Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 25.2.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Bitka o trón, najlepšia novinka zvíťazí

Bitka o trón, najlepšia novinka zvíťazí

Medzi novinkami sa strhla bitka. Všetky si chcú posedieť na tróne a skúsiť, ako sa vychutnáva úspech. Keď sa odovzdávajú ocenenia Fifi Awards, situácia by mohla byť podobná. Je to totiž tá najvyššia pocta.

Bitka o srdcia

Aj odovzdávanie ocenení Fifi Awards má svoje pravidlá a tiež kategórie, v ktorých parfum môže a nemusí uspieť. Hodnotí sa popularita, prestíž, balenie, reklamná kampaň… Ak sa medzi ocenené vône pokúša zaradiť parfum z ponuky noviniek, musí to byť naozaj originálne prezentovaný a jedinečný parfum, pretože novinky majú podstatne menej času na to, aby dokázali vyvolať zemetrasenie a ohroziť stálice. Ako dopadne bitka pre tieto novinky? Získajú si novinky Cacharel, Davidoff, Gucci, Elizabeth Arden a Antonio Banderas srdcia ľudí a podarí sa im tento rok zabojovať?

Cacharel Amor Amor Mon Parfum Du Soir EdP

Bitka začína a šancu ako prvá dostáva novinka Cacharel, ktorá sa pridala medzi kvetinovo – ovocné parfumy. Keď ma omrzí všetka tá dráma a sofistikovanosť orientálnych vôní na zimu a chladnú jeseň, na jar a cez leto presedlám práve na tento druh vôní, lebo nie sú komplikované a počas nosenia výraznejšie nemenia svoj charakter. Tento parfum sa ale do teplých dní nehodí, pretože Amor Amor Mon Parfum Du Soir je vôňa ešte sladšia než Amor Amor (viac sa podobá na Amor Amor Absolu) a viac by ju ocenili mladšie ročníky. Na deň či na večer? Skôr to druhé.

V úvode mi pripoímína sladký ovocný likér. Cukrovitosť základu je tu značná a prevláda nad tajomným pačuli, čo je trošku škoda. Srdce ale ovláda iný druh emócie. V cukre obalené lupienky ruží a veľmi moderné frézie robia lepší dojem a zvyšujú vekový priemer cieľovej skupiny. Škoda len, že netlčie dlhšie. Celá vôňa je ako bitka medzi ovocím a vanilkovým cukrom. Kameň, papier a nožnice. Ovocie rozpúšťa cukor, no cukrová poleva zasa pokryje jeho povrch a obalí všetko ovocie. Cacharel Amor Amor Mon Parfum Du Soir nebude asi vôňou na zvádzanie, ale na výjazdy s kamarátkami… však prečo nie?

Antonio Banderas King of Seduction Absolute EdT

Antonio Banderas nie je nováčikom, čo sa týka vôní a ich ocenení. Ako dopadne jeho bitka s novotou zvanou King of Seduction Absolute, to ešte uvidíme, no šancu uspieť má. Novinka King of Seduction Absolute sa radí medzi drevité aromatické vône a svojimi sviežimi morskými tónmi mi výrazne pripomína Invictus od značky Paco Rabanne. Lenže Invictus by som si na mužovi vôbec nedokázala predstaviť v chladnejších dňoch, zatiaľ čo táto novinka mi príde všestrannejšia a teda svojim spôsobom ide o ďalší unikát tejto značky.

Do kancelárie, na bežné pobiežky po meste, alebo aj do telocvične. V dokonalo mužnej vôní King of Seduction Absolute nevidím obmedzenia, hoci na tie vyslovene mrazivé dni asi tiež nebude tým pravým orechovým. Oriešky ale hľadajte v inak citrusovom úvode, ktorý sa zrejme nestane kasovým trhákom. Z málo vábneho úvodu ale pokračuje vôňa ako morská vlna vlievajúca sa na pláž s horúcim pieskom. Teplý koriander naráža na kontrastnú sviežosť vody a levandule. Voda neskôr so sebou poberie aj nejaké tie prírodné materiály z pláže a to už zaujímavé je. Záver je tak slaný a drevitý. Obdarujte novinkou svojho priateľa či manžela, určite ju bude chváliť.

