Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 4.9.2014 v Mejkap, Starostlivosť, tvár | Bez komentárov

BB krém alebo CC krém?

BB krém alebo CC krém?

Rozdiely medzi BB krémom a CC krémom sa pomaly, ale isto strácajú, ale napriek tomu existujú. Nie všetko, čo je v reklame, sa Vám bude hodiť. My Vám teraz dáme rady, ako sa medzi nimi naučíte rozlišovať a ako si pre seba vyberiete to najlepšie.

Nie je krém ako krém. Zatiaľ čo BB krémy boli vynálezom človeka, ktorý sa cielene a dlhodobo zaoberal riešením pre ľudí, ktorých nedostatky mali negatívny dopad na ich sebavedomie, CC krém je vynález marketingu a rýchla reakcia na úspech BB krémov. I keď má oboje svoj význam, názov „CC“ vznikol ako hra so slovíčkami a písmenkami, takže je celkom možné, že už o chvíľku nám bude zrak priťahovať dvojica písmen „DD“. Ale teraz nepredbiehajme a poďme vysvetliť tie rozdiely.

BB krém a jeho myšlienka

Zmatňujúci BB krém 9in1 od Rimmel London z obchodu Elnino.sk

Zmatňujúci BB krém 9in1 od Rimmel London

Tento krém, ktorého celé meno znie „Beauty Balm“ alebo „Blemish Balm“ mal pôvodne prekrývať jazvy a nedostatky po estetických zákrokoch. Vieme dobre, že každý zákrok prináša isté riziká a pokožka je po ňom zraniteľná. Takže než sa pleť dostane do pôvodného stavu, mal ju ochrániť pleť pred škodlivými vplyvmi zvonku. Na úspech musel krém čakať niekoľko rokov, kým ženy omrzia tónovacie krémy i mejkapy a začnú požadovať niečo iné. A to sa aj stalo v uplynulých rokoch.

Dermacol a hydratačný BB krém z Elnino.sk

Dermacol a hydratačný BB krém

Čo je BB krém?

BB krém je riešenie, ktoré ponúka nízke až stredné krytie nedokonalostí, zjednotenie farby pleti a výživu, akú by Vám ponúkol denný krém. Hydratuje pokožku, dodáva výživné látky, zmäkčuje, vyhladzuje a chráni ju pred starnutím. To sú bežné účinky. Väčšina BB krémov však taktiež poskytuje UV-ochranu a výhody navyše. Výhodami môže byť napríklad matný efekt pleti, tlmenie nadbytočnej tvorby mazu, upokojenie citlivej pleti, alebo vyhladenie vrások. Všetko závisí od výrobcu.

BB krém a jeho plusy i mínusy

Ak je Vaša tvárička viac menej dokonalá, ale miestami ju špatia škvrny, potom si BB krém zamilujete. Normálne sa pod mejkap používa denný krém, ale pod dobrý BB krém žiadny podklad nepotrebujete. Vynikajúco sa hodí i na cesty a príležitosti, keď chcete byť nalíčená, ale stále chcete pôsobiť prirodzeným dojmom, ako keby ste žiadne líčenie ani nemali.

Pri výbere platí jediné pravidlo – musíte si vybrať podľa svojho typu pleti. Na aknóznu pleť patrí krém, ktorý si poradí s mazom. Tiež sa treba trafiť do správneho tónu a podtónu, čo nie vždy býva ľahké. Jeden bude tmavý, jeden bude príliš žltý,… BB krémy sa často dodávajú do našej krajiny v obmedzenom množstve odtieňov a tak sa to môže stať. Ale ak si raz vyberiete dobre, nebudete banovať.

CC krém ako fenomén

Tento trend sa rozbehol veľmi rýchlo. Odrazu ľudia prestali kupovať BB krémy a všetci chceli CC krém. Popravde však zatiaľ neexistujú konkrétne pravidlá, podľa ktorých sa dá krém jednoznačne zaradiť medzi BB krémy alebo CC krémy. Všetko záleží od výrobcu, ako si svoj produkt pomenuje. CC krém by mal byť „Color Corection“ krémom, čiže bude vykonávať farebnú korekciu a taktiež bude farebne jednotiť pleť, len by to mal robiť inak.

Čo je to CC krém?

Nápad bol taký, že tento stav farebnej korekcie bude dosiahnutý cez upokojenie citlivej pleti, nie (len) krytím nedostatkov. Slovo „len“ schválne dávame do zátvorky, lebo na trhu máme aj také krémy, ktoré neboli vyrobené vo farbách pleti a teda neposkytujú žiadne krytie. Majú odstrániť len začervenanie.

CC krém – plusy i mínusy

Výhodou je, že tento druh krému poskytne prakticky všetko, čo si len výrobca zmyslí a čo Vám dopraje. CC krém urobí všetko – od upokojenia podráždenej a začervenanej pokožky, až po krytie stareckých škvŕn a vyhladenie vrások. Nie vždy kryje, no ak to robí, potom rozdiel oproti mejkapu spočíva v tom, že je ľahší a má viac účinkov na spomínaný problém pleti. Pleť tak nielen chránite, ale jej pomáhate liečiť sa. A to je rozdiel oproti krému BB. CC krém by mal VŽDY liečiť. Ostatné efekty sú opäť bonusom.

Na trhu máme také CC krémy, ktoré prekryjú pigmentové škvrny i jazvy a výsledok bude prirodzenejší, než by ste dosiahli s korektorom. Ak potrebujete veľmi silné krytie, určite sa po takom poobzerajte. Na rozdiel od BB krému, tieto sa dovážajú v širšej palete farieb a preto sa takmer vždy nájde nejaký, ktorý Vám bude sedieť aspoň tak dobre, ako Vám sedí mejkap.

Mixa CC krém na začervenanie z Elnino.sk

Mixa CC krém na začervenanie

Ďalšou skupinou CC krémov sú krémy pre dennú starostlivosť, ktoré budete v prípade potreby krytia kombinovať s mejkapom. Ich funkciou je odstránenie nepríjemných pocitov pleti súvisiacich s podráždením, ďalej je to vyhladenie a príprava pleti na nanesenie mejkapu a celodenná hydratácia. Pokiaľ má krém zelené sfarbenie, potom tiež opticky neutralizuje červeň. Ale nie je to krycí krém.

Ak sa nechcete pomýliť, vždy sa orientujte podľa počtu odtieňov pre daný produkt a podľa toho budete vedieť, o aký kozmetický produkt ide. Ak nie je delený na tóny, potom s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o jeden univerzálny odtieň a krém nie je zameraný na intenzívne prekrývanie nedokonalostí, ale ide o krém liečebný.

Zhrňme si to teda na záver. CC krém je vynikajúcim riešením pre citlivú pleť so sklonom k červenaniu, ktorú trápia stavy, ako pichavá bolesť, rozšírené žilky, trvalé alebo prechodné červené škvrny a precitlivelosť na podnety z okolia. K takým podnetom patrí napríklad slnečné žiarenie, mráz, vietor, prílišné teplo a podobné podnety. Dnes má už veľmi veľa dám presne takúto citlivú a netolerantnú pleť. Pokiaľ je to i Váš prípad, potom namiesto BB krému zvážte možnosť kúpy CC krému a voľte krém podľa typu pleti. Poprípade si vyberte taký BB krém, ktorý je priamo určený na upokojenie citlivej pokožky. Aj to je správna voľba. Pre všetkých ostatných sú tu oba krémy, z ktorých si vždy vyberáte podľa typu pleti a efektu, ktorý produkt poskytuje.

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This