Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 16.6.2016 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Acqua di Gioia, čerstvý vzduch a žiarivé slnko

Acqua di Gioia, čerstvý vzduch a žiarivé slnko

Giorgio Armani spriatelil svoju notoricky známu akvatickú vôňu Acqua Di Gioia s ďalšími elementmi prírody. Po boku ikony sa objavujú mladé novinky Giorgio Armani Air di Gioia a Sun di Gioia.

Potešenie z Acqua Di Gioia je trojnásobné

Dve nové vône Giorgio Armani perfektne doplnili rad Acqua Di Gioia a rafinovane sprostredkujú človeku stretnutie s niečím známym a povedomým, no súčasne úplne novým. Rad Acqua di Gioia, konrétne jeho nová limitovaná edícia, má tiež druhú ženskú tvár. Nebudeme viac vídať len krásnu modelku Emily DiDonato. V reklamách na novinky sa objavuje ďalšia supermodelka Barbara Palvin, ktorá má len 22 rokov. Predstavím v krátkosti aj minuloročnú novinku. Tou je spomínaná tretia vôňa Giorgio Armani Acqua di Gioia Jasmine, ktorej sme sa tiež konečne dočkali.

Giorgio Armani Air di Gioia EdP

Vzdušná verzia Aqua di Gioia, novinka Air di Gioia je podľa zloženia niečo nepoznaného. Parfumovaná voda Air di Gioia predstavuje inú taliansku serenádu, než je šum mora, hoci k moru to má stále čo by kameňom dohodil. Doslova.

Giorgio Armani Air di Gioia

Giorgio Armani Air di Gioia

Serenáda Giorgio Armani Air di Gioia sa otvára veľmi intenzívnou sviežosťou. Mne sa z nej takmer zatočila hlava. Je to presne ten pocit, ako keď letíte na dovolenku do prímorského letoviska, otvoria sa dvere lietadla a Vás ovalí ten morský vzduch. Takmer by som povedala, že je to morský vzduch po búrke, ktorá poriadne povykrúcala stromy vo vetre a v povetrí sa tak vznáša vôňa dreva, machu, zelene a všetkej kveteny, ktorú pobral silný vietor. Za to zrejme môže ten slaný akord. Vynásobí tóny, ktoré potom udierajú do nosa.

Po chvíľke začne melódia pripomínať iný žáner. Áno, stále je taká rázna, euforická až rozjarená. A s dlhou výdržou. Niekomu môže pripadať aj pánska pre spojenie soli s kvetom neroli, ale ona taká nie je. Dominantný pivonkový refrén a zvodné pačuli s dotykom machu a kašmírového dreva hovoria, že táto kvetinová cyprusová vôňa je určená ženám. Dámam, ktoré milujú spojitosť s prírodou, jej živlami. Nemajú v sebe ani trošku elegancie, skôr sa javia ako neopracovaný kameň, no napriek tomu sú pre okolie fascinujúce. Dokážu totiž stmeliť každý kolektív, sú vždy nad vecou a ich vyžarovanie je prirodzené. Presne také, aké má modelka Barbara.

Kompozícia dokazuje, že aj keď nie je novinka akvatická ako Acqua di Gioia,  môže byť prímorská tak či tak. Možno nie je parfum citrusový alebo melónový ako väčšina, ani vodný s prvoplánovými tónmi morskej alebo sladkej vody, ale predsa bude evokovať more. S rešpektom k jeho sile, so slobodou pri každom nádychu a veľkou radosťou z výhľadu z útesu, ktorému dala búrka poriadne zabrať a vyumývala ho dočista. Novinka Giorgio Armani Air di Gioia sa ani nedá prirovnať k iným parfumom, pretože žiadnu podobnú vôňu nepoznám.

Giorgio Armani Sun di Gioia EdP

V porovnaní s parfumovanou vodou Acqua di Gioia a Air di Gioia Vás môže orientálna kvetinová novinka Sun di Gioia nudiť. Ten exotický finiš, ktorý ona predstavuje aj so svojim konceptom teplých slnečných lúčov, sa už opakoval v iných parfumoch. Ale nie je všetko také, ako sa zdá.

