Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 12.6.2019 v Poradňa, Starostlivosť, Vône | Bez komentárov

Cestovné balenie vône i kozmetiky ušetrí peniažky a miesto v kufri

Cestovné balenie vône i kozmetiky ušetrí peniažky a miesto v kufri

Kam nemôže veľká fľaštička, tam príde vhod malá – šikovné cestovné balenie obľúbenej vône, telového mlieka, šampónu na vlasy. Už žiadne kompromisy pri balení. Vezmete si všetko, čo vám treba.

Aj na dovolenke a výletoch vás môže sprevádzať váš obľúbený flakónik vône a téglik milovaného krému. Aj keď váš kufor rezolútne odmietne pojať toho veľa, stále vám nemusí nič podstatné chýbať. Chce to iba zopár univerzálnych produktov a malé cestovné balenie  všetkého, čo si bežne kupujete vo veľkom.

Ako sa zbaliť na dovolenku efektívne

Triky, ako napchať do batožiny veľa oblečenia a veľa vôní, tu už boli. Nájdete ich v mojom staršom článku. Vďaka nemu poznáte ako plniteľné flakóny tak i roztomilé miniatúry vôní, ktoré ani nestoja veľa a ani kvôli nim neprekročíte veľkostné a hmotnostné limity dopravných spoločností. Veď schválne. Jedna taká miniatúra má objem od 4,5 do 10 ml a váži pár gramov. To je veľkosť ideálna na pár dňové leháro. Ja si obvykle beriem miniatúru parfumovanej vody Karl Lagerfeld Karel Lagerfeld for Her. Ide o veľmi univerzálnu vôňu na každý deň a každú príležitosť.

Na čo nedám na cestách dopustiť, sú vlhčené vreckovky. Nepoužívam ich na odličovanie. Konkrétne obrúsky s čajovníkovým olejom od Xpel sa k tomuto účelu ani nehodia. Čistia pleť od hrubších nečistôt, osviežujú, dezinfikujú a obsiahnuté esenciálne oleje pomôžu aj po bodnutí hmyzom.

Ďalší pomocníci

Aby vás na dovolenke nič nezaskočilo, spolu s Terry by som vám rada predstavila aj zopár ďalších skvelých produktov, ktoré by sa mohli hodiť kdekoľvek. Či už si voľno užijete na chalupe, v horách, pri jazerách alebo pri mori.

Opaľovacia kozmetika

Pokožka je v lete takmer neustále odhalená a musí neúnavne čeliť všetkým vonkajším agresorom vrátane silného slnka. Niet divu, že trpí dehydratáciou, stratou pevnosti, čoho dôsledkom sú vrásky, pigmentové škvrny a rôzne iné nedokonalosti. Tak čo keby sme jej tento večný boj trochu uľahčili a začali pravidelne používať ochranný faktor i starostlivosť po opaľovaní?

S vhodnou kozmetickou pomocou dokážeme skrátiť čas potrebný k získaniu vytúženého bronzu na polovicu a minimalizovať dopad slnečných lúčov. Odmenou bude mladistvo vyzerajúca a hladká pleť. Zo všetkých pomocníkov mi je najsympatickejšia opaľovacia kozmetika Malibu, Piz Buin a zvlášť milujem hydratačné mlieko po opaľovaní PIZ BUIN After Sun Tan Intensifier Lotion. Na dovolenke nahradí telové mlieko a pomôže aj na prípadné spáleniny od slniečka.

Terry ďalej odporúča:

Potrebujete niečo ešte menšie? Nuž pribaľte každému členovi rodiny do kufra trebárs cestovné balenie kozmetiky Malibu.

Cestovné balenie starostlivosti o vlasy

Hoci práve tvár, krk a dekolt sú vystavené slnečným lúčom oveľa častejšie ako zvyšok tela, ani vlasy neostávajú pred slniečkom v bezpečí. UV-žiarenie im pomaly ale isto berie vitalitu. Už na dotyk poznať, že sú suché, krehké, málo pružné a ani nemajú pekný lesk. Aby ste v kúpeľni zbytočne nestratili more času s úpravou svojho účesu, venujte im pár minút už pri umývaní a tesne po ňom.

Terry si k moru berie jeden zo setov vlasovej kozmetiky Farouk Systems. Jej kozmetika pôsobí na korunu krásy silou čistého hodvábu, vitamínov, rastlinných výťažkov a regeneruje poškodené vlasy. V ponuke je však taktiež cestovné balenie pre vlasy farbené, bez objemu i dehydratované.

Že máte opačný problém a vaše vlasy sú mastné? Ak ich nechcete umývať každý deň, tak aj na to existuje riešenie. Tým mojim je suchý šampón Batiste. Zachránil ma v nejednej situácii a na dovolenku si ho zvyknem brať v malom balení.

Univerzálne produkty a cestovné sety šetria priestor i peniaze. Čo by ste museli minúť  na príplatok za ťažšiu batožinu, môžete zužitkovať oveľa lepším spôsobom. Napríklad na zábavu, nové kúsky do šatníka či krásne dovolenkové suveníry, vďaka ktorým bude vaša dovolenka ďalším príjemným zážitkom.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This