Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 18.11.2014 v Poradňa, Starostlivosť, telo | 2 komentárov

Ako potlačiť vznik strií (rady a tipy)

Ako potlačiť vznik strií (rady a tipy)

Kilá utešene pribúdajú a Vy sa tešíte na svoj nový prírastok do rodiny. Žiaľ, príroda to dobre nedomyslela. Pokožka na bruchu ženy nie je z gumy a tak sa čoskoro môžu objaviť prvé následky – nočná mora zvaná strie. Aj s nimi si však môžete dať rady a nenechať im šancu.

Privedenie dieťatka na svet neznamená, že musíte navždy zabudnúť na dvojdielne plavky. Existuje telová kozmetika, ktorá zabráni ich tvorbe a tak nič také, ako strie, sa konať nebude. Chce to však určitú vynaloženú energiu. Dajte preto na osvedčené rady od profesionálov a natierajte sa pravidelne. V každom prípade s tým treba začať hneď, ako začne Vaše bruško rásť. Ak sa raz strie vytvoria, zbaviť ich je ďaleko ťažšie, než im predchádzať. Čím skôr začnete s prevenciou, tým lepšie pre Vás a pre Vašu pokožku.

Rady, čím sa natrieť

Odborníci sa zhodli v názore, že najlepšou prevenciou sú zložky, ktoré priamo pôsobia na tvorbu kolagénu a elastínu – tkanív zodpovedných za pevnosť a elasticitu pokožky. Takými ingredienciami sú AHA kyseliny a niektoré vitamíny, napríklad vitamín A a vitamín C. K dobrej elasticite pleti napomôžu tiež flavonoidy, koenzým Q10, aminokyseliny zapracované do kvalitného rastlinného oleja, ako napríklad jojobový a olivový. Najmä jojobový olej pokožka veľmi dobre prijíma a nezostáva po ňom príliš mastná.

Tipy na dobrú telovú kozmetiku

Pravidelnou masážou obohatenou o kvalitný produkt podporíte prekrvenie, čím sa tkanivá zásobia živinami a to bude pre Vás len a len dobré. Aby mali produkty účinok, natierať nimi pokožku treba dvakrát až trikrát denne.

Produkty z radu Dermacol Enja

Spevňujúci telový olej Dermacol Enja Firming Body Oil a balzam proti striám a celulitíde Enja Balsam Anti Cellulite & Anti Stretch Marks neboli vytvorené len ako prevencia proti striám a ochabovaniu pokožky počas tehotenstva. Sú univerzálne a pomáhajú predchádzať trhlinkám v koži všeobecne, teda aj tým, ktoré vznikli v dôsledku držania redukčných diét. Ak dámy podstupujú rôzne „rýchle a zaručené diéty“, pokožka môže mať problém sa prispôsobovať nestabilnej hmotnosti. Kto teda riskuje jo-jo efekt, v skutočnosti riskuje tiež strie. Dermacol a rad Enja ponúka riešenia na rôzne nedostatky krásy. Konkrétne tieto dva produkty majú teda jednu veľkú výhodu. Počas tehotenstva predchádzate tvorbe strií a po pôrode sa s nimi pustíte do celulitídy a nadbytočných kíl.

Diet Esthetic Body 10 Stretch Marks Cream

Krém proti striám od Diet Esthetic špeciálne zameraný na tehotenské strie obsahuje pre ochabnutú pokožku vskutku prospešné látky. Sú v ňom vitamíny (vitamín A a iné vitamíny), flavonoidy z ružového oleja, esenciálne mastné kyseliny z arganového oleja. Bol doňho pridaný tiež extra kolagén a elastín. Jeho základ tvorí olivový olej a gél z aloe vera. Vďaka gélu nie je krém mastným, zato príjemne chladí a upokojuje pokožku.

Frais Monde Stretch Mark Prevention Cream

Krém z radu ProteattivA je spevňujúci krém na báze flavonoidov a esenciálnych aminokyselín zo zdroja, ktorým je sója a protizápalových látok získaných z kvetov arniky. Bol vytvorený špeciálne pre tehotné ženy, ktorých hormonálnou hladinou tehotenstvo pekne zakývalo a pokožka v dôsledku napínania trpí stresom. Krém ocenia hlavne mamičky, ktoré očakávajú dvojčatá. Bruško môže pokojne rásť, pleť by to mala zvládať o dosť lepšie.

Nedostali ste vhodné rady, nezakročili ste včas a strie už máte? Nebuďte smutná. Nie je dôvod, aby Vás kvôli tomu trápili komplexy menejcennosti.

Neberte svoju peknú postavu ako zničenú a skúste vnímať svoje tehotenské strie inak. Ste len tigrica, ktorá prišla k svojim prúžkom!

[Total: 1    Average: 1/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

2 komentáre

  1. ja som v tehotenstve natierala dvakrát denne krémom elasti-q + som skúšala aj nejaké oleje ako arganový a podobne, vyskúšajte mne to pomohlo 🙂

    • Na krém Elasti-q nemám zatiaľ feedback, ale nepopieram, že môže byť vynikajúci. Ďakujem aj v mene ostatných dám za tip. 🙂 Všetko, čo sa pre pokožku v tomto krásnom období spraví, má význam. A arganový olej, ten je zázrakom sám o sebe. Vynikajúci na vlasy, na telo a dokonca aj na nechty. Keď má niekto zádery, natieranie olejom je jeden z najefektívnejších spôsobov, ako dať nechty rýchlo do poriadku. 🙂

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This