Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 6.10.2015 v A - C, Dámske vône, Vône, Značky od A po Z | Bez komentárov

Chloé – krásky, ktoré zmenili svet

Chloé – krásky, ktoré zmenili svet

Keď sa Gaby Aghion – zakladateľka značky Chloé (Chloe) a módna dizajnérka i rodáčka z Egypta – v roku 1945 presťahovala do Paríža, nikto vtedy netušil, ako rýchlo sa meno Chloé stane legendou.

Kto je Chloé?

Popravde, žiadna Chloé nikdy neexistovala a ani nemala prsty v záležitostiach okolo otvorenia módneho domu. Toto pomenovanie údajne dostala značka pre šarm a nežnú ženskosť, ktorá z tohto typicky ženského mena šla. V slovenskom jazyku meno nesprávne vyslovované s písmenom „CH“ neznie až tak ľubozvučne, no v cudzích jazykoch ho vyslovujú ako „Kloi“ alebo „Klouí“ a uznajme, to už znie úplne inak. Je v tom šibalstvo, dievčenská neha a ženská elegancia príznačná pre modely i parfumy tejto značky.

Značka Chloé bola založená v roku 1952 a do povedomia ľudí sa zapísala zmenou dámskych šatníkov z tvrdej módy na mäkké ženské odevy. Móda 50-tych rokov bola známa tým, že každý odev od čo akého popredného krajčíra bol kúskom braným príliš vážne. Všetko presne na mieru, minimálna prispôsobivosť, pevné textílie, neveľké pohodlie. Gaby však odmietla hľadať kompromisy v tomto svete. Zrejme ovplyvnená kultúrou z domoviny sa pustila svojským smerom a z vysoko kvalitných, no predsa jemnejších a luxusných materiálov začala vytvárať krásne, dobre nositeľné, splývavé kúsky, ktoré padli väčšine žien. Fráza „pret-a-porter“ je celosvetovo známa, no určite ste nevedeli, že ju ako prvá vyslovila Gaby. Svoje nové majstrovstvo nazvala „luxury pret-a-porter.„, čo sa do nášho jazyka voľne preloží ako „pripravené na nosenie“. Maximálna ženskosť, ale najmä nulová potreba prispôsobovať život móde tieto odevy i tento pojem preslávila. Konečne sa móda prispôsobila životu žien a nie ženy móde.

Podobnú revolúciu urobili aj parfumy. Za pôsobenia Gaby sa do módneho domu dostal ako popredný dizajnér aj Karl Lagerfeld, ktorý taktiež dopomohol k sláve. 60-te až 90-te roky priniesli značke popularitu s vôňami Chloé for women (1975) a Chloé Narcisse (1992), ktoré mali veľký úspech, no skutočný boom zaznamenala značka v roku 2009. Bolo to rok po uvedení slávnej parfumovanej vody Chloé (2008), kedy tento parfum získal ocenenie The Fifi Awards ako najlepšia dámska vôňa. Ďalšie parfumy si tiež pomaly získavajú srdia žien. Všetky sa prevažne hodia na jar a leto, no keď je takéto pekné počasie, vynosíte ich aj na jeseň. Nie je veľa značiek, ktorých vône sú také všestranne využiteľné, nekomplikované a ktoré majú toľko pozitívnych ohlasov, ako má táto. A tu je prehľad posledných slávnych vôní.

Chloé Chloé EdP

Chloé Chloé EdP

Chloé Chloé parfumovaná voda

Orientálno – kvetinová parfumovaná voda už od prvého dňa svojej existencie spustila smršť a davové šialenstvo po tejto kvetinovej princeznej medzi parfumami. Chloé Chloé je veľmi jemná kvetinová vôňa, v ktorej dominujú tóny ruže, ktoré dopĺňajú kvety frézie a jazmínu. Veľmi podstatnou zložkou je mydlový základ osviežený liči a konvalinkou. Dávajú vôni sviežosť a ľahkosť. Vôňa Chloe Chloe EdP pôsobí ako vintage, no súčasne veľmi moderne a rafinovane. Je to kráska zo „starej školy“ s pohľadom neviniatka, no s peknou iskrou v oku. Nepoznám iný parfum, ktorý by mal takéto dve tváre. Ak budete niekedy rozmýšľať nad darčekom pre niekoho blízkeho a tápať, aký parfum by ste mali vziať, siahnite po tejto čistej a romantickej vôni. Neexistuje, aby ste s takýmto darom neuspeli. Táto vôňa sa dá nosiť vždy a všade. Viac o nej sa dočítate v článku Dva parfumy, ktoré nosia skutočné dámy.

Chloé Roses de Chloé

Chloe Chloe Roses De Chloe zoženiete na Elnino.sk

Chloé Roses De Chloé EdT

Že nikdy nemáte dosť ružových vôní? Výborne, potom tu jednu práve takú pre Vás mám. „Jedna ruža je málo“, povedali si tvorcovia tejto kvetinovej vône a do flakóniku uzavreli hneď celý záhon. Vôni dali pižmový základ, aby sa aj trošku dvíhala k nebu (no nepreháňa to) a magnólia so štipkou bergamotu pridali ženskosť a vyzretosť, aby bolo jasné, že ide o parfum pre ženu, nie pre dieťa. Skrátka viac elegancie a viac romantiky do všetkého dňa. Chloé Roses de Chloé je mladistvá a veľmi reálna vôňa ruže. Na rozdiel od Chloe EdP táto kráska vyvoláva dojem väčšieho tepla. Chloe EdP bola dobre pestovaná pestrá záhrada babičky, kde strávime celé detstvo a milujeme to tam. Toto tu je úplne jednoduchá záhrada s popínavými ružami, kam sa len pozriete. Kto nemá rád sladké a komplikované vône, ten sa určite zamiluje do toaletnej vody Roses de Chloé. Podobných vôní bez tej nadbytočnej sladkosti je na trhu len málo.

Chloé Love Story

Chloe Love Story od Elnino.sk

Chloé Love Story parfumovaná voda

Love Story EdP patrí medzi kvetinové vône, no už na prvé ovoňanie je výrazne ovocná, čo ju odlišuje od ostatných výhradne kvetinových vôní Chloé. Vonia totiž po pomarančoch a po neroli – látke získanej z kvetov horkého pomarančovníka, ktorá v sebe spája ovocné, kvetinové tóny s horkými zelenými nuansami. Tieto dve zložky sprevádzajú aj skutočné citrusové nôty. Aj keď prevláda kvetinové srdce a pižmový základ, ovocie nikdy nepovie svoje zbohom. Love Story je preto ako mladá a svieža letná láska. Ani nevieme ako a už v tom lietame až po uši. Tak ako svojho milovaného chcete vidieť každý deň, tak aj vôňu Love Story budete chcieť nosiť každý deň. Viac o nej sa dozviete v článku Love Story alebo príbeh Chloé.

See by Chloé

Chloe See by Chloe od Elnino.sk

Chloé See by Chloé parfumovaná voda

Kveinovo – ovocná vôňa See by Chloé je očarujúca a romantická. Táto živá, moderná, kvetinová kompozícia vytvorená Michelom Almairacom Vás dostane svojou bezstarostnou hravosťou a vyčarí úsmev na tvári po prvom privoňaní. Začína bergamotom a kvetom jablone, no postupne odhaľuje svoju iskrivú spontánnosť a smelosť, ktorá sa spája s koketnosťou jazmínu a ylang-ylang. Vytvorí okolo Vás jemnú hmlu a v jej jemných tónoch vanilky a santalového dreva sa stratí nejeden muž. Vôňa See Vás nabudí zvláštnou odvahou robiť veci, na ktoré ste si netrúfali a cítiť sa pritom neopísateľne elegantne, romanticky nežne, hoci s Vami šijú čerti. Odvahu milovať, byť úprimná, zažiť romantickú i bláznivú lásku a nejeden vtipný príbeh, ktorý sa možno v súvislosti s milovaním prihodí. Spoznajte aj jej mladšiu sestru See By Chloé Si Belle, o ktorej si môžete prečítať viac v tomto článku o novinkách.

Chloé L´Eau de Chloé

Chloe L´Eau de Chloe, vôňa dostupná na Elnino.sk

Chloé L´Eau de Chloé toaletná voda

Konečne jedna cyprusová kvetinová vôňa Chloé, ktorá sa od ostatných značne líši. Ak máte radi vôňu pačuli, tak by ste toaletnú vodu L’Eau de Chloé rozhodne mali vyskúšať. Aj keď základ stále tvorí ruža ako kráľovná kvetín, s pačuli tvorcovia nešetrili. Pačuli prispelo k príblíženku sa prírode. Vonia ako lesná zeleň, trošku dymu a čerstvá zemina zaliata vodou. Potešia aj citrusy v pozadí. Vôňa Vás tak nikdy nebude dusiť. Celá kompozícia Chloé L’Eