Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 22.9.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Aké jesenné parfumy ukrylo lístie?

Aké jesenné parfumy ukrylo lístie?

Prichádza jeseň, s ňou chladnejšie počasie a čas vymeniť letné za jesenné parfumy. Že prečo máme letné vône odkladať bokom? Vysvetlím na ikonických jesenných vôňach Gucci a Dolce & Gabbana.

Prečo jesenné parfumy?

Už len zmienka o chlade nás podaktorých robí smutnými. Žiaľ, jeseň je už raz taká a nie vždy nás počasie počastuje prívetivými lúčmi slnka. Niekedy prší, inokedy sa ozvú prízemné mráziky. Nočné i denné teploty už budú len a len klesať a to je kameň úrazu. Aby boli letné parfumy účinné, potrebujú teplo. Práve teplo pôsobí na osviežujúce tóny ako spúšťač a podnecuje ich k odparovaniu a uvoľňovanie vône. Ibaže jeseň štedré teplo slnka rozdáva poskromne a v tom chlade chladný tón zanikne úplne rovnako ako kvapka vody v mori. Nikto si nevšimne, že nejaký parfum nosíte. Jesenné parfumy sú iné v tom, že sú výraznejšie a žiadne teplo nepotrebujú. Majú svoje hrejivé tóny, ktoré nos v studenom opare zaeviduje. Jesenné parfumy nepotrebujú veľa tepla. Na uvoľnenie očarujúcej vône im stačí aj Vaše telesné teplo. Jesenné parfumy sú spravidla orientálne, cyprusové alebo kvetinovo – ovocné vône so štipkou korenia, tónmi kože, ambry, dreva a rôznych výrazných prvkov. Takže ak chcete, aby sa za Vami povestný obláčik niesol nielen v kancelárii, ale tiež na ulici, zabudnite na svieže letné vône a vyskúšajte výraznejšie jesenné parfumy.

Jesenné parfumy Dolce & Gabbana a Gucci

Ako tvrdia mnohé dámy, ktoré používajú vôňu Dolce & Gabbana The One alebo siahli po novej edícii pre zberateľov Dolce & Gabbana The One Collector, je to parfum špeciálny. O parfume Dolce & Gabbana The One som písala v článku Nevesty The One a Lady Million v súboji. Už názov článku napovedá, že to nebude vôňa do roboty. Patrí skôr na výnimočné okamihy, ako sú svadby, oslavy, plesy a iné špeciálne momenty, ktoré si chcete uchovať v pamäti. The One je podľa mňa i podľa mnohých z Vás ideálna svadobná vôňa s úctyhodnou výdržou a príjemným prejavom vďaka tónu hrejivej vanilky. Mám veľa dobrých priateliek, ktoré sa s touto vôňou naozaj vydávali a ja zrejme neukončím túto našu tradíciu. (smiech) I keď… zvažujem tiež vôňu Chanel Coco Mademoiselle. Uvidím podľa obdobia. Aj parfum The One Collector by sa dal zvážiť ako svadobný parfum.

Dolce & Gabbana The One Collector

Jesenné parfumy Dolce & Gabbana The One a The One Collector od Elnino.sk

Jesenné parfumy Dolce & Gabbana The One a The One Collector

Aká je novinka zo zberateľskej edície Dolce & Gabbana The One Collector? Vlastne som to už prezradila v článku o novinkách VIP vôňa ako Vaša vstupenka na párty. Aj táto orientálno – kvetinová vôňa je takmer rovnaká, no skúsený nos pozná, že je trošku jemnejšia. Ak sa Vám jej staršia sestra videla príliš ťažká na denné nosenie, potom striedmejšia novinka presne zapadne do Vašej zbierky a doplní ju o denný kúsok. Ambrový tón zo základu tu nie je až taký výrazný a srdce sa zbavilo jazmínu s konvalinkou. Konvalinku som necítila ani predtým, no i tak… vôňu nám kvetinové srdce o jednom tóne spočiatku jemne ovláda jej ovocná zložka a tak sa na začiatku javí inak. Ale nebojte, tá krásna vôňa ľalie, o tú neprídete. Nestratila ani trošku so svojej sily. Ani slivka a vetiver si nenašli svoje miesto a preto sa vôňa javí spočiatku ako ťažká pre to ovocie, najmä tón broskyne je trošku ťažký, no už po krátkom úvode a krátkom zahriatí na pokožke urobí voňavý obláčik. Keď som nosila vôňu The One Collector, moje okolie ju okamžite identifikovalo s vôňou The One, ktorú taktiež vlastním. Som toho názoru, že prejav majú úplne rovnaký a perfektne sa dopĺňajú. Ak Vás čaká dlhý a špeciálny jesenný deň, jesenné parfumy The One a The One Collector môžete nosiť oba. Novinku ráno, staršiu sestru na večer. A poznám dámy, ktoré sa nimi voňajú aj stále. Záleží od vkusu.

