Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 22.1.2015 v Poradňa, Styling | Počet komentárov: 1

Ako na to: Ľahký spoločenský účes

Ako na to: Ľahký spoločenský účes

Spoločenská udalosť a účes. Niektoré dámy to len počujú a už sa im ježia vlasy. Je vrcholom Vášho kaderníckeho umenia stiahnuť si vlasy gumičkou, alebo si urobiť jednoduchý uzol? A čo tak kombinácia?

Aj z jednoduchého vrkoča a uzla sa dá stvoriť niečo, o čom si budú ľudia ešte i druhý deň rozprávať (samozrejme v dobrom slova zmysle). Podstatné je, aby ste vedeli začať s tým vrkočom a to ostatné už pôjde viac menej samo.

Čo treba na tento účes?

Na tento účes nepotrebujete nič zvláštne. Všetko sú to veci, ktoré používate bežne. Nič viac, nič menej. Takže tu je zoznam:

 • Schwarzkopf Osis + Blow Go Smooth Sprej pre uhladenie a lesk účesu.

  Schwarzkopf Osis + Blow Go Smooth – sprej pre uhladenie a lesk účesu.

  jednu silnejšiu gumičku do vlasov (aby počas tanca náhodou nepraskla)

 • tupírovací hrebeň (t.j. hustejší hrebeň)
 • sponky do vlasov
 • jeden štipec do vlasov na prichytenie
 • sprej na lesk a uhladenie vlasov (napríklad Schwarzkopf Osis+ Blow Go Smooth)
 • kvalitný lak na vlasy
 • gél na vlasy (môže a nemusí byť)
 • na prizdobenie si môžete nachystať aj nejakú väčšiu ozdobnú sponu do vlasov, stuhu alebo kvet

K tomu už potrebujete len pár šikovných rúk, dobrú náladu a môžete začať. Ak Vám smiem poradiť, prehoďte si cez šaty nejaký sveter alebo si oblečte pulóver s čo najväčším výstrihom, aby ste stylingovými produktami nezničili šaty a aby ste pri vyzliekaní nepoškodili svoj nový účes.

A takto sa účes robí

Aplikujte sprej pre uhladenie a lesk účesu. Ochráni vlasy, bude ich hydratovať a bude sa Vám s nimi dobre pracovať. Prípravky tohto druhu pomôžu udržať vlasom ich hodvábnu poddajnosť a dodávajú im prirodzený lesk. Potom oddeľte pramene na temene hlavy tak, ako to vidíte na obrázku. Zafixujte ich štipcom a z ostatných vlasov urobte klasický vrkoč.

účes a krok 1 - 2

krok 1 – 2, Zdroj: http://bit.ly/1GAQiMi

Potom rozdeľte vlasy tesne nad gumičkou na dve časti tak, aby vznikol otvor. Týmto otvorom prevlečte celý vrkoč. Ak ste to ešte nikdy neskúšali, tak skrátka uchopte vlasy pod gumičkou, nadvihnite ich a dostaňte všetky cez tú medzeru.

účes a krok 3 - 4

krok 3 – 4, Zdroj: http://bit.ly/1GAQiMi

Teraz všetky vlasy pod gumičkou natupírujte tupírovacím hrebeňom. Až vlasy získajú objem, stočte ich prstami a vytvorte z nich jednoduchý stočený drdol (uzol).

účes a krok 5 - 6

krok 5 – 6, Zdroj: http://bit.ly/1GAQiMi

Vzniknutý uzol pevne popripínajte sponkami do vlasov, aby Váš účes dobre držal po celý večer. Potom odstráňte štipec a rozpusťte vlasy, pričom na boku hlavy urobte cestičku.

účes a krok 7 - 8

krok 7 – 8, Zdroj: http://bit.ly/1GAQiMi

Teraz natupírujte vlasy od cestičky nahor. Ak sa bojíte, že by nedržali objem, môžete si pomôcť aj lakom na vlasy, alebo nejakým objemovým tužidlom. Až skončíte s tupírovaním, vezmite všetky pramene naraz a stáčajte ich smerom nabok do ďalšieho uzla. Neťahajte príliš vlasy. Radšej nech voľne padajú, než by mali byť napnuté.

účes a krok 9 - 10

krok 9 – 10, Zdroj: http://bit.ly/1GAQiMi

Až stočíte všetky vlásky, končeky zastrčte pod drdol a pevne ich tam prichyťte sponkami. Sponky použite všade, kde cítite vôľu, že by účes mohol povoliť. Niekoľko pramienkov vlasov však môžete nechať aj ležérne spustených. S ostatnými vytŕčajúcimi vlasmi si poradí gél.

účes a krok 11-12

krok 11 – 12, Zdroj: http://bit.ly/1GAQiMi

Keď sú Vaše vlasy uhladené, nastriekajte ich lakom na vlasy. Ešte predtým si však radšej urobte malý test. Zatraste hlavou a sledujte, čo robia Vaše vlasy. Mali by ste cítiť istotu, že všetko drží. Ak sa Vám zdalo, že by sa niektorý pranienok mohol uvoľniť, radšej ho ešte poistite sponkou a až potom nalakujte vlasy. Napokon počkajte, až lak na vlasoch zaschne a pulóver môžete vyzliecť. Ak si to želáte, uzol môžete ozdobiť a hotovo. Teraz ste už pripravená baviť sa.

Želám Vám príjemnú zábavu.

Páči sa Vám tento návod? Nazabudnite ho odporúčať priateľom alebo zdieľať.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

1 komentár

 1. Skvely rychly uces do prace aj za zleho pocasia aj na kulturne akcie.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This