Pages Menu
FacebookRss

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 23.2.2017 v Dámske vône, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Čerstvý vánok nových začiatkov

Čerstvý vánok nových začiatkov

Cítite to tiež? Ten opojný pocit, že je jar už nablízku? Ak nie, zakážte ponurému počasiu kaziť Vašu náladu a otvorte svoje srdce pre čerstvý vánok nových začiatkov – krásne jarné parfumy.

Čerstvý vánok do Vašej výbavy

Na ľahké svetríky si ešte počkáme, jeden svieži módny doplnok sa povinnosti čakať vymyká. Sú ním jarné parfumy, ktorých typicky jarné vône pripomínajú čerstvý vánok plný kvetín a sviežosti.

Už Vás podaktorých vidím, ako teraz gúľate očami. Pred sebou mám scénu z filmu Diabol nosí Pradu, kde Meryl Streep alias Miranda sarkasticky odvrkne: „Kvety? Na jar? Aké inovatívne.“ Presne to by som povedala aj ja. Reč však nie je o nejakých osviežovačoch. Tento čerstvý vánok milujú ľudia na celom svete. Ide o bestsellery.

Giorgio Armani Acqua Di Gio

Keby ste hľadali pánsky parfum, ktorý získal aspoň toľko ocenení ako tento, hľadali by ste dlho. Akvatická aromatická pánska vôňa Giorgio Armani Acqua Di Gio bola poctená niekoľkými cenami FiFi Awards a v roku 2012 sa dostala až do siene slávy.

Čerstvý vánok pre pánov - Giorgio Armani Acqua di Gio

Čerstvý vánok pre pánov – Giorgio Armani Acqua di Gio

Vôňa Giorgio Armani Acqua di Gio Pour Homme je vôňa slobody, ktorej decentne sladké citrusové nôty, slané akvatické akordy prevrstvené jarnými kvetinami dokonalo harmonizujú s prírodou. Čakali by ste, že pre tie kvety nebude dosť mužná? Omyl. Na jednej strane pripomína čerstvý vánok z mora a na druhej strane silný morský príboj. Áno, určite sú dámy, ktoré by parfum svojej drsnejšej polovičke kradli. Ani ja by som mu neodolala. Je variabilná. Ale aj tak veľký rešpekt tejto ultra čistej vôni pre mužov. Skláňam svoju hlávku pred týmto dielom módneho domu Giorgio Armani. Z jeho tvorby vyšiel skutočný klenot a must-have pre každého, kto sa chce cítiť sviežo na jar, v lete, na jeseň… alebo aj stále. Acqua di Gio Pour Homme s jej dobrou výdržou a prejavom nikdy nevyjde z módy.

Dolce & Gabbana Dolce

Jednoduchá krása vône Dolce & Gabbana Dolce má veľa dočinenia s vodou, hoci priamo tón vody neobsahuje. Jej akvatický, mladistvý a pôsobivo osviežujúci efekt môžeme priradiť k vlastnostiam lekna. Už na prvé ovoňanie viete, že ten kvet žije vo vodnom prostredí a na pokožke pripomína kvapky vody z roztápajúceho sa snehu, ktoré ofúkol čerstvý vánok alebo subtropickú búrku.

Dolce & Gabbana Dolce

Dolce & Gabbana Dolce

Aby sme ale neostali len pri sviežosti, čerstvý vánok od jazera vyvažujú teplejšie tóny kvetov, ktoré flirtujú s okolím a pozvoľna prechádzajú do mäkkého nádychu kašmíru a pižma. Miranda by možno ohrnula nosom, ale zvyšku sveta sa toto rozhodne páčiť bude. Svieža, čistá, kvetinová Dolce nie je hlučná a už vôbec nie excentrická ani agresívna vôňa. Výdrž má priemernú. Dolce reprezentuje dokonalú dámu s decentnou vôňou, ktorá funguje v akomkoľvek počasí, pre jej harmonické zloženie.

Marc Jacobs Daisy Dream

Dalo by sa povedať, že sa Marc Jacobs orientuje skôr na mladšiu vekovú kategóriu, ale domnievam sa, že v kvetinovo – ovocnej jarnej vôni Marc Jacobs Daisy Dream inšpirovanej jarným kvetensvom a modrým nebom nájde zaľúbenie aj romantická a zrelá žena.

Marc Jacobs Daisy Dream

Marc Jacobs Daisy Dream

Rovnako ako drobné lúčne kvietky pôsobí Daisy Dream nežne, voľne a až étericky. Jej zloženie poskytuje úplne nový a čerstvejší výklad kultovej Daisy a moju pozornosť si získal tónom kokosu, ktorý by som nečakala. V úvode Vás osvieži spŕška ovocných tónov černice, ktoré sa postupne miešajú s grapefruitom a hruškou. Na niekoho môže byť úvod až príliš silný a sladký, no do pol hodinky vôňa rozkvitne a zjemnie s vôňou jazmínu, vistérie a sviežosťou liči na hrejivom základe. Uvítala by som len o čosi dlhšiu výdrž. Je to iba toaletná voda, preto treba rátať s tým, že po niekoľkých hodinách ju bude treba aplikovať opäť.

Čo z jarnej ponuky vôní by som ešte poradila? Mňa osobne celkom oslovuje duo vôní Calvin Klein – konkrétne Eternity Now for Men a Eternity Now for Women, ktoré som predstavovala v roku 2015 ako novinky (viď článok Calvin Klein a jeho ďalšie nové vône).

Dámsky a pánsky parfum Calvin Klein Eternity Now, obidva zakúpite v e-shope Elnino.sk

Dámsky a pánsky parfum Calvin Klein Eternity Now

Osloviť by Vás mohli aj tieto pestrofarebné flakóniky Kenzo, Shiseido a cenou veľmi priateľské vône Mexx, ktoré majú čerstvý vánok jari aj priamo vo svojom názve „Spring is Now“. Ak už jar práve teraz necítite vo vzduchu, počkajte, až stlačíte rozprašovač. Tú žiarivú prírodu budete mať pred očami.

Ďalšie tipy na krásne jarné vône pre mužov i ženy

Niekomu stačí iba pozrieť na štósy svetríkov, ktoré už čoskoro začne po jednom vyťahovať zo skrine a má radosť. Ani ja sa neviem dočkať, kedy svoj zimný „skafander“ vymením za ľahký odev. No prečo si to nekonečné čakanie neskrátiť a nespraviť náladu už teraz? Urobte si radosť a kúpte si aj Vy svoju jarnú vôňu, ktorá Vám zaručene vykúzli úsmev na tvári.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This