Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 24.6.2015 v Dámske vône, Novinky, Vône | 2 komentárov

Ako trpezlivosť ružové parfumy priniesla

Ako trpezlivosť ružové parfumy priniesla

Trpezlivosť prináša ruže, no v našom prípade to budú ružové parfumy, alebo ak chcete, tak parfumy s vôňou ruží. Toto leto bude venované nielen citrusom, ale tiež ružiam.

Ružové parfumy v ružových flakónoch

Jedno perzské príslovie hovorí, že svet je ruža, ktorú by mal človek ovoňať a potom ju posunúť aj svojim priateľom. Ružovú vôňu totiž treba šíriť ďalej a zdieľať, aby ju cítil celý svet a aby sa z nej každý mohol potešiť. A môžete ju darovať.

Aj neholdujete vôni mora, citrusov, presedlajte na kvetinové vône s tónmi ruže. Ružové parfumy môžu totiž spájať ružové tóny s tisíckami rôznych vôní, ktoré výrazne ovplyvnia ich finálnu podobu. Môžu byť púdrové a ultra elegantné, rafinovane ženské, dievčensky nežné, môžu dýchať zeleňou a čerstvosťou ako púčiky ruže v skoré ráno, veľmi často sa pridáva aj vôňa ovocia, sladký vanilkový Orient alebo také temné tóny, že by ste si k parfumu pokojne dali náramok a náhrdelník s ostňami a šli na rockový koncert. V tomto článku Vám predstavím niektoré ružové novinky z ponuky Elnino.sk.

Nové ružové parfumy Acqua Di Parma

Ružové parfumy Acqua Di Parma Acqua Nobile Rosa a Rosa Nobile

Ružové parfumy Acqua Di Parma Acqua Nobile Rosa a Rosa Nobile

Acqua Di Parma Rosa Nobile (EdP)

Rosa Nobile je najnovším prírastkom do série vôní značky Acqua Di Parma, ktorá pozostáva s parfumov Iris Nobile, Magnolia Nobile a Gelsomino Nobile. Do sveta vyrazila už koncom minulého leta, no my sme si na ňu museli počkať trošku dlhšie. Kráľovnú kvetín značka predstavuje ako grandióznu a veľmi oceňovanú trofej každej dámy. Jej obal je jednoduchý, no tekutina v pastelovej ružovej zachováva antenticitu a charakter kvetu a zaujímavo kontrastuje k zlatému vrchnáčiku.

Vôňa sa otvára tradične a po taliansky. Na úvode sa podpísal bergamot a mandarínka, ktoré nám pridajú aj trošku pikantných tónov korenia. Úvod zakričí ako sopka Etna, no už do pár minút vychladne a nechá hovoriť len ružu. A to nie obyčajnú, ale taliansku ružu stolistú, ktorá má veľmi intenzívnu vôňu, ktorú budete cítiť od počiatku až do samého záveru. Tie citrusy jej len pomohli k prirodzenosti. Ružový tón veľmi blízky reálnej ruži, ktorú by ste si odtrhli v zázrade, sprevádza aj pivonka a fialka s konvalinkou, tie však vytvárajú ruži len tichý púdrový a elegantný doprovod. Táto čistá a elegantná vôňa kvetín sa prelína s tónmi pižma a cédra s troškou ambry. Parfum pôsobí sviežo a ľahúčko, no súčasne veľmi vrúcne a potešujúco ako náklonnosť nápadníka, ktorý Vás obletuje po celý čas dovolenky. Acqua Di Parma Rosa Nobile je príjemná kvetinovo-drevito-pižmová vôňa na jar, jeseň i leto a skôr na denné nosenie.

Acqua Di Parma Acqua Nobile Rosa (EdT)

Čertvrá novinka Acqua Nobile Rosa sa Vám nebude spájať s nápadníkmi, ale skôr s raňajkami na terase s výhľadom do talianskej ružovej záhrady pokropenej rannou rosou, od ktorej kvapôčiek sa odráža slnečné svetlo. Flakón je vyšší, štíhlejší a má striebristý vŕšok, aby naznačoval sviežosť a chlad. Nie také teplo ako Rosa Nobile.

V porovnaní s minuloročnou vôňou je Acqua Nobile Rosa ľahšia, ovocnejšia, mydlovejšia a ešte viac svieža. Úvod by mali tieto ružové parfumy podobný, no v tejto vôni už neucítite žiadne drevo, ktoré by ju držalo v dôstojnej elegancii. Ženie sa spolu s Vami ako veľká voňavá vlna. Môže za to pozmenený doprovod ruže  – kvetinové tóny sviežej frézie a cyklámenu, ktoré Taliani milujú. Preto tej dojem rannej rosy. Táto ruža mi veľmi nepripomína tie šľachtené ruže, ktorých by Vám Váš milovaný priniesol tucet, ale skôr nejakú divokú popínavú ružu. Kvetinová vôňa  Acqua Di Parma Acqua Nobile Rosa bude skvelou voľbou pre dámu, ktorá si každého muža hravo omotá okolo prsta, aby splnil všetky jej želania. Najkrajšie sa vyníma na pokožke na jar a v lete.

