Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 20.5.2015 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Armani, Gaultier a ich tip na letný parfum

Armani, Gaultier a ich tip na letný parfum

Ak by sme poprosili pánov ako je Giorgio Armani, Jean Paul Gaultier, Calvin Klein a Thierry Mugler, aby nám dali čo len jeden tip, ako prežiť nezabudnuteľné leto, ich recepty by určite zahrnuli aj tieto vône.

Slniečko, príjemne zohriatá pôda, voda a na každom kroku krásna vôňa. Také leto by si želal nejeden z nás, preto novinky, o ktorých dnes bude reč, nechávajú bokom možné vrtochy počasia a prinášajú víziu dokonalého letného obdobia. K letu patrí dovolenka a ideálom mnohých ľudí je stráviť čas v dovolenkovom raji, takže tvorcovia nemuseli chodiť ďaleko po inšpirácie. Vybrali si najvyhľadávanejšie letné destinácie a nechali svoje parfumy vsiaknuť ich vône. Takto majú istotu, že ani toto leto neostanú ich výtvory bez povšimnutia. A tu je mala ochutnávka niektorých z nich.

Tip na krásne leto a la Armani

Giorgio Armani rozširuje kolekciu vôní Armani Code o novú limitovanú edíciu, ktorej inšpiráciou sa stala oblasť Stredozemia.  Jeho nové Eau de Fraiche vône (Eau de Fraiche má o čosi nižšiu koncentráciu ako EdT) sa s nami snažia zahrávať tak, aby sme podľa zloženia nevedeli, čo od nich máme čakať a cítili potrebu ich ovoňať. Pri čítaní sa zastavíte a začnete uvažovať, čo tam tá zložka vôbec robí a ako ovplyvní tie ostatné. Nuž vedzte, že to bude zaujímavé.

Giorgio Armani Code Turquoise pre dámy a pánov

Giorgio Armani Code Turquoise pre dámy a pánov

Giorgio Armani Code Turquoise pre dámy

Dámsku verziu tejto letnej vône zaradila značka Armani medzi kvetinové parfumy, no popravde je všetkým možným a ja by som ju charakterizovala slovnou hračkou ako ovocno-kvorientálnu. Kvetiny, medzi ktorými pán Armani vyrastal totiž nevoňajú výhradne kvetinovo, sú to kvety citrusov, ktoré nesú v sebe tiež charakteristické vlastnosti ovocia, ktoré z nich na stromčekoch dozrie. Takže hoci je vôňa presiaknutá kvetmi pomarančovníka od základu až po úvod a v začiatku má ešte posilu od kvetov neroli a hruškového sorbetu, vždy v nej budete cítiť nádherné ovocné a pomarančové podtóny podčiarknuté drevitým základom vône s veľmi jemnou prísadou sladkej vanilky. Kto miluje citrusy a potrebuje ich v elegantnejšej verzii, tak tu práve takú máte. Kde sa ukryl Orient? Prehovorí k Vám od srdca. Zmyselný jazmín a hrejivý zázvor dávajú parfumu ostrejší orientálny rozmer, temperament a priam erotické napätie. Spolu so srdcom prichádza spestrenie celej vône, ako keď ste na dovolenke a animátori nachystajú zaujímavý program. Nie je to dominanta celej dovolenky a ani tieto zložky sa nesprávajú vodcovsky, no práve pre tieto záblesky inakosti si vôňu Giorgio Armani Code Turquoise i dovolenku uchováte vo svojej pamäti.

Pánska vôňa Giorgio Armani Code Turquoise

Muži sa na dovolenkách správajú inak ako dámy. Chcú sa odviazať a niečo zažiť. Pánska verzia Giorgio Armani Code Turquoise vychádza z imidžu charizmatického muža, okolo ktorého sa na pláži odvíja celé dianie. On je v centre pozornosti, on rozpráva a jeho počúvajú. Táto drevitá aromatická vôňa z dielne Armani je akousi ódou na životný štýl takýchto pánov a preto sa otvára grapefruitom a neroli, čiže sviežo, no súčasne kvetnato ako ich kvetnaté reči. V úvode ešte nie je vyslovene pánska, možno skôr unisex, no srdce je už na tom úplne inak. Ostré olivovníkové a cédrové tóny poukazujú na muža, ktorého jazýček je ostrý ako britva, no predsa pôsobí harmonicky, pretože základ z dymom voňajúceho guajakového dreva, jemnej ambry a pižma už vôňu zbytočne nepritvrdzuje. Naopak, Giorgio Armani Code Turquoise je veľmi šarmantná kompozícia aj so svojou rafinovanosťou, pretože z nej stále ide aj čosi elegantné s vrelé, čo dámy priťahuje. Nejaví sa afektovane a povrchne, ale skôr ako niečo, čo má v sebe hlbokú myšlienku, ktorá odráža pozitívne myslenie jej nositeľa.