Parfum Christian Dior J’adore Touche de Parfum

Od momentu, ako sa v roku 1999 na svete objavila prvá vôňa J’adore, o jej flakóny sa strhla bitka. Či už za tým bola vydarená kampaň, alebo samotná DNA značky Christian Dior, to je celkom jedno. Jej meno sa aj po viac ako 16 rokoch skloňuje vo všetkých pádoch a to tvorcov podporuje v snahe prinášať každý rok nové obdoby tejto vône. Na nový kvetinovo – drevitý pižmový parfum Christian Dior J’adore Touche de Parfum som sa tešila, ale nemala som od neho príliš vysoké očakávania, až kým som ho nevyskúšala.

Parfum Christian Dior J’adore Touche de Parfum nemá s parfumovanou vodou spoločnú ovocnú sladkosť, ktorá ma už po tých rokoch začínala mierne nudiť. Ani sa nedávkuje rozprašovačom. Luxusná zmes opulentných a pre mňa najobľúbenejších kvetinových tónov ako jazmín sambac, damascénska ruža a ibištek sa nanáša pipetkou z maličkého flakónu s objemom 20ml. Najlepšie v kombinácii s niektorou z vôní J’adore. Kvety na teplom pižmovo – drevitom pozadí vo fľaštičke spočiatku mierne pripomínali ovocný likér. Zrejme za to môže ibištek a pižmový slez zvaný „ambrette“. Na koži sa ale zmenili v niečo mäkké, teplé a tajomné. Efekt, za aký by sa nemusel hanbiť ani parfum Guerlain Samsara. Dovolím si tvrdiť, že nový parfum J’adore Touche de Parfum si vzal z pôvonej koncepcie J’adore len to najlepšie. Na denné nosenie sa moc nehodí, no ak ráno použijem parfumovanú alebo toaletnú vodu a na večer pridám parfumom grády, bitka o moje srdce bude vyhraná. Som z jeho efektu unesená.

Gucci Gucci Guilty Eau Pour Homme EdT

Ako bitka pokračuje, na scénu prichádza nová vôňa Guilty. Pánska vôňa Guilty od Gucciho už jednu cenu získala. Dámska dokonca dve. Aj nový parfum Gucci Guilty Eau Pour Homme pokračuje v štafete a pojal drevité aromatické tóny.

V prvom okamihu som si pomyslela, že azda ide len o nový obal a rovnakú vôňu. Flakónik je podobný. No to bol len prvý dojem, lebo tvorca urobil v úvode menší tuning a pridal citrusom na intenzite, aby bol štart sviežejší. Vzal z neho preč levanduľu, ktorá vôňu ťahala k drevitosti. Svieži úvod pokračuje do kvetinového srdca. Kvetu pomarančovníka robia spoločnosť aj ďalšie kvety, čiže opäť máme česť so štýlovou vôňou pre sebavedomých mužov, ktorí nenosia parfumy preto, len keď sa chcú niekomu páčiť, ale z vlastného presvedčenia ako súčasť outfitu. V tejto fáze mi pripomína známy parfum Dior Homme s podobne krásnym kvetinovým srdcom. Vôňa Gucci Guilty Eau Pour Homme s pižmom a pačuli v základe však potrebuje dlhší čas, kým ukáže všetku svoju krásu, no na druhej strane sa jej aj podstatne zlepšila výdrž. Pačuli kompozícii príjemne dominuje a dáva klasike Guilty nový rozmer a väčšiu variabilitu. Páni by ju mali povinne zaradiť do svojej výbavy.

Toaletná voda Elizabeth Arden Green Tea Cucumber

Nie každého pokožke vyhovujú citrusovo-aromatické vône, čo je aj môj prípad. Väčšinu citrusových čajových vôní z edície Green Tea (okrem bambusovej Green Tea Bamboo) som preto nosiť nemohla, hoci inak sa mi veľmi páčili. V prípade novinky ale bitka o moju priazeň dopadla inak. Toaletná voda Elizabeth Arden Green Tea Cucumber patrí medzi novinky, ktoré vyhovejú každému a to kvôli pridanému tónu uhorky. Uhorka je identifikovateľná a vyznieva veľmi prirodzene až športovo. Ja by som novinku pokojne odporúčala ako unisex vôňu.