Svieže ružové parfumy od iných značiek

Ružové parfumy Tommy Hilfiger, Jimmy Choo a Mercedes-Benz

Ružové parfumy Tommy Hilfiger, Jimmy Choo a Mercedes-Benz

Tommy Hilfiger Flower Rose (EdP)

Flakónik tejto ružovej vône má hrdlo ozdobené ružičkou, ktorú by ste pokojne mohli celé leto nosiť vo vlasoch alebo ako brošňu. Bude signalizovať, že ste pripravená na nájdenie letnej lásky a nový románik. Ani táto vôňa nie je romantická ani elegantná. Pripomína mi obe vyššie zmienené ružové parfumy Acqua Di Parma, ktoré niekto zlúčil v jeden. Je svieža i teplá, pokojná i povznášajúca myseľ, ktorá však vďaka pár zvláštnym tónom zaletí do úplne iných sfér, než by ste čakali. Úvod je klasický – citrusy, frézie a taliansky bergamot nahradilo v Amerike milované jabĺčko. Ružu v srdci sprevádza veľmi nežná kamélia, ktorá ešte viac podtrhla ženskosť a krásu tónov ruže. Aj tón mlieka zo základu urobí s vôňou niečo vzrušujúce. Spôsobí, že kvetinové tóny krásne priľnú k pokožke, ako hladné dieťa k prsníku svojej mamy. Vôňa znežnie, zjemnie a bude každému veľmi blízka. Aj pri Vás sa bude držať dlhšie než bežné ružové parfumy. Nebude to síce čistá ruža, skôr koktail vylepšený ružovou vodou, no s kvetinovým koktailom Tommy Hilfiger Flower Rose sa budete cítiť veľmi krásna. Ako keby ste práve prišli z privátnych kúpeľov, kde Vás ako VIP hosťa vymasírovali voňavými olejmi, mliečkami a rozmaznávali celý týždeň.

Jimmy Choo Jimmy Choo Blossom (EdP)

Jimmy Choo Blossom patrí do rodinky kvetinovo-ovocných vôní. Pozrite na jej optimistický flakón. S takým nikto nemôže brať život smrteľne vážne a mračiť sa. Prvé momenty sa budete cítiť dievčensky, ale tak sofistikovane, nie detinsky. Omámi Vás krásny ovocný úvod, kde dominujú maliny, ríbezle a iné drobné červené ovocie. Až trošku poľavia, ozvú sa aj citrusy, ktoré ladia s ružovým srdcom vône, ktoré ovíja sladký popínavý hrachor. To už nastupuje čistá kvetinová ženskosť na veľmi jemnučkom podklade zo santalového dreva a pižma. Vôňa na jar a leto Jimmy Choo Jimmy Choo Blossom pripomína letné vône Escada. Aj tieto navodzujú atmosféru leta aj so svojou bezstarostnou sladkosťou. Nenechá utápať sa v depresívnych náladách zo škaredého počasia alebo komplikácií, ktorým sa nikto nevyhne. Bude Vašim liekom, pretože dáva prísľub niečoho krásneho, čo Vás čaká za rohom. Ako kamarátka, ktorá prišla aj s lahodným ovocným dezertom, aby Vám zdvihla náladu.

Mercedes-Benz Mercedes-Benz Rose (EdP)

Táto cenovo dostupná a kvetinová vôňa od značky Mercedes-Benz už nepripomína neposedné dievčatko, ale skôr rafinovanú dámu s mladistvým duchom, ktorej by sa nikto neodvážil hádať vek. Ani by neuhádol. Veľmi pekný flakón prechádza farebne od svetlého odtieňa k tomu najintenzívnejšiemu ako gradient a bude sa pekne vynímať na poličke. Sladká, svieža a mladistvá kompozícia Mercedes-Benz Rose spája v srdci vône sladkosť kvetu magnólie, čistotu ružových kvetov v bezpečný v predsa celkom odvážny vír, kde sa lupienky kvetín vznášajú s aromatickým elemi a ružou voňajúcim palisandrom. Tieto tóny robia vôňu zamatovo jemnou, mäkšou a prirodzenejšou. Základ i úvod je veľmi podobný vôňam Acqua Di Parma. Tiež sa v ňom mieša ovocie, ambra, pižmo a cédrové drevo. Ak hľadáte nevtieravú a elegantnú vôňu, ktorá je pritom jemná, svieža, nekomplikovaná, potom by ste mohli dať šancu vôni Mercedes-Benz Rose.

Kto čakal na niečo iné než citrusové, ten sa dočkal. Aj toto leto prináša jednu krásnu vôňu za druhou a každá je iná.  Páči sa Vám táto inšpirácia? Podeľte sa s priateľmi a zdieľajte tento článok.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

2 komentáre

  1. Ďakujem za krásny, podrobný opis vôní. Vždy mám chuť si kúpiť parfum, o ktorom som si prečítala na Vašom blogu. Ale k dokonalosti popisu mi predsa len niečo chýba – a to je výdrž jednotlivých vôní. Ja chápem, že táto informácia, zvlášť ak parfum nemá veľkú výdrž by bola kontraproduktívna. Predsa len, píšete blog pre predajcu parfumov a tomu by sa to nemuselo páčiť. Ale po dohode by sa to možno dalo. Predišlo by sa tak častému sklamaniu po nákupe 🙂

    • Milá Karina. Ďakujem za milý komentár. Som rada, že sa Vám moje články páčia a že venujete svoj čas ich čítaniu. Čo sa týka tej výdrže, pri niektorých parfumoch som túto informáciu uviedla. Ale zatiaľ som to spravila len pri tých, kde som si bola minimálne na 90% istá, že to bude platiť pre každého. V parfumérstve sú žiaľ niektoré zložky veľmi nevyspytateľné. Má to na svedomí rozdielna molekulárna hmotnosť, ktorú jednotlivé voňavé tóny majú. Napríklad také citrusy môžu byť na dobre prekrvenej pokožke (ako mám ja) veľmi prchavé a preto keď niečo skúšam, musím brať do úvahy, že niekomu inému ten istý parfum môže vydržať raz tak dlho ako mne. Môžem však do budúcnosti uvádzať aspoň orientačne, ako to vidím. 🙂

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This