Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 1.3.2017 v Poradňa, Súťaže a akcie | Bez komentárov

BIO termálna kozmetika zo samých prírodných darov

BIO termálna kozmetika zo samých prírodných darov

Predstavte si, že by všetky Vaše bežné kozmetické produkty jedného dňa zmizli a že by ich nahradila prírodná BIO kozmetika. Že je to desivá predstava a príroda nemôže fungovať tak dobre? Ale môže!

BIO kozmetika v službách pleti

Pár rokov dozadu by to bol problém, no dnes sa dá nájsť prírodná alternatíva azda na všetko. V tomto našom malom „bio-vesmíre“, kde je všetko vyrobené z darov prírody, zastáva prírodná bio kozmetika veľmi významné miesto. Dáva to logiku. Po potravinách, ktoré dávame do pusy, je kozmetika hneď druhým produktom, ktorý je v úzkom kontakte s našim telom. Malo by nás preto zaujímať, čo sa nachádza v téglikoch.

Ja teda nepatrím k zarytým odporcom chémie. Skôr sa riadim múdrosťou našich predkov, ktorí hovorili, že všetkého veľa škodí. V mojej domácnosti nájdete produkty, pri ktorých výbere som sa veľmi nezamýšľala nad pôvodom ich surovín. Príkladom sú parfumy, ktoré milujem a ktoré sú naozaj zriedkavo vyrobené z prírodných zložiek. Na svoju obranu ale uvediem, že si u mňa v čoraz väčších počtoch nachádzajú miesto parfumované oleje, ktoré majú síce syntetický základ, no prírodné vonné esencie v nich prevoniavajú moju pokožku na hodne dlhú dobu a sú komerčným parfumom silnou konkurenciou.

parfumované oleje Frais Monde

parfumované oleje Frais Monde

Keď ide o kozmetiku určenú k starostlivosti o vlasy, používam bežné i prírodné produkty. Na tvár si však len tak hocičo nedám. Poslednú dobu u mňa vyhráva práve bio kozmetika a kozmetika z prevažne prírodných zložiek. Možno sa to nezdá, ale aj prírodná bio kozmetika môže byť rovnocenným súperom tej bežnej. Ba povedala by som, že niektoré bio produkty by v testoch účinnosti obstáli stokrát lepšie, len sa tým všade nevychvaľujú. Tu zasa uvediem ako príklad značku Frais Monde s jej radom Defense Skin.

Nie je príroda ako príroda

U bežnej kozmetiky tvoria nosiče účinných látok najväčšie percento obsahu. Nájdete v nich hlavne destilovanú vodu (v krémoch a sérach aj viac než 50 – 60%), oleje, vosky a iné prísady definujúce finálnu konzistenciu produktu. Od ich pomeru závisí, či z nich vznikne sérum, krém, masť, emulzia, tuhý produkt… Mali by ste ale vedieť, že nosiče používané v bežnej kozmetike majú pre pokožku minimálny skrášľujúci účinok. K tomu by mali prispievať účinné látky, ktorých však niektorá bežná kozmetika obsahuje naozaj málo. Aj keď niektorí výrobcovia pridávajú prírodné extrakty, často ide o stopové množstvá, ktorých percento v číselnom vyjadrení sotva prekročí nulu. Pozrite, čo doma máte a možno zistíte, že Váš krém s kaviárom v skutočnosti neobsahuje takmer žiadny kaviár. Taká je realita. Bio kozmetika vyrobená z prírodných surovín je na tom inak. Obrázok napovie viac.

BIO termálna kozmetika Frais Monde Defense Skin a jej obsah

BIO termálna kozmetika Frais Monde Defense Skin a jej obsah

O rade Bio termálnej kozmetiky Defense Skin ste asi toho veľa nepočuli ani nečítali. Frais Monde sa neprezentuje v reklamách ako iné značky a ani nevytvára k svojim produktom siahodlhé popisy. A je to možno aj na škodu, že nesľubuje modré z neba ako niektoré iné bežné produkty. Na rozdiel od iných však Frais Monde nepoužíva obyčajnú vodu ale vodu termálnu, ktorá je sama o sebe účinnou látkou. Ani ostatnými nosičmi nie sú nejaké no-name vosky a tuky. Sú to olejové, tekuté a tuhé extrakty z rastlín.

Pozrite zloženie Defense Skin a uvidíte bambucké maslo, borákový olej, olej z mandlí a pšeničných klíčkov. Tieto oleje síce v bio produktoch väčšinou vystupujú ako nosič, no všetci vieme, že tieto ingrediencie sú bohatým zdrojom vitamínov, minerálov, flavonoidov, aminokyselín a iných pre pokožku hodnotných látok. Pridajte k tomu účinné látky – v prípade Defense Skin je to extrakt z hnedej ryželetného orgovánu (budleja dávidova), olej z lúčnice bielej a ďalšie látky, ktoré odlišujú jednotlivé produkty od seba. Z týchto dvoch rovníc vychádza Frais Monde a každý, kto používa prírodné extrakty ako nosiče, ako jasný víťaz. Ani nemusia sľubovať modré z neba. Zloženie hovorí za všetko.

BIO termálna kozmetika v akcii

Apropo, keď už spomínam modrú farbu a nebíčko, tak by som Vám mala ukázať čertovsky dobrú akciu. BIO termálna kozmetika Defense Skin v obaloch vo farbách obláčikov a neba je teraz so zľavou a ušetríte až 20% z nákupu.

BIO termálna kozmetika Frais Monde v akcii na Elnino.sk

BIO termálna kozmetika Frais Monde v akcii na Elnino.sk

Ako akcia začala, bola som medzi prvými zákazníčkami, ktoré si kúpili vynikajúce nočné sérum pre poškodenú pleť Frais Monde Defense Skin Night Concentrate spomínané v článku Pleťové séra pre krásu….. Tak by som chcela dať šancu aj niekomu z Vás, kto môže práve niečo také potrebovať. V ponuke je aj skvelý hydratačný krém a sérum pre očné okolie. Ako som už písala minule, celý rad je ideálny pre citlivú, poškodenú a suchú pleť.

Využite skvelú príležitosť a nakúpte si termálnu BIO kozmetiku Defense Skin v akcii!

Akcia platí do 6. 3. 2017 (23:59 hod.) alebo do vypredania zásob.

Produkty BIO kozmetiky z radu Defense Skin sa predávajú ako teplé rožky. Byť Vami, tak nečakám ani chvíľu.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This