Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 26.10.2017 v Poradňa, Starostlivosť, Vlasová kozmetika, vlasy a nechty | Bez komentárov

Blond vlasy alebo Ťažký život plavovlások

Blond vlasy alebo Ťažký život plavovlások

Hovorí sa, že vtipy o ženách s blond vlasmi vymýšľajú brunetky. Čo je na tom pravdy, to netuším, no ani plavovlásky to nemajú v živote až také ľahké. Minimálne v starostlivosti o vlasy istotne nie.

50 odtieňov blond

Je nespochybniteľné, že mužov blondínky priťahujú, no aj také odfarbovanie na svetlé blond vlasy má svoje temné stránky. Svetlé vlasy všeobecne vyžadujú vysoko kvalitnú starostlivosť a nie vždy k nej stačí obyčajný šampón z drogérie. Niekomu pomáha kvalitná vlasová kozmetika, niekto si k tónovaniu vlasov dopomôže ešte ďalšími prírodnými látkami. Najznámejším zosvetľovačom je citrónová šťava, menej známym prostriedkom je med, ktorý možno zmiešať aj s inými zložkami ošetrujúcimi vlasmi. Napríklad s olivovým olejom alebo pivom, ktoré je vynikajúcim tonikom pre svetlé vlasy. Výborné účinky pre teplé blond odtiene dosiahnete aj s rumančekom a lipovým kvetom. Tieto metódy zosvetlia Vaše vlasy o 1 – 2 odtiene.

Ísť aj z tej najtmavšej hnedej farby na platinový blond odtieň je samozrejme možné tiež. Závisí však na kvalite a zdravotnom stave Vašich vlasov, či táto zmena dopadne presne tak, ako si želáte. Prvé dni môžu vyzerať pekne, ale čo sa stane po druhom či treťom umytí?

Udržať blond vlasy v dobrom stave nie je také ľahké

Udržať blond vlasy v dobrom stave nie je až také ľahké

Vlasová starostlivosť pre blond vlasy

Špeciálne u zosvetlených končekov často sledujeme výrazné zhoršenie kvality, stratu lesku a vitality. Niektoré vlasy majú tendenciu chytať neprirodzené žlté odlesky, iné sú na dotyk drsné a vôbec nevyzerajú zdravo. Kde nepomáha príroda, tak pomôže kvalitná vlasová kozmetika pre blond vlasy.

Šampón je samozrejmosťou, to je bez debaty. Veľakrát ale zabúdame na pravidelné použitie kondicionéra. Po umývaní ho nikdy nevynechávajte, pretože pomáha vo vlasoch uzamykať vlhkosť! Aspoň raz týždenne odporúčam použiť hĺbkovo regeneračnú masku. Najlepšia je intenzívna maska na vlasy ale môže byť i balzam či sprej. Výrazne zničené vlasy pomôžu rýchlejšie do skvelej kondície dostať oleje a séra na vlasy.

Teplejšie odtiene blond si vystačia s kvalitným radom určeným pre blond alebo farbené vlasy. Studené tóny udržíte v požadovanej kondícii a odtieňoch s pomocou tzv. silver šampónov a špeciálnych kondicionérov, ktoré vás zbavia nežiaducich a nevzhľadných tónov žltej. Ale dávajte si pozor na lacnejšie drogériové varianty – tie môžu studené odtiene blond vlasov sfarbiť do fialova alebo vlasy nepríjemne vysušovať. V prípade zosvetľovaných blond vlasov sa naozaj nevypláca šetriť na starostlivosti.

Pozrite i aktuálnu akciovú ponuku kozmetiky, vďaka ktorej ušetríte

Nech si ľudia vymýšľajú vtipov, koľko len chcú, blond vlasy budú vždy sexy a ich zdravý vzhľad o Vás hovorí len a len v dobrom. Tak nechajte svoju zlatú hrivu zažiariť a vyniknúť.

[Total: 2    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This