Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 17.2.2015 v Vône, Zaujímavosti | Bez komentárov

A voňavé ocenenie Fifi získava…

A voňavé ocenenie Fifi získava…

Každý sa oň môže uchádzať, no nie každý ho získa – reč je o ocenení pre najlepšie parfumy na trhu zvané The Fifi Awards. Vo filmovom priemysle sa odovzdávajú Oskary, voňavý priemysel má sošky Fifi.

Kto ceny Fifi udeľuje?

Cena FiFi je každoročne udeľovaná organizáciou Fragrance Foundation založenou v roku 1949. V tejto organizácii sú registrovaní rôzni odborníci, ktorí sa vo svete vôní pohybujú (najmä výrobcovia parfumov a dizajnéri) a už od roku 1973 každoročne rozhodujú o tom, ktorá vôňa si zaslúži najvyššie uznanie. Toto ocenenie sa odovzdáva verejne. Vždy sa koná slávnostný ceremoniál, na ktorom sa zúčastňujú rôzne celebrity zo sveta módy, televízie, divadla i filmu. Je to vždy veľkolepá udalosť spojená s oslavami.

Čo znamená ocenenie Fifi pre nás?

FiFi Award (by Fifiawards), zdroj: http://bit.ly/1zKGRjO

FiFi Award (by Fifiawards), zdroj: http://bit.ly/1zKGRjO

Na túto otázku nie je potrebné hľadať komplikovanú odpoveď. Oskar za filmovú rolu vypovedá o kvalite umelca, ktorý stvárnil vo filme postavu. Ocenenie Fifi vypovedá o kvalite vône. Tak ako sa soška Oskara odovzdáva v rôznych katagóriach, tak aj vône súťažia o sošky vo viacerých kategóriach. Asi najviac Vám budú známe tieto kategórie, ktoré pre kompletnosť uvádzam aj s anglickým názvom:

  • FRAGRANCE OF THE YEARvôňa roka – v tejto kategórii sa samostatne posudzujú pánske vône a samostatne dámske vône. Rozhoduje i to, či je vôňa len na priamy predaj (Private Label / Direct Sell), alebo ide vôňu široko dostupnú (Broad Appeal / Popular Appeal). Či vôňa patrí medzi Nové vône (Nouveau Niche), Luxusné vône (Luxe). Samostatnou podkategóriou je aj FRAGRANCE HALL OF FAMEvôna v sieni slávy. Tam sa každý rok môže dostať len jedna vôňa. Nezáleží, či pánska alebo dámska. Spomenieme aj obľúbenú kategóriu vôní celebrít (BEST NEW CELEBRITY FRAGRANCE OF THE YEAR). Toto ocenenie už dostala napríklad Jennifer Lopez či krásna Halle Berry. Ak ste ešte neovoňali ich parfumy, odporúčam Vám napraviť to. Naozaj sú vynikajúce.
  • PACKAGING OF THE YEARnajlepšie balenie, kde sa taktiež samostatne volí medzi pánskymi a dámskymi vôňami
  • MEDIA CAMPAIGN OF THE YEAR  – najlepšia promo kampaň roka

The Fifi Awards v roku 2014

V minulom roku získali ocenenie The Fifi Awards aj tieto vône:

Dámska vôňa (WOMEN):

Chanel No. 5 (kategória: reklamný spot) od *53,70 EUR
Jean Paul Gaultier Classique (kategória: reklamný spot) za *23 EUR
One Direction Our Moment (kategória: CELEBRITY) za *29,89 EUR

Pánska vôňa (MEN):

Tom Ford Atelier d´Orient Rive d´Ambre (kategória: LUXE) za *143,03 EUR
Ralph Lauren Polo Red (kategória: PRESTIGE) za *50,41 EUR
Bottega Veneta Bottega Veneta Pour Homme (kategória: balenie) od *47,83 EUR

Sieň slávy (HALL OF FAME):

Clinique Happy za *32,24 EUR

* Uvedené ceny sú platné k 17. 2. 2015 a všetky vône onedlho nájdete v našom obchode s týmto logom:

 Prestížne ocenenie The Fifi Awards získalo v predošlých rokoch viacero vôní z ponuky e-shopu Elnino.sk. Poďte si pozrieť, ktoré to boli.

Ako vidíte, cena vône nie je rozhodujúca. Rovnakú šancu majú všetky parfumy. Dôležitá je kreativita a ohlas u tých, kvôli ktorým sa tieto kúsky navrhujú – NÁŠ záujem, NAŠA láska k vôni. Máte medzi týmito vôňami aj Vy svojho favorita? Ak áno, ktorá vôňa to je?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This