Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 9.9.2015 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Počet komentárov: 1

Calvin Klein a jeho ďalšie nové vône

Calvin Klein a jeho ďalšie nové vône

Calvin Klein pridáva do rodinky parfumov Eternity nových členov. Na trh tiež prichádza limitovaná edícia preslávenej vône Euphoria. Sú novinky naozaj také dobré?

Ešte ani neskončilo leto a po letných parfumoch púšťa značka Calvin Klein do sveta ďalšie štyri novinky. Parfuméri Calvin Klein vynakladajú značné úsilie, len aby ich vône boli neobvyklé, tajomné a aby niečo evokovali, pretože vôňa bez emócií je ako poézia bez hlavnej myšlienky – ostala by nepochopená. Ako chápem nové vône tejto značky ja?

Calvin Klein a nové vône Eternity Now

Parfumové novinky Eternity Now predstavujú človeka, ktorý žije pre aktuálny moment. Žije tu a teraz a jeho znamením je rozjarenosť a nezastaviteľnosť. Je to možno niečo na spôsob déjà vu, len vo veselom a príjemnom podaní. V podvedomí sa Vám uchytí špeciálny moment šťastia, ku ktorému keď prídete v prítomnosti, odrazu máte intenzívny pocit, že ste ho už zažili a len ho prežívate opäť. A takýmto silným momentom má byť vôňa Eternity Now. Obidve novinky z módneho domu Calvin Klein preto prichádzajú v svetlých flakónoch, ktoré k tomuto radu tak akosi patria. Parfuméri akoby odmietali pripustiť, že už čochvíľa príde zima a preto nám dali vône, ktoré ešte dlho budú pripomínať teplé počasie. Vône sa dajú nosiť na jar, v lete i na jeseň. Ich tvárami sú osobnosti známe z modelingu, Jasmine Tookes a Tobias Sorensen.

Dámsky a pánsky parfum Calvin Klein Eternity Now, obidva zakúpite v e-shope Elnino.sk

Dámsky a pánsky parfum Calvin Klein Eternity Now

Dámska vôňa Eternity Now je žiarivá kvetinová vôňa, ktorú má na svedomí Ann Gottlieb. Ja by som ju možno nazvala skôr kvetinovo – ovocnou vôňou, pretože kvety nikdy neukážu svoju plnú silu. Sú skrátka také orosené a svieže, ale stále kvety, to nepochybne. Parfumovaná voda Calvin Klein Eternity Now má žiarivé, šťavnaté tóny liči sprevádzané jemne sladkým sorbetom z duly. Pripomínajú tropický koktail a ten sorbet dáva vôni nový rozmer, ako keby ani nešlo o dulu ale skôr nejaké citrusové ovocie. Srdce na Vás prehovorí cez delikátne, nežné a  elegantné kvetinové tóny pivonky, kvetu broskyne a púčiky neroli tesne pred rozkvetom. Nie príliš výrazné pižmo, kašmírové drevo a ambroxan je posilou ostatným zložkám. Základ uchránil vôňu od prehnanej sviežosti, daroval jej akvatickému charakteru aj trošku tepla. Vôňa Eternity Now tak nie je ani chladná, ani teplá. Je nad slnko jasné, že patrí medzi parfumy Eternity. Pripomína mi vôňu Eternity Moment, len bez tých drevitých tónov, menej exotickú a viac elegantnú. Eternity Moment je o momente, keď sa nos otočí tým správnym smerom a pohľady sa stretnú, Eternity Now je o krôčik ďalej pri radostnom prežívaní vzťahu a blízkosti, keď viete, že to už bude láska naveky.

Calvin Klein Eternity Now pre pánov patrí medzi orientálne fougere vône. Prezentujú sa v nej exotické tóny kokosového mlieka, zázvoru, karamboly, vanilky a tiež badián pridáva na výraze. Na prvé ovoňanie ma nenadchla, pretože som ju striekla len na papierik a ucítila niečo vanilkovo sladké, až som sa sama seba opýtala, či som si náhodou nesplietla dámsku vôňu s pánskou. To ma posmelilo vyskúšať ju na koži. Toaletná voda Eternity Now sa potom zmenila sa na niečo oveľa čistejšie, viac unisex. Na povrch sa predralo pačuli, koreniny, vôňa konečne dostala svoje krásne decentné pozadie z cédrového dreva a karamboly, ktorá nahráva na smeč drevu. Kokosový tón s vanilkou už nepripomínajú sladké mlieko na opaľovanie s vôňou kokosu. Nazvať túto vôňu energickou by bolo asi smelé, no v každom prípade je pánska verzia Eternity Now príjemná, atraktívna, zmysly potešujúca vôňa pre mužov, ktorí nechcú budiť dojem športovcov. Ani pánska vôňa Calvin Klein Eternity Now nie je vyslovene chladná či teplá. Vlažná, keď to už musím tak nazvať, ale zaujímavá. Myslím, že ju kúpim priateľovi a občas si ju požičiam.