Letné motívy Jean Paul Gaultier

Vône Jean Paul Gaultier z edície Le MaleClassique sa už preslávili a typické sú pre ne flakóny v tvare siluety tela ženy a muža. Veľmi obľúbená je tiež edícia vôní na leto označená pojmom „Summer“, preto tvorca nemenil kompozíciu tak ako Armani. Nechcel vziať ľuďom to, čo milujú. Každé leto však príde táto vôňa vo vynovenom flakóne limitovanej edície a tak sa milovníci letnej vône môžu stať súčasne zberateľmi nádherných obalov. Podobne to má tiež značka Burberry, ktorá presne rovnakým spôsobom dopĺňa verzie svojej slávnej vône Body. Teraz však poďme predstaviť tieto novinky od Gaultiera.

Jean Paul Gaultier Le Male Summer 2015 a Jean Paul Gaultier Classique Summer 2015, obe vône na Elnino.sk

Jean Paul Gaultier Le Male Summer 2015 a Jean Paul Gaultier Classique Summer 2015

Jean Paul Gaultier Le Male Summer 2015

Obal pánskej aromatickej fougere vône sa inšpiroval typickým životom divokého bengálskeho tigra na indickom subkontinente. Jeho pohyb je slobodný a nikým neobmedzovaný. Tiger si slobodne žije a loví v útrobách lesov na západ od pohoria Himaláje, no vídaný je tiež v delte rieky Ganga, kde tamojší ekosystém nepokazený činnosťou človeka pôsobí ako balzam na dušu. Svieže tóny levandule, mäty z úvodu a tóny výsostne zeleného srdca vhodne doplnil kardamóm aj so svojou sviežou pikantnosťou. Vôňa po ňom trošku zosladne, na čom má zásluhy aj vanilka. Pižmo dodávajúce hĺbku a santalové drevo sú však primalí páni na to, aby poškvrnili sviežosť, ktorá ide z tejto vône po celý čas. Letná verzia kolínskej vody Jean Paul Gaultier Le Male Summer 2015 je rozhodne o čosi menej elegantná, menej sladká, než klasická vôňa Le Male ale tá podobnosť sa zaprieť nedá. Túto letnú vôňu však rozhodne môžete nosiť každý deň bez toho, aby ste váhali, či sa hodí alebo nie.

Jean Paul Gaultier Classique Summer 2015

Indický leopard vo vlnách rieky sa správa ako dáma, ktorá chce zvádzať. Kvapky vody postriebrili jej telo, lichotia mu a ona ho môže hrdo vystavovať na obdiv. Ale dosť bolo rečí o obale. Od klasickej vône Classique sa táto orientálna kvetinová novinka líši základom, ktorý je ľahší, menej sladký a viac z neho cítim pižmo. Tiež kompozícia mi príde jednoduchšia a vhodnejšia na bežné dni. Nosiť by sa dala na jar, v lete i na jeseň. Najskôr ucítite šťavnaté tóny mandarínky a pomarančové kvety s jemne sladkým tónom vanilky na pozadí. To je možno taký prvotný príval sviežosti, ako keď vkročíte do vody. Avšak vôňa pokračuje ladnejšie a ženskejšie. Napriek citrusovému úvodu prerazí jej jedinečný a aj tak vskutku jednoduchý kvetinový charakter. Ruža z úvodu flirtuje s jazmínom, ylang-ylang a konvalinkou. Tento mix však nie je taký ťažký, že by ste ho neuniesli. V podstate vyznieva úplne prirodzene a jemne, pretože taká je India. Aj v zdanlivo dusivých partnerstiev silných zložiek nájdete harmóniu so sviežou stránkou parfumu Jean Paul Gaultier Classique Summer 2015, ktorú on nepochybne má a sviežosť dominuje.

Novinky Thierry Mugler a Calvin Klein

Aj toto leto bude svieže a prekvapí Vás jedinečnými zážitkami. Taký názor má nielen Armani, ale tiež módne domy Thierry Mugler a Calvin Klein. Svedčia tomu i vône, ktoré uviedli na trh? Jednoznačne áno.

