Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 17.9.2014 v Dámske vône, Pánske vône, Vône, Zaujímavosti | Bez komentárov

Armani a vôňa bohov Olympu

Armani a vôňa bohov Olympu

Bohovia sídliaci na Olympe fascinovali tvorcu vône Prive Cedre Olympe natoľko, že materiály považované za im zasvätené pomiešal a všetky ich vlial do flakónu, ktorý uzatvára vrchnáčik v tvare skaly. Je to výnimočná vôňa pre výnimočné dámy a pánov.

Vôňa Giorgio Armani Prive Cedre Olympe EdT na Elnino.sk

Vôňa Giorgio Armani Prive Cedre Olympe

Prečo práve skala? Ťažko povedať. Hádame, že sa mohol dizajnér inšpirovať príbehom Dia – vládcu Olympu a jeho príbehom.

Keď sa Zeus – najvyšší boh – narodil, jeho otec ho chcel zniesť zo sveta. Jeho matka však vedela, že by ho v obavách, že ho raz zvrhne z trónu, prehltol rovnako ako ostatné svoje deti. Prešla teda manželovi cez rozum a namiesto novorodenca zabalila do plienky skalu. Malého Dia potom vychovali nymfy na ostrove Kréta. Obavy boli napokon opodstatnené, lebo Zeus sa stal vládcom.

Nymfy, ktoré Dia vychovali, sú víly a považujú sa za ochrankyne a ženy, ktoré najčastejšie nájdete pri vodách, riekach, oceánoch a moriach. Preto i zvyšok flakónu je čistý a priezračný ako voda.

Vôňa bohov Olympu v predstavách Armaniho

Hlava vône Prive Cedre Olympe

Aby bola vôňa taká svieža, otvára sa tónmi bergamotu. Nie je to však najvýraznejší a ani najtrvanlivejší tón. To už viac budete vedieť identifikovať a dlhšie budete cítiť horký pomaranč. Majú vniesť do flakóna trošku „morského vzduchu“ a zabrániť vôni, aby bola ťažká a zdolala každého, vrátane nositeľa.

Vôňa s teplým srdcom

V morskej seanse pokračuje petitgrain, ktorý v sebe nesie všetky vlastnosti stromu. Ak v niektorom parfume uvidíte túto ingredienciu, vedzte, že ide o listy z cistrusových stromov. Z kmeňa listy pobrali drevitú vôňu. Keď drevitosť vyprchá, ucítite tiež slabé náznaky citrusového ovocia a kvetov. Tento tón nájdete v srdci spolu s borovicou. Posielajú nositeľom a nositeľkám trošku tepla od Stredozemného mora, veľmi spolu ladia a ani si nevieme predstaviť lepšie spojenie. K dretivosti petitgrain prispieva aj svojou dávkou a pridáva ešte trošku živicovej vône. Borovica má v gréckej mytológii špeciálny význam. Predstavuje symbol boha Poseidónavládcu mora a brata boha Dia. Keby sme mali pokračovať v našej morskej nôte, tak ešte prezradíme, že jeho manželkou bola Amfitríta, dcéra morského boha Nérea a jeho najmilší syn bol morský boh Tritón. To vysvetľuje, prečo bola snaha Armaniho vytvoriť túto vôňu takou sviežou a teplou súčasne. Presne také more v Stredozemí.

Ešte hrejivejší základ

Ako pokračuje pôsobenie parfumu, prvotný závan od mora sa pomaly vytráca a nastupuje tak trošku pižmová vôňa, ktorá naberá na sladkosti a živočíšnosti. Ale nie je presladená a ani dievčenská. To ani náhodou. Od začiatku skladby, ktorú na Vašej koži zahrá až do odoznenia posledného tónu bude jasne prejavovať vlastnosti, ktoré sa prikláňajú k elegancii, láske k luxusu a zmyselnosti. Tá pieseň bude o dovolenke v Grécku, kde vonia cédrové drevo, ale tiež o poriadnom dobrodružstve a povahe, ktorá nepozná žiadne obmedzenia. Vari ste počuli o tom, že by život niektorého z bohov bol nudný? Každý z nich vedel byť jemný a nežný, ale tiež poriadne ostrý. Aj preto sa bohom prinášali obety, aby si ich ľudia naklonili. Ani bohyňa lovu Artemis, dcéra najvyššieho boha Dia, nebola nejakou dámou z cukru. Ak pozeráme obrázky, vždy ju vidíme s lukom a šípmi. Céder, v našom prípade céder virgínsky, to je jej symbol. Pridáva vôni teplo, zvodný nádych a je to najpoužívanejšia surovina všetkých parfumérov. Alfa a omega väčšiny zmyselných vôní, ktorá vyvažuje telesné energie a podporuje spiritualitu. To sa k bohom celkom hodí, však?

Táto vôňa je tak trošku aj o vášni a emóciach. Jej základ končí živicou. Živica (alebo inak povedané smola) v nás všetkých vyvoláva zmiešané pocity. Vyteká zo stromu, ktorý utŕžil ranu, ale zároveň je intenzívna, sladká, drevitá a hrejivá ako cit lásky. Chráni strom pred vysušením. Keď sa narodil Adonis, muž, do ktorého sa zamilovala samotná bohyňa Afrodita, jeho narodenie bola šťastná udalosť. Tej však predchádzalo zakliatie jeho matky, ktorú Afrodita premenila na strom. Bolo to tak trošku aj kvôli žiarlivosti, lebo Myrrha, matka Adonisa, bola neskutočne krásna a tak Afrodita najskôr na ňu vymyslela podraz a potom, aby ju zachránila, premenila ju na strom. Adonis sa zrodil z rany mečom do dreva myrhovníka. Hovorí sa, že z poraneného stromu odvtedy vyteká živica – Myrrhine slzy.

Vôňne Giorgio Armani Prive sú dostupné v našom e-shope

Až budete uvažovať, akou vôňou by ste zvýraznili svoju osobnosť, nechali priechod citom a cítili sa božsky ako na dovolenke, potom vyskúšajte Prive Cedre Olympe. Spojili sa v nej všetky živly a všetky emócie. Začína veľmi sviežo a trošku mužne, no jej záver je sladký. Perfektná vôňa na deň a na teplé letné noci.

Všetky vône Giorgio Armani nájdete na tomto mieste

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This