Euphoria Essence – nová limitovaná edícia

Druhou novinkou je už ďalšia limitovaná edícia, do ktorej patria veľmi zaujímavo sfarbené flakóny s ešte zaujímavejším obsahom. Ako už napovedá názov, vôňa musí vyvolávať pocit eufórie, čiže očakávajte tóny provokatívne, sexy, zmyselné a záhadné. Zapadne Euphoria Essence do rodiny?

Pánsky a dámsky parfum Calvin Klein Euphoria Essence, obidva zakúpite v e-shope Elnino.sk

/var/www/selfino.sk/public/wp content/uploads/1509675330 calvin klein euphoria essence

Euphoria Essence pre mužov je ambrová orientálna kompozícia, ktorú vytvoril Jean Marc Chaillan. Aj táto vôňa patrí nepochybne do radu Euphoria pre svoje výrazné tóny korenia, semišu a ambry. Bez nich by žiadna Euphoria nespôsobovala až takú eufóriu. Najväčšia sila sa skrýva v jej srdci, no k najviac zaujímavým častiam patrí jej úvod. Jej štart je osviežujúci s korenistým a temným aspektom kombinácie bergamotu a brečtanu doslova v zajatí guajakového dreva. Aj srdce sa drží dreva, hoci by malo podľa mojich prvotných očakávaní viac oplývať kvetinami jazmínu, ktorý našiel miesto v srdci. Dominancia semišu a korenia na pokrývke z ambry, spomínaného guajakového dreva a tonkových bôbov je tu úplne jasná, základ ale nedostáva veľa priestoru. Na prvé ovoňanie by ste pre tú zeleň čakali, že sa vôňa bude uberať cestou sviežosti, no ona sa namiesto toho zohrieva, silnie a sviežosť ustupuje. Eternity Night bola univerzálnym kúskom na deň i na večer, pánsku toaletnú vodu Euphoria Essence odporúčam nosiť prevažne na večer a na chladnejšie ročné obdobia ako jeseň / zima.

Dámska parfumovaná voda Euphoria Essence má veľmi blízko k Orientu, no klasifikovaná je ako kvetinovo – ovocná vôňa. Orientu kontrastuje exotické ovocie, zvodné kvetiny a samozrejmosťou je aj krémový podpis istej ingrediencie, menovite čokolády. Euphoria Essence je nevinná i zmyselná zároveň. Je plná energie, nových začiatkov a presne takto energicky i začína. Úvodnými tónmi sú červené i čierne maliny okorenené ružovým korením, ktoré od začiatku až do konca sprevádza záhadná orchidea. Našťastie, orchidea nechýba, len som dúfala, že ju budem cítiť o čosi intenzívnejšie, čo sa nestalo. Táto vôňa sa na svoju staršiu sestru podobá len vzdialene. Obe sú orientálne, no tradičnú vôňu Calvin Klein Euphoria viac cítiť ambrou, kvetinami a púdrom, zatiaľ čo u vône Euphoria Essence Orient pokračuje prepojením úvodu so zmyselnou bielou čokoládou a jazmínom. Je to zaujímavé, no na rozdiel od pánskej vône a staršej sestry, dámska EdP Euphoria Essence nemá až také silné srdiečko. Silne orientálne pačuli a kašmírové drevo prebijú sladkosť, ale to sa mnohým z Vás určite páčiť bude. Vôňa Calvin Klein Euphoria Essence rozhodne stojí za vyskúšanie a prekvapí aj Vás.

Všetky vône Calvin Klein spomínané v tomto článku sú dostupné na Elnino.sk za príjemné ceny typické pre túto značku. Kliknite a pozrite si ponuku.

Keďže každý človek má inú povahu, iné zvyklosti a spolu s nimi iný šatník, ktorý tiež podlieha nejakým módnym trendom, Calvin Klein ako zberateľ vytvára parfumy, ktoré by sa dokázali adaptovať ku každému človeku. Chce, aby ste si našli svoj parfum a spravili z neho suverénnu súčasť Vášho denného outfitu. Bude ním jedna z týchto 4 noviniek? Ak áno, ktorá?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

1 komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This