Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 7.8.2014 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Ako sa stať Geishou rýchlo a ľahko

Ako sa stať Geishou rýchlo a ľahko

Chceli by ste sa aspoň trošku podobať na japonskú Geishu a bojíte sa výstrednosti? Upraviť sa v tomto štýle neznamená, že ostanete celá biela a musíte si maľovať srdiečka na pery. Pripravili sme pre Vás krásne líčenie, ktoré zvládnete v jednoduchých piatich krokoch.

Tajomstvo príťažlivosti

Aby ste boli taká zmyselná, ako ony, dobre si premyslite, čo si oblečiete. Keď sa Geisha pripravuje na schôdzku s mužom, vždy má na pamäti pravidlá jednoduchej krásy. Jej oblečenie musí zvýrazňovať jej prednosti a musí dostatočne zakrývať telo, aby mal muž dostatok priestoru na predstavivosť. Rovnako je to aj s mejkapom. Zakryje všetky nedostatky, nechá zažiariť to najkrajšie a nedá mužovi inú možnosť, než usilovne rozmýšľať, čím si Vás získa a aká žena sa za tým zovňajškom ukrýva.

Obrázkový návod, ako sa stať Geishou rýchlo a ľahko.

Líčenie v štýle „Geisha“ v niekoľkých krokoch

Líčenie a la Geisha

1. Bezchybná a matná pleť

Očistite tvár, aplikujte hydratačný krém, podklad a mejkap. Podklad je dobrá vec. Zabráni pleti, aby z neho brala z mejkapu vlhkosť a on Vám potom dlhšie vydrží. Nesnažte sa zbytočne o vytváranie opáleného vzhľadu tmavším odtieňom, než je Vaša pleť. Čím svetlejšia budete, tým lepšie. Nezabudnite svoju tváričku poprášiť púdrom, ak je to potrebné. Dita Von Teese (na obrázku) je prirodzene bledá. Má tie najlepšie predpoklady vyzerať ako Geisha.

Široká ponuka podkladov na Elnino.sk

2. Líčenie očí v maximálne 2 – 3 farbách

Žiadna Geisha nenosí pestrofarebné líčenia. Základom mejkapu je červená (alebo nejaký jej odtieň, ktorý Vám pristane, môže byť aj mierne do oranžova), biela a čierna, prípadne tmavohnedá či šedá, ak sa čierna nehodí k typu pleti. Ani Vy to radšej nepreháňajte a nešpekulujte s farbičkami. Nič nepokazíte, ak vonkajší kútik oka zvýraznite červenou farbou a na zvyšok očného viečka buď aplikujte len mejkap a červenú rozotriete dostratena, alebo si môžete dovoliť aj pekné dymové líčenie, ako nosí Dita. Avšak nezabudnite červenou obtiahnuť i spodné viečko a nechať ju trošku vykukovať. Nech dosiahne aj vyššie, ako je vrchné pohyblivé viečko a ešte krajšie bude očko vyzerať s čiernou očnou linkou.

3. Krásne riasy a obočie

Líčenie obočia s ceruzkou Dermacol dostupnou na Elnino.sk

Líčenie obočia s ceruzkou Dermacol

Oči už dostali svoju farbu, na rade sú riasy. Nesmú byť zlepené. Geisha má vždy pekné, dlhé a husté riasy, preto si dajte poriadne záležať na tom, aby ste ich dôkladne rozčesali. Na obočie použite buď očný tieň alebo ceruzku. Ideálna farba bude mať podobný odtieň, ako majú Vaše vlasy a riasy, čiže nebude ani príliš tmavá, ale ani príliš svetlá.

4. Zdravá farba na lícach

Ak ste si zvolili červenú farbu očného tieňa podľa podtónu Vašej pleti a v podobnom tóne máte aj tvárenku a rúž na pery, potom ste učinili výborné rozhodnutie. Vaše líčenie bude vyzerať vynikajúco. Teraz nezabudnite tvárenkou zvýrazniť Vaše lícne kosti, aby ste vyzerali, že sa jemne červenáte na líčkach.

5. Krvavo červené pery

Geisha má krásne červené pery, pre ktoré je typický tvar srdca. Tieto ženy ho bežne dosahujú tak, že celé pery natrú mejkapom alebo korektorom a potom na ne nakreslia srdiečko. Pokiaľ si na takýto kúsok netrúfate, vôbec nevadí, keď ich nalíčite bežným spôsobom, len sa vynasnažte, aby obrys netvoril nejaký neurčitý oblúk, ale sa poriadne zamerajte na detaily. Ženy s úzkymi perami si pokojne môžu dovoliť nakresliť linku hoci aj o milimeter vyššie, ako je ich prirodzená línia pier. Odtieň ceruzky musí byť buď vo farbe pleti, alebo v odtieni rúžu, prípadne o máličko svetlejší, aby ste nevyzerali ako klaun. Až je linka hotová, vyplňte obrys rúžom.

Rúže Maybelline Color Sensational Lipstick z Elnino.sk

Líčenie pier s rúžom Maybelline Color Sensational Lipstick

Záver Vašej snahy, alebo pomyselný šiesty krok tvorí už len dokonalý účes. Vyčešte vlasy dohora a urobte z nich drdol. Môžete pri česaní ponechať pramienok nad čelom, spustiť ho pozdĺž tváre a poriadne vyhladiť, no ak by Vám mal vadiť, potom si bez výčitiek vezmite čelenku. Vlasy Vám nebudú padať do očí a môžete sa lepšie sústrediť na svoju milú spoločnosť.

S týmto líčením je hviezdou každá žena. Nie je ani priveľmi výstredné, ale ani nenápadné a tuctové, kvôli ktorému by si Vás nikto nezapamätal. Už len ostáva uvoľniť sa a nepodceňovať sa. Práve to robí ženou odlišnou od iných – jedinečnou osobnosťou, z ktorej ide pozitívna energia.

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This