Giorgio Armani Sun di Gioia

Giorgio Armani Sun di Gioia

Púdrový poprašok piesku na tele (kosatec) a sladká vôňa. Ak si vôňu frangipani a vanilky vybavíme spolu so slniečkom v našich zemepisných šírkach, tak nadšenie pre novinky tohto štýlu bude vyzerať asi takto. „Natrela som sa mliekom na opaľovanie, krásne voňalo, ale teraz sa už idem opaľovať a nič neriešim.“ Už po nejakých dvoch hodinách si nos na ňu dosť zvykne. Preto sa zdá parfumovaná voda Giorgio Armani Sun di Gioia výdržou priemerná. Aj pre okolie môže byť pekná, ale budú ju komentovať tak možno v prvých okamihoch, keď sa pred nimi zjavíte ako plážová bohyňa Barbara. Nič prevratné, ale…

V mojom názore na diskutovanú kompozíciu novinky ma utvrdila kamarátka, ktorá si vôňu Sun di Gioia priniesla z dovolenky. Pri mori sa jej zdala iná. Zmyselnejšia, vitálnejšia, šteklivejšia a výraznejšia. A mala úplnú pravdu, pretože je rozdiel nastriekať si Sun di Gioia a byť v klimatizovanom prostredí so suchým vzduchom, alebo všeobecne na Slovensku a niečo iné byť na slniečku pri mori. Giorgio Armani nás mal upozorniť, že to kúzlo sa bude konať len v určitých podmienkach. Pre zvyšok sveta bude Sun di Gioia len ďalšia sladká letná vôňa, ktorá chce parazitovať na sláve Acqua di Gioia. A pre niekoho aj otravná trvácna vôňa, našťastie nie ťažká pre povahu jej sviežeho a čistého úvodu.

Jej skutočné srdce a plážový chic sa ukáže práve v letoviskách. Ambroxan spomínaný v článku Nové farby a nové vône leta totiž potrebuje vlhkosť, aby sa predviedol a ukázal parfum ako zrodený z lúčov slnka a vodnej pary. Keď dostane šancu, už to nebude len slnko, ktoré spaľuje chrbát zrobenej ženy s motykou na poli. To Vám nepríde poetické, že nie? Ani to nebude dusno pred búrkou, ktoré našinec tak neznáša, lebo sa mu nedá dýchať. Bude to pláž, ležadlo, opaľovacie mliečko, piesok, more a šteklenie slnka na pokožke. Uznajte, tento efekt pôvodná Acqua di Gioia má a tiež novinka Sun di Gioia. Určite by som ju nezatracovala.

Giorgio Armani Acqua di Gioia Jasmine

Svojim zaradením patrí medzi kvetinové akvatické parfumy, no v skutočnosti je parfumovaná voda Giorgio Armani Acqua di Gioia Jasmine ozonická. Jabĺčko s jazmínom, ako hlavní hrdinovia celej ságy, by niekomu mohli pripadať ako mužskí protagonisti, ale ich sladko-kyslý finiš Vám povedia iný príbeh.

Giorgio Armani Acqua di Gioia Jasmine

Giorgio Armani Acqua di Gioia Jasmine

Acqua di Gioia Jasmine z limitovanej edície je romantická vôňa plná zelene, ktorá ženu presunie kúsok ďalej od pobrežia. Vojdete cez bránu olemovanú kvetinami jazmínu do typickej talianskej záhrady, kde si v tieni stromov vychutnáte pokoj. Ste preč od besniacich detí, ktoré rodičia na pláži nevedia utíšiť. Mimo davov turistov, ktorí vyťahujú fotoaparáty, zacláňajú a obťažujú. Acqua di Gioia Jasmine je čistota, nevinnosť a harmónia, ktorú si človek na svojej letnej dovolenke vychutná rád.

Páčia sa Vám akvatické parfumy s kvetinami? Vyskúšajte tiež pôvodnú verziu vône Giorgio Armani Acqua di Gioia. Dostať ju ako parfumovanú i toaletnú vodu.


Zdroj úvodného obrázku: Puretrend.com (http://goo.gl/YzvbG5, cit. 4. 4.2016)

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This