Zistite cenu tejto novinky v e-shope Elnino.sk

Gucci Guilty

Dámsky parfum Guilty prichádza z tých končín, ako aj iná veľmi známa vôňa Flora, alebo bol touto vôňou prinajmenšom inšpirovaný. Sláva vôní Flora spočívala v ich jemnej pikantnosti zatemnenej tónom pačuli, čo je typický prejav väčšiny vôní tejto značky. Všimnite si, najslávnejšie parfumy Gucci mali vždy jedno alebo druhé. Korenie alebo pačuli, alebo aj oboje, ako v prípade Guilty. Niet divu, že vôňa Guilty tak rýchlo vošla do povedomia ľudí. Gucci Guilty však prerazila trošku inak. Aj jej dizajn tomu zodpovedá. Tento flakón hodnotím ako jeden z najlepších počinov Gucci. Na poličke medzi inými parfumami zasvieti. Je proste iný výzorom aj efektom.

toaletná voda Gucci Guilty, kúpite na Elnino.sk

toaletná voda Gucci Guilty

Parfum je prezentovaný ako niečo elegantné a formálne, niečo na špeciálnejšie dni, ale ja by som vôňu Gucci Guilty do tejto skupiny neradila. Pravda, elegancia jej nechýba, no zrovna do práce medzi kolegov a kolegyne by som tento parfum nenosila pre pomerne silný tón pačuli a ambry. Keď, tak na nejaké obchodné rokovanie. Tam by Vás parfum Guilty prezentoval ako zmyselnú a sexy dámu. Inak som názoru,že takéto sexy vône sa viac hodia na večer. Možno ani nie špeciálny večer, ale trebárs na večeru s priateľmi, na nejaký večerný výjazd, alebo romantický večer vo dvojici. Je totiž veľmi optimistický a nejde do hlavy ani neuspáva ako niektoré iné omamné vône.

Začína tónom broskyne a mandarínky so svojou typickou štipkou ružového korenia a la Gucci. Potom sa ozve orgován. Tu už začne konečne znieť tá jeho kvetinová stránka. Orgován tvorí čistý, nefalšovaný a dosť realistický kvetinový tón, ktorý sa až s dymovým pačuli a ambrou rozvinie do veľmi krásnej, atraktívnej a orientálno – kvetinovej a sladkej vône plnej ženskosti aj s tou potrebnou koketnosťou. Tým sa vzdialil od vôní na jar a leto. Zvádza, to nepochybne, ale robí to prirodzene. Nie nasilu a za každú cenu ako ikonické vône typu Christian Dior Addict, Chloe Chloe, či Chanel Allure, s ktorými okamžite vystúpite z davu a ktoré sa nemusia úplne každému páčiť. Pre mňa je vôňa Gucci Guilty sofistikovaná, nekomplikovaná a zvodná vôňa na večer. Patrí medzi tie príjemné a dobre nositeľné jesenné parfumy, ktoré zapadnú do každej spoločnosti a ktoré sú už široko ďaleko známe. Nikdy s nimi neriskujete.

Aká je cena Gucci Guilty EdT? Kliknite a dozviete sa.

Už viete, že jesenné parfumy by mali byť výraznejšie. Niečo v nich musí skrátka zaiskriť, aby ste s nimi iskrili aj Vy. Jesenné parfumy Gucci Guilty a Dolce & Gabbana The One Collector rozhodne iskrivé sú a patria do jesennej garderóby. Ktorý z nich Vás oslovil viac?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This