Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 30.6.2016 v Dámske vône, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Bylinky, zeleň a vôňa v harmónii s prírodou

Bylinky, zeleň a vôňa v harmónii s prírodou

Zeleň uľaví našim očiam, bylinky žalúdku, no nezabúdajme ani na náš nos. Tóny zelene a byliniek vždy boli, sú a budú obľúbené, pretože ich možno ľubovoľne miešať a vytvárať vône od výmyslu sveta.

Čo dokážu bylinky

podrvené bylinky voňajú nádherne

podrvené bylinky voňajú nádherne

Bylinky nachádzame aj v drevitých, kvetinových i orientálnych vôňach. Pridávajú sa pre zvýraznenie, odľahčenie, osvieženie. V tej poslednej orientálnej skupinke síce nie je veľa zástupcov zo skupiny pánskych vôní na leto, no pri troške snahy predsa nájdeme nejaký kompromis. Asi najviac takých vôní som videla u značky Paco Rabanne, kde sa tvorcovia vyžívajú vo vytváraní vôňou výrazných kompozícií, ktoré ozvláštnia nejakým bylinkovým tónom a korením. Primárne sa odporúčajú skôr na chladnejšie dni, ale niektoré sa s prehľadom dajú nosiť po celý rok.

Ak ste čítali môj minulý článok o citrusových parfumoch, potom už máte predstavu, akú ďalšiu funkciu majú bylinky v parfumoch. Okrem sviežosti tiež dávajú lepšiu trvácnosť prchavým tónom. A keďže máme leto, prinášam Vám tipy na skvelé a ľahké toaletné vody, ktoré bylinky pomohli ustáliť.

5 najkrajších vôní s bylinkami a zeleňou

Mám za to, že unisex parfum Guerlain Aqua Allegoria Limon Verde poteší každého dovolenkára. Jeho srdiečko je sladké ako pocity, ktoré máte, keď viete, že zajtra nemusíte do školy / práce. Je to jedna z najkrajších unisex vôní, aké poznám, pretože zosobňuje všetko, čo si na dovolenke vychutnávame. Spŕšku kvapiek od vodopádu, tanec pod pestrými girlandami, nápoj caipirinha v ruke. Barman ho pripravil priamo pred Vami a videli ste, ako drví cukor a čerstvé limetky, ktoré teraz rozvoniavajú úžasne sladko. A nezabudnime na pestré švédske stoly, kde našinec vždy skončí pri exotickom ovocí, ktoré vedia hotely tak krásne naservírovať. Ja sa v lete najviac teším na čerstvé figy. Aj figy sú v kompozícii prítomné a v hojnosti. Ich sladkosť získaná od letného slnka nádherne ladí so stopami sviežej zelene, ktorá bude lahodiť Vašim zmyslom po celý čas a budete sa cítiť sviežo.

Môj výber pánskej vône Gucci Pour Homme II. možno niekoho prekvapí, však nie je zelená, no nenechajte sa pomýliť. Vôňa označená číslom dva je iná, ako bola jej predchodkyňa z roku 1976, ktorá sa predávala ako zlatistá tekutina vo flakóne s čiernym vŕškom. Z predošlej verzie si nová drevitá korenistá verzia Gucci Pour Homme II. ponechala eleganciu a mužnosť, no tón čierneho čaju sa pomiešal so škoricou a výrazne odľahčil i zjednodušil kompozíciu. Namiesto kadidla v jej srdci príjemne rezonujú jemne orestované koreniny a opar pripomínajúci bylinky a zeleň z čerstvo zaliateho čaju. Tiež sa oslobodila od ťažkého pačuli s ostrými koreninami a kadidlami začmudenej kože a nechala si to najkrajšie – drevo. Tón olivového dreva v základe sprevádza sladký tabak – veľmi obľúbený najmä u mladých mužov – a spravili z parfumu delikátny kúsok. Vôňu z vyššej triedy, ktorú môže muž nosiť s hrdosťou a po celý rok.

