Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 2.11.2017 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Gabrielle Chanel – neskrotná, skvostná a diva

Gabrielle Chanel – neskrotná, skvostná a diva

Silné emócie, notoricky známy príbeh najslávnejšej ženy moderného sveta a jej veľká odvaha vymaniť sa z oprát, to všetko a oveľa viac sa odráža v novej skvostnej dámskej vôni Chanel Gabrielle.

Chanel Gabrielle píše nový príbeh Chanelu

Aká elegantná žena bola Coco (vlastným menom Chanel Gabrielle), o tom tu ani nemusím začínať diskusiu. Najskôr z nej bola obyčajná šička, neskôr sa zjavila na pódiu, kde spievala šansóny, kde si od mužského publika vyslúžila i prezývku „Coco“, ale ona mala oveľa vyššie ambície. Verva, s akou sa postavila ťažkému osudu siroty a prišla s na tie časy odvážnou módou, nás nikdy neprestane fascinovať. Predrať sa von z tieňa chudoby, prísť s niečím novým a postaviť sa s tým do svetla, kde ste každému na očiach, to chcelo riadnu dávku odvahy. Odvahy, akú nemá veľa ľudí. Aby si módny dom Chanel uctil jej pamiatku, Olivier Polge dostal za úlohu vytvoriť novú vôňu s rovnakým menom – Chanel Gabrielle EdP, ku ktorej vznikol i krátky spot.

Úmyslom autorov bolo ukázať, ako sa z neznámej Gabrielle stala svetoznáma Coco, ktorú i po desiatkach rokov od jej smrti neprestávame milovať. A ako sa diva s iskrou očiach a obláčikom vône Chanel Gabrielle môže stať i z Vás.

Koniec strohosti, nový začiatok

Parfumovaná voda Chanel Gabrielle nie je žiadna nová variácia na existujúcu a už úspešnú vôňu. Je to od Chanelu krok do neznáma, aký musela spraviť aj Gabrielle, keď pretrhala putá so starou módou a spôsobila revolúciu v obliekaní. Zbrusu nový parfum Chanel Gabrielle sa nesnaží o strohú eleganciu, hoci nesie meno elegantnej Coco, ktorá by si niečo ako tepláky a vyťahané tričko nikdy neobliekla.  To by pre ňu nebolo sexy. Novinka však nesie znaky rebélie a štýlu, ktorý nebol vždy vrcholne elegantný, zato sexy určite áno. Aj preto sa ozýva toľko ľudí, ktorí tvrdia, že tento nový parfum vôbec nezosobňuje štýl Chanel. To podľa mňa ani nebolo v pláne. Módny dom Chanel má určite v pláne nejaké zmeny. Možno chce viac oslovovať mladšie ročníky, ale nejdem sa pasovať do role proroka. Nechajme sa prekvapiť, čo nám v najbližších mesiacoch či rokoch prinesie.

Aká je nová Chanel Gabrielle?

Vo flakóniku Chanel Gabrielle, ktorého tvary výrazne pripomínajú ostatné ikony (No. 5, No. 19, Coco Mademoiselle, Coco Noir…), je všetko, čo mi nedala najslávnejšia vôňa módneho domu – Chanel No. 5. Táto ikona stále nie je pre každého a aj ja osobne preferujem skôr jej novšie odnože. Nový parfum Gabrielle mi ale nepríde byť ani zďaleka takou zložitou vonnou kompozíciou ako ona a väčšina parfumov Chanel a chýbajú v nej aldehydy, čo mnohé dámy uvítajú s otvorenou náručou. Konečne vôňa, ktorá sa dá nosiť takmer celoročne a nie len na špeciálne okamihy.

Chanel Gabrielle - nový parfum na trhu

Chanel Gabrielle – nový parfum na trhu

Gabrielle nepatrí ani k silným parfumom, z ktorých by slabší človek utrpel bolesti hlavy (aké si ja zvyknem kupovať), no aj napriek tomu som sa do nej na prvé privoňanie zamilovala. Polge vystaval parfum Chanel Gabrielle ako pôvabný kvet, ktorý je tvorený zo štyroch dominantných bielych kvetov. Obláčik jemných bielych kvetín tvorí iskrivý jazmín, krémová tuberóza z Grasse, ktorú podčiarkuje santalové drevo, svieži pomarančový kvet, ktorý ladí s decentnými citrusovými akordmi a v neposlednom rade sexy ylang-ylang, ktorý sa mieša s hodvábne ľahkým tónom bieleho pižma.

Chanel Gabrielle EdP

Chanel Gabrielle EdP

Štyri hlavné kvetinové ingrediencie postupne poodhaľujú príbeh úchvatnej vône Gabrielle, ktorá bola ako taký kvetinový púčik, ktorý sa predral spomedzi tŕňov a zažiaril vo svetle. Rýdzo kvetinová vôňa je krajšia a pôvabnejšia než som po tých rôznorodých ohlasoch dúfala a nedá mi pokoj. Možno i ja spolu s touto novinkou prechádzam akousi zmenou.

Stane sa Chanel Gabrielle novou ikonickou vôňou značky? Ťažko tipovať. Dajme ale Gabrielle čas, aby mohla zažiariť… Ani Coco nebola vždy známa ako Coco. Parfumová ikona, Olivier Polge, rozpísal úplne novú kapitolu, ktorá sa zapíše do histórie tohto módneho domu, ktorý zmenil nielen naše šatníky, ale aj kozmetické taštičky ako nikto iný. A zrejme ich chce meniť opäť, preto priniesol túto novinku.

[Total: 1    Average: 2/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This