Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 22.6.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Biele kvety nielen pre nevestu

Biele kvety nielen pre nevestu

Biela je symbolom nevinnosti a preto biele kvety zdobia mnohé kytice neviest. I parfuméri používajú tón označovaný ako „biele kvety“. Ako obohatil vône Givenchy a Hugo Boss, to sa dozviete teraz.

Biele kvety a ich pôsobenie

Biela farba pôsobí veľmi čisto, elegantne, nevinne a má pre ľudí zvláštny význam, pretože sa často spája s príjemnými vecami ako sú svadobné šaty, narodenie bábätka, zdravie, anjeli, nebo, oblaky, sneh a príjemné biele Vianoce. Ak si teda predstavíme akýkoľvek sviatočný deň alebo romantiku, väčšinou sa nám v mysli vybavia práve biele kvety. Vidíme biele kvety vo vlasoch, biele kvety na šatách, v kyticiach, vo váze, pod nohami, … fantázii sa medze nekladú. Sú však biele kvety aj  v parfumoch naozaj biele? Áno aj nie. Čakali by ste napríklad, že aj narcis bude zaradený medzi biele kvety? Pravdepodobne nie. Hoci i narcisy bývajú biele, my si zväčša rovno predstavíme ten žltý. Či budú tie ktoré kvety svojou vôňou zaradené medzi biele alebo do inej skupiny, to závisí od aspektu, ktorý dané biele kvety majú a ten určuje jeho voňavé zloženie. Niektoré biele kvety voňajú viac zeleňou. Napríklad biely orgován, hyacint alebo taká konvalinka, to sú typické príklady. V zásade však platí, že kde uvidíte v parfume látku zvanú indol (INDOLE), tam väčšinou pôjde o tón, ktorý zahŕňa biele kvety ako jazmín, gardéniu, tuberózu, narcis, zemolez, pomarančový kvet, čiže celkom nevinné, no vôňou výrazné kvietky.  Ako však vieme, výsledný efekt „čistoty a nevinnosti“ alebo „živočíšnosti“ veľmi ovplyvňujú aj ostatné tóny.  Poďme sa teda pozrieť na tie naše dve neviniatka v dueli parfumov Givenchy a Hugo Boss.

Givenchy Dahlia Divin

Rad parfumov Givenchy Dahlia od značky Givenchy je založený na koncepte spojenia viacerých stránok ženy. Žena môže byť elegantná, racionálna a stojaca nohami pevne na zemi. Keď však chce, v okamihu sa zmení na nežnú, zmyselnú partnerku so zmyslom pre tajomno. Zamotá svojmu mužovi hlavu svojou éterickosťou. A to nám už nahovára, že Dahlia Divin bude veľmi romantická, ale aj mierne hypnotická a relaxačná vôňa. Všestranná zbraň v rukách ženy.

Biele kvety v podaní Givenchy Dahlia Divin parfumovaná voda na Elnino.sk

Biele kvety a relax: Givenchy Dahlia Divin EdP

Charakter orientálnej kvetinovej vône Givenchy Dahlia Divin nesie ako hlavnú tému jazmín z odrody Sambac, ktorá bola vystavaná na pomerne aromatickom drevitom základe, ktorý tvorí až mierne šteklivé santalové drevo, výrazný vetiver a zadymené pačuli. Preto aj to členenie medzi orientálne vône. Táto vôňa teda bude mať bližšie k drevu a zeleni, než k tým typicky nežným bielym kvetom. Biele kvety a rovnako mirabelkový úvod sú tu na osvieženie, odľahčenie. Prerážajú opojnú kvetinovo-dymovú clonu jasným lúčom, aby nedusila, no v podstate len nahrávajú na smeč zmyselnému jazmínu, ktorý robí túto vôňu ideálnou na chladný jesenný či zimný deň, alebo taktiež na dlhé letné noci. Prečo o nej hovorím, že je všestranná? Jazmín otvára zmysly pre nové potešenia, no tvorkyňou programu ste Vy a Vy určujete, o čo pôjde. Záleží na Vás, či k vôni Dahlia Divin zvolíte odvážny odev, tlmené svetlo a vyvoláte búrlivé city. Môžete sa pobrať aj iným smerom. Zapnúť romantickú hudbu a stráviť príjemné chvíle relaxovaním a spomínaním na to najkrajšie, čo ste spoločne zažili.

Vyskúšajte ten pravý relax s vôňou Givenchy Dahlia Divin a kliknite pre viac informácií.

Hugo Boss Jour Pour Femme

Vôňu Givenchy by ste v tomto období najlepšie zužitkovali na večer, no Jour Pour Femme je svieža a biela ako jasný jarný či letný deň. Jej vynovenú verziu – dámsky parfum Hugo Boss Jour Pour Femme Lumineuse – som Vám predstavila v článku Nová vôňa = nová identita. Všetky tri vône, vrátane novinky, sa držia rovnakého konceptu, t.j. chápania ženy ako osobnosti s viacerými stránkami. Jour Pour Femme od značky Hugo Boss je však pravý opak toho, čo predstavovala vôňa Dahlia Divin.

Biele kvety v podaní Hugo Boss Jour Pour Femme EdP na Elnino.sk

Biele kvety pre motiváciu: Hugo Boss Jour Pour Femme EdP

Obidve vône Hugo Boss zdieľajú spoločne nápaditý úvod zo sviežich energizujúcich citrusov s kvetinovým buketom kvetov grapefruitu. Aj drevitý základ je takmer totožný, no tento sa viac drží pri pokožke, preto nebyť tých nahorkastých brezových tónov a tónov ambry, ktoré tak perfektne splývajú s limetkou, asi by sa zdalo, že vôňa žiadny základ nemá. Cítite v nej citrusy a kvetiny, drevo až niekde ku koncu, keď kvety stratia svoju moc. Biele kvety sa v srdci Jour Pour Femme pridali na stranu zemolezu a utužujú pozíciu vône vo svete kvetinových parfumov. Frézia, zástupkyňa žltých kvetov, pridáva element čistoty a jemne mydlový nádych, konvalinka zasa zeleň a ešte viac posilňuje čistotu. Celý koncept kráča k priam panenskej čistote, ale by som povedala, že táto je zapamätateľnejšia a o čosi ostrejšia. Až taká, že si o Vašich čistých spôsoboch nikto nedovolí pochybovať. Vôňu Hugo Boss Jour Pour Femme by som romantickou nenazvala. Je až príliš harmonická, vzdušná a osviežujúco citrusová, aby ste mohli pri nej relaxovať a spomínať. Zato jej nechýba slušnosť, prívetivosť a príjemná kvetinová sladkosť, pre ktorú sa okamžite stanete najvyhľadávanejšou spoločníčkou na pracovné obedy i posedenia s priateľmi. A vôbec nad ňou netreba dlho uvažovať. Máme leto, všetko kvitne, tak si ju môžeme užívať celé dni bez toho, aby sme ňou niekoho otrávili.

Nechajte sa motivovať vôňou Hugo Boss Jour Pour Femme a kliknite pre viac informácií.

Už viete, že nie sú kvety ako kvety. Dokonca ani vtedy, keď ide o biele kvety. Vôňa Givenchy Vás bude upokojovať svojimi hypnotickými nuansami, vôňa Hugo Boss bude ako taký motivačný guru, ktorý občas trošku zvyšuje hlas, aby ho počuli, no výborne nabudí človeka k aktivite. Obidve sú príjemné, ale každá inak. Otázka znie, ktorá by sa mohla páčiť Vám?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This