Ozonické a akvatické parfumy sú tou najlepšou voľbou na leto, pretože nedusia nositeľov a ani okolie. Aj v nepríjemne horúcom počasí dokážu totiž vyvolať pocit čistoty a sviežosti, ako keby sme práve vyšli zo sprchy. Lenže niekedy sa citrusy a tóny zelene vyostria a viac než nevinne čistú vôňu pripomínajú známy bylinno – ovocný a horký alkoholický likér. A uznajte, to už nie je až taká príjemná asociácia. V novinke Green Tea Cucumber tento nedobrý efekt potláča a čistotu udržať dokáže uhorka a sladká dyňa, ktorá v srdci robí spoločnosť zelenému čaju a fialke. Ani stopy po horkosti čaju. Novinka vonia sviežo ako čistiace gély, osviežujúce toniká a športové parfumy. Aj keby bolo horúco a nedýchateľne, stále sa budete cítiť fajn. Vôňa Elizabeth Arden Green Tea Cucumber sa naozaj vydarila.

Davidoff Horizon toaletná voda

Bitka medzi oblohou a zemou, kde sa v celej svojej paráde ukazuje sila prírody a nebo sfarbené v zlatých farbách. Presne to má reprezentovať najhorúcejšia novinka Davidoff Horizon svojim zjavom i vôňou. Nová toaletná voda Davidoff prichádza na trh práve tento mesiac a obohatí pánom výber o nový drevito – korenistý parfum. V kampani zaznieva myšlienka „Reach my horizon“ (v preklade „Dosiahni k môjmu horizontu“).

Horizon od Davidoff je veľmi mužná, mierne pikantná, drevitá a šarmantná vôňa. Vo fľaštičke a na papieriku Vám bude pripomínať niekoho známeho. Mne sa pred očami objaví starý známa vôňa Davidoff Adventure, len tu je menej tepla. Novinka odštartuje túru sviežosťou, ako keď si muž vyšľape na vrchol a na zahriatom tele ucíti mocný a energický poryv vetra. Je to rozmarín a zázvor, ktorý by Vás v prvej sekunde aj odniesol. Ale zemská príťažlivosť Vám vzlietnuť nedovolí, ani keby ste si z prírodných tónov srdca postavili rogalo. Už po pár minútach začína novinka pripomínať drevité (céder a muškátový oriešok) a zemité (sezam a pačuli) srdce parfumu L’Instant de Guerlain pour Homme, len obrala srdce o kakaový prášok. Ten je spolu s vetiverom iba v základe vône a vytvára pocit tepla, zmyselnosti. Vetiver nedal miesto pižmu, ktoré v Adventure bolo a tu nie a jeho vôňa nabíja vôňu energiou. Ak by takto voňajúci muž vyzval ženy, aby šli do jeho zorného uhla (tak si ja predstavujem ten horizont), som si istá, že by súhlasili. A možno by sa medzi nimi strhla aj bitka.

A bitka končí víťazne pre…

bitka má svojich víťazov - Christian Dior Jadore Touche de Parfum parfum a Davidoff Horizon

bitka má svojich víťazov

Pokiaľ by sa vyberalo podľa mien, logicky by mal vyhrať niekto s kráľovským menom a láska, pretože tá vždy víťazí. V takom prípade majú mená ako Amor Amor Mon Parfum du Soir a King of Seduction Absolute jasný tromf. No viete, ako sa hovorilo v tej rozprávke, kde bol čertík malý ale šikovný. Táto bitka končí víťazstvom pre malý flakónik – dámsky parfum Christian Dior Jadore Touche de Parfum a horúcu novinku Davidoff Horizon pre pánov. Ich hviezdy možno zažiaria aj na preberaní cien Fifi. Nechajme sa prekvapiť.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This