak naberať menej farby. Chýb pri používaní štetca je však viac. Niekto napríklad štetec neodklepáva od nadbytkov. Oboje sa pri silnejšie pigmentovanej tvárenke veľmi rýchlo vypomstí. Pamätajte na moje rady, radšej tri vrstvy a jemné, ako jednu a príšernú. A keby ste to predsa len prehnali, radšej poprášte tvár púdrom. Tým sa efekt zjemní.

Baviť sa na maškarnom plese je jedna vec, vidieť ľudí s pobaveným pohľadom smerujúcim na Vás je vec druhá. Nikto nechce byť na smiech. Nerobte preto chyby a nalíčte sa rozprávkovo, ale nie podľa nesprávneho príkladu. Ak poznáte nejakú nešťastnicu, ktorá práve takto chodí medzi ľudí, možno jej pomôžete týmto článkom. Neváhajte ho zdieľať.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This