Thierry Mugler Amen Ultra Zest a Calvin Klein CK One Summer 2015, obe vône na Elnino.sk

Thierry Mugler Amen Ultra Zest a Calvin Klein CK One Summer 2015

Thierry Mugler A*Men Ultra Zest

Parfuméri značky Thierry Mugler nikdy nekomponujú vône tak, aby nimi potešil celé davy, ale robia ich špecifické, aby Vás z toho davu vytiahli na pódium. Aj drevitá aromatická vôňa A*Men Ultra Zest je zvláštna. Aby dizajnér priblížil ideu perfektného voňavého elixíru plného vitamínov, musel sa vzdialiť od naturálneho farebného prevedenia flakónov ostatných pánskych vôní A*Men. Tento dostal sviežu oranžovú farbu, aby ho páni už ráno v polospánku a prižmúrenými očami bez problémov nahmatali. Čo muži potrebujú? No určite to bude káva, škorica a možno aj čosi pikantnejšie ako napríklad čierne korenie. Takáto kombinácia pôsobí v každej vôni veľmi charizmaticky a príťažlivo ako aj tá šálka, ktorú by v kuchyni muž našiel hoci i poslepiačky. Aj keď ju manželka stokrát premiestni. Čo však v tejto vôni prekvapí je súhra so sviežim úvodom. Mätu, červený pomaranč, zázvor a mandarínku by ste si do kávy asi neprimiešali. Ony však nikdy nehrajú proti sebe a ani naraz. Vôňa sa mení. Najskôr je to citrus s kávou, no potom citrus a mäta. Všestranný základ vanilka, tonka a pačuli si ich už prispôsobia, aby príliš nevyskakovali a hrali elegantnú, no stále napínavú hru. Vôňa Thierry Mugler Amen Ultra Zest Má v sebe všetko, čo urobí Váš deň už od samého začiatku jasný, teplý a pozitívny.

Calvin Klein CK One Summer 2015

Unisex vôňa Calvin Klein CK One Summer 2015 zachytáva letné dni aj s vytúženým pokojom od pracovného ruchu. Už to nie je energická vôňa zelene, skôr slnečná energia, ktorú sa snažíme načerpať. Ležíme, slniečko nám svojim teplom šteklí pokožku a nie sme schopní vnímať nič, len piesok a kamienky pod nohami a tie krásne vône okolo nás. Z týchto pocitov vychádza aj skladba a obal citrusovo – aromatickej vône CK One Summer 2015. Dizajnér Fabien Baron vylepšil fľaštičku obrázkom bielej piesočnatej pláže s typickým vlnitým reliéfom, tyrkysovo modrého mora a nebesky modrou oblohou. Už ten citrusový úvod naznačuje, že ide o letný parfum. Ale nebude to len o citrusoch. V posledných rokoch sa u autorov letných vôní CK One Summer nedala prehliadnuť fascinácia letnými nápojmi. Aj nápoj Gin&Tonic prizdobený dáždnikom, plátkom citróna a slamkou a exotickým ovocím patrí k letu a k tejto vôni. Navyše je veľmi dobre zosúladený s hviezdičkami badiánu, zázvorom a drevitým základom vône so sladkastou stopou ambry, ktorý zaimponuje väčšine ľudí. Tóny nekričia, len dávajú vôni o čosi lepšiu výdrž, pretože majú pod kontrolou prchavosť citrusových tónov a dotvárajú menivý ozonicko-akvatický charakter vône Calvin Klein CK One Summer 2015, aby nás rýchlo neomrzela. Je dosť možné, že to bude Vaša kultová vôňa aj pre ďalšie leta.

Páni  Armani, Jean Paul Gaultier, Calvin Klein, Thierry Mugler nám predstavili nádherné letné vône pre ženy i mužov.

Všetky v článku menované parfumy i ostatné novinky z ponuky Elnino.sk nájdete v sekcii Novinky v ponuke. Kliknite a vyberte si tú svoju.

Ostáva len jedno. Vybrať si z nich a tešiť sa na leto. Ktorá z nich bude Vašou? Bude to Armani, dáte prednosť inej novinke, alebo si necháte poradiť od priateľov? Ak som Vám pomohla s výberom, budem rada, ak budete zdieľať tento článok a Vy na oplátku pomôžete svojim priateľom.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This