Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 11.10.2016 v A - C, Poradňa, Styling, vlasy a nechty, Značky od A po Z | Bez komentárov

Batiste – suchý šampón a jednotka na trhu

Batiste – suchý šampón a jednotka na trhu

Pre niekoho je ráno umením vstať a na úpravu zovňajšku má sotva pár minút. Mastné vlasy v najhoršom zachráni čiapka, no celý deň ju určite nosiť nebudete. Značka Batiste priniesla lepšie riešenia.

Hneď na úvod sa musím priznať, že prvá veta tohto článku ma celkom vystihuje. Ja vydržím čulá veľmi dlho, no ráno aby ma človek z postele heverom dvíhal. Keď nestíham, pochopiteľne skracujem všetky ranné rituály na nutné minimum. Neporiadok, zhon, panika… A teraz si predstavte situáciu, ktorá sa mení na väčší horor. Ráno takto vstanete a zistíte, že máte mastné a uľahnuté vlasy bez objemu. Umytie v žiadnom prípade nehrozí a aj v gumičke vyzerajú zle. Neviem, ako Vy, no ja už roky na záchranu situácie používam suchý šampón.

Suchý šampón sa v mojej povinnej výbave nachádza už od čias detstva, kedy mi ho ako dospievajúcej slečne zadovážila mama. Za tie dve desaťročia, čo ho poznám, prešiel vývojom. Kedysi som ho kupovala v drogérii ako prášok v bielej násypke. Niektorí ľudia na tento suchý šampón nadávali. U niekoho vytvoril vzhľad, akoby Vám niekto vlasy poprášil rozmrvenou kriedou a ten zvláštny biely prach ste dostali z vlasov jedine umytím. Ja som ale nadávať nemohla. Na mojich (vtedy) plavých vlasoch sa suchý šampón po vyčesaní trošku stratil a nebol tak vidieť.

Ako roky plynuli, niektorí výrobcovia prišli i so šampónmi so sprejovou aplikáciou. Tá bola pohodlnejšia, ale jednako suchý šampón stále vytváral tak trošku neprirodzený vzhľad. Niektoré boli celkom dobré, ale stálo to o čosi viac úsilia pri úprave (napr. dlhšie vyčesávanie). Z mojich posledných výrobkov z tejto neobvyklej kategórie vlasovej kozmetiky boli suché šampóny značky Toni&Guy (naposledy to bol tuším suchý šampón Cleanse), ktoré sú síce vynikajúce, ale nie práve najlacnejšie. Ale nedávno som si kúpila svoj prvý (a nie posledný) suchý šampón od kozmetickej značky Batiste.

Suchý šampón Batiste v malej kabelkovej verzii i klasický

Suchý šampón Batiste v malej kabelkovej verzii i klasický

Batiste – špecialista na vlasy

Aj keď v jej ponuke nájdete kadečo, ten hlavný predmet záujmu značky Batiste je práve suchý šampón. Produkty sú povestné svojou kvalitou za veľmi rozumné ceny a len v Británii sa každé 2 sekundy predá jeden výrobok Batiste! Výrobca sa tak zaradil medzi 7 najväčších svetových značiek.

Najpredávanejší suchý šampón vo Veľkej Británii

Keď som videla nízku predajnú cenu i pekné retro obaly šampónov v parfumérii Elnino.sk, neodolala som a dva rovno kúpila. Mohli by to byť dva z dôvodov, prečo je práve značka Batiste najpredávanejšia. Zatiaľ som si stihla naštudovať zloženie, ktoré je prakticky rovnaké ako zloženie bežných suchých šampónov. Aj šampóny Batiste obsahujú bázu škrobu. Vďaka nej dosiahnete skvelý efekt aj bez umytia vlasov.

Suchý šampón Batiste sa prispôsobí vlasu a zameria na nadbytočný maz, ktorý škrob naviaže na seba v zlomku sekundy. Ako u všetkých suchých šampónov, aj tu je dôležitá najmä správna aplikácia. Sprej Batiste by ste mali nastriekať zo vzdialenosti 30cm na rozpustené vlasy (nie vlasy v gumičke), vmasírovať prášok aj ku korienkom a potom ho vyčesať. Samozrejme, suchý šampón nenahradí klasické umývanie vodou a v záujme zdravia vlasov sa nemá používať každý deň, ale ako rýchla záchrana je perfektný. A nebude Vás stáť celý majetok.

Do kabelky sa skvele hodí malé 50 ml balenie za necelé tri eurá. U mňa sa teraz zabýval čerešňový suchý šampón Batiste Dry Shampoo Cherry, do ktorého výraznej ovocnej vône som sa okamžite zamilovala. Je to moje kabelkové must-have.

Suchý šampón Batiste Dry Shampoo Cherry v kabelkovom balení

Suchý šampón Batiste Dry Shampoo Cherry v kabelkovom balení

V kúpeľni mi na poličke stojí 200 ml balenie šampónu Batiste Oriental s veľmi jemnou orientálne ladenou vôňou. Batiste Dry Shampoo Oriental je svieža, exotická vôňa, ktorá krásne prevonia vlasy tónmi jabĺk, jazmínu, santalového dreva a kokosu. Nestojí ani len štyri eurá.

Či už máte vlasy blond, tmavé či farbené, z bohatej ponuky produktov Batiste si môže ľahko vybrať každý. V Británii sa najviac po voňavých šampónoch predáva suchý šampón tónovaný. Ja si už robím zálusk na šampón pre brunetky Batiste Dry Shampoo Plus Beautiful Brunette a som zvedavá, ako vonia. Až na Batiste Original s neutrálnou vôňou čistoty totiž sprevádza všetky suché šampóny Batiste úžasná vôňa.

Z ponuky ma zaujal ešte vlasový sprej na objem Batiste Stylist Oomph My Locks XXL Volume Spray. Ja som síce zvyknutá používať objemový kondicionér Matrix Total Results, ktorý vlasy nezaťaží a objem na dobrý čas podrží, no než si vlasy zasa umyjem, sprej Batiste by mohol ešte čo to z objemu zachrániť. Uvidíme. Kúpim a vyskúšam.

Kliknite pre kompletnú ponuku produktov značky Batiste

Myslím, že minimálne najbližšie mesiace ostanem pri šampónoch Batiste. Sú lacné, dobré a krásne voňajú. Rýchlejšie ako ony by ma už v čase núdze zachránila len čiapka. Čo Vy a suchý šampón? Už ste niekedy vyskúšali takéto rýchle riešenie? Aké sú vaše skúsenosti a obľúbené značky?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This