Kompozícia pánskej vône Giorgio Armani Eau de Cedre bola inšpirovaná pánskym zamatovým sakom, ktoré je odjakživa považované za elegantný odev. Vyniká v nej tón semišu, ktorý obkolesuje všetky ostatné tóny spolu s cédrovým drevom a tlejúcim čiernym čajom. Vytvára akýsi temný a veľmi jemný zamatový finiš, pre ktorý ju niektorí muži nosia viac v jesennom období a na jar. Aj by som s nimi súhlasila, keby vôňa nemala bylinky v citrusovo – šalviovom úvode a korenisté srdce pozostávajúce z sladkastého kardamómu, rasce a žiarivej zelene fialkových lístkov.  Krása cédrového dreva v partnerstve s fialkou a šalviou ešte nikdy nikoho nezdolala ani nezunovala. Eau de Cedre sa dá nosiť po celý rok. Ak sa však na túto drevitú aromatickú vôňu s charizmou a jedinečnou osobnosťou v sparnom letnom dni neodhodláte, nechajte si ju aspoň na letný večer a pripravte sa na komplimenty.

Rozprávanie o citrusovej aromatickej vôni Elizabeth Arden Green Tea Bamboo som Vám dlžná z minulého článku o citrusoch. Zloženie tejto ázijskej krásky sa otvára šťavnatými tónmi citrusového ovocia, ktoré dopĺňa svieža vôňa uhorky a zeleného čaju s bambusom. Čo možno nespoznáte hneď, je tamarind so svojou kyslou a zelenou arómou, pretože v parfume boli použité listy a nie dužina. Citrusy s tamarindom a živicou galbánum dostávajú akoby druhý život. Sú výraznejšie, pikantnejšie a svieže ako nikdy predtým. Vôňa pokračuje tradične ako ostatné parfumy v línii Green Tea, no práve tento úvod výrazne odlíšil vôňu Green Tea Bamboo od tých ostatných. Vodná, ozónická, zelená, miestami cítiť pikantnosť a bylinky, inokedy sviežosť a chlácholivý dotyk, ako keby ste sa natreli gélom z aloe. A tou najlepšou správou pre nepriateľky sladkých vôní je, že v tejto kompozícii neostala ani stopa sladkosti. Vyskúšajte a uvidíte.

Vôňa pre dámy Fendi Fan di Fendi Eau Fraiche dnes končí naše predstavovanie vôní, kde sa objavili bylinky a zeleň. Ak sa Vám, milé dámy, zdala vôňa Guerlain príliš sladká a čajová Elizabeth Arden zasa sladká málo, pokiaľ neznášate silné parfumy, kvetinová akvatická Fan di Fendi Eau Fraiche predstavuje najlepší kompromis. Je neskutočne ľahká a dobre sa nosí. Ľahký dotyk citrusov vytvára ilúziu slniečka a šťastného poskakovania na pláži. Zelený čaj, biele kvietky a kardamóm na jemnom základe z dreva a kože zasa pôsobia harmonicky až relaxačne. Ten tón kože v podstate ani nevnímam ako niečo divoké a vystupujúce von. Som si vedomá toho, že niekto ho v parfumoch nemusí, no tu naozaj nevyčnieva a dáva tejto kráske moderný chic a lepšiu výdrž. Lepšiu než zvyknú mať citrusové čajové parfumy.

Zelená je farbou, ktorá sa nám páči. Bylinky nám kedykoľvek vďačne poslúžia ako dekorácia i dochucovadlo nášho jedla i nápojov. Najmä zelený a čierny čaj v lete vyhľadávane najviac, keďže dokáže najlepšie zahnať smäd i osviežiť. A zeleň? Tou sa všetci obklopujeme, keď chceme vypnúť a zrelaxovať. Spoznajte aj ďalšie zelené vône, ktoré som opísala v článku Zelená vôňa i kozmetika má zelenú, alebo sa inšpirujte albumom na Facebooku, kde je tiež veľmi slušný výber vôní obsahujúcich bylinky a zelené tóny.

V jednom z budúcich článkov Vás zoznámim s parfumami, ktoré skrývajú vône lúčnych kvetov. Však sa už tešíte? 🙂

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This