Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 28.6.2017 v Poradňa, Starostlivosť | Bez komentárov

Beauty tipy: Krásna za jedinú noc

Beauty tipy: Krásna za jedinú noc

Večer ísť do postele unavená a celá zničená a ráno sa prebudiť svieža a žiarivo krásna? S týmito beauty tipmi nejde o plané sľuby. Ráno sa naozaj zobudíte s nádhernými vlasmi a bezchybnou pleťou.

Sila kvalitného spánku je veľakrát podceňovaná. Pritom v spánku sa telo najlepšie regeneruje. Vedeli ste, že počas snívania miznú tukové vankúše aj vrásky a vaše vlasy môžu ľahko získať na objeme?  Je to tak. Treba však pre to niečo urobiť. Moje beauty tipy prinášajú malý náhľad do sveta kozmetiky, z ktorej telo práve v noci vydoluje maximum. Ak sa Vám zdá, že sa ráno prebúdzate s veľmi podobným výzorom, s akým večer ulíhate do postele, je čas to zmeniť. Tieto vychytávky zariadia, aby ste sa ráno cítili i vyzerali krásne.

DOBRÝ SPÁNOK JE PRE KRÁSU KĽÚČOVÝ

Vedci zistili, že sa ľudský organizmus v noci prepína do dvoch režimov. Sú to dve spánkové fázy, z toho iba v jednej sa telo regeneruje, imunitný systém posilňuje obranné sily, pečeň a obličky sa prečisťujú. Aj pleť a vlasy sa cez noc obnovujú. Taká intenzívna obnova však spotrebuje veľa energie, ktorú telo získava z našich tukových rezerv (laicky povedané – v noci aj chudneme) a najmä pri regenerácii potrebujeme pokoj. Na internete nájdete rôzne tipy, ako podporiť regeneráciu, no v zásade platí, že v noci treba dopriať pokoj zmyslom. Čo nepotrebujete, je hluk a svietiace diódy televízorov, počítačov a mobilných telefónov, ktoré sa až príliš často vyskytujú v spálni. Ani svetlo pouličných lámp presvitajúce cez nedobre zatemnené okná neprospieva. Odstráňte rušivé podnety a keď to už inak nejde, kúpte si štuple do uší a masku na spanie. Uvidíte ten rozdiel.

BEAUTY TIPY PRE VLASY

Zaceľte rozštiepené končeky

Pokiaľ nechcete ráno s nevôľou hľadieť na rozštiepené končeky vlasov, nočné vlasové kúry a séra sú riešením i prevenciou. Málokto totiž celú noc leží v posteli nehybne ako poleno. Otáčame sa z boku na bok, vrtíme sa, vlasy sa otierajú o vankúš a ničia viac, než by ste si dokázali predstaviť. Pridajte tropické teplá a máte zlý výsledok. Záchrana? Produkty so suchými olejmi. Vstrebávajú sa okamžite, nezanechávajú na posteľnej bielizni žiadne nevzhľadné škvrny a stačí z nich použiť množstvo veľkosti hrášku, takže jedno balenie vystačí na dlhú dobu!

Získajte hebkosť, udržte objem

Vlasy budú poddajnejšie, keď na ne už večer nanesiete kašmírovú masku, ľahko vyfénujete, omotáte uterákom a až až ráno ju z vlasov opláchnete. Moje beauty tipy ► kozmetika s výťažkom z pravého hodvábu Farouk Systems Biosilk Silk Therapy.

Masky na vlasy za pár centov

Aj tu je základnou pomôckou uterák, ale v prípade, že by ste sa ráno chceli prebudiť skutočne s dokonalými vlasmi, naneste si 10 minút pred spaním na pokožku hlavy a na vlasy 2 lyžice kokosového oleja a ráno vlasy umyte. Výborne fungujú i vaječné žĺtka alebo maska z olivového oleja a medu (2 a 2 lyžičky). Tu by som však zvážila i prekrytie vlasov igelitovým vrecúškom alebo fóliou na potraviny. Cena masiek zanedbateľná, efekt parádny.

BEAUTY TIPY PRE PLEŤ

Čistiť, čistiť a ešte raz čistiť

Opakovanie matka múdrosti – aby vaša pleť bola po ránu krásne rozžiarená a mohla sa regenerovať, potrebuje dýchať. Beauty blogerky nedajú dopustiť na micelárne vody. Ak nosíte mejkap, pred použitím vody odporúčam mejkap odlíčiť produktom, ktorý sa z pleti zmýva. Čistenie pleti je základ.

Zbohom, kruhy a opuchy pod očami!

Nič tak nepoukazuje na nedobrú regeneráciu, ako tie nevzhľadné kruhy pod očami a opuchy! Prečo by ste mali s kruhmi pod očami bojovať až ráno? Nalepte si hydratačnú a omladzujúcu masku značky Dermacol a kruhy pod očami sa ráno nemusia objaviť vôbec. Alebo si pozrite vhodnejší očný krém.

Nočný krém alebo sérum?

Ja ako beauty maniačka cez deň používam krém, na noc si dávam sérum a niekedy aj krém. Séra sú koncentrovanejšou starostlivosťou väčšinou cielenou na konkrétny problém (suchosť, vrásky, pigmentované škvrny,…) Zdajú sa vám séra / krémy neefektívne alebo dokonca neúčinné na vrásky a regeneráciu? Potom zrejme riešite iba viditeľné následky, ale nie príčinu. Do pozornosti dávam článok Vrásky a 5puntozero – 5 príčin, 5 riešení a prebiehajúcu akciu na produkty, s ktorými takýto problém mať nebudete.

Zatočte s vráskami aj bez chirurga!

Moje beauty tipy, ako zatočiť s vráskami aj bez chirurga!

►►Kompletná ponuka – všetky riešenia 5puntozero ◄◄

Akcia platí do 31. 7. 2017 (23:59 hod.) alebo do vypredania zásob.

S kvalitným spánkom a týmito beauty pomocníkmi budete ráno viac než len prekvapená, ako málo stačí na to, aby vaša pleť i vlasy ráno žiarili.

Máte aj vy nejaké osvedčené recepty, ako byť krásna vždy a všade? Podeľte sa o ne v diskusii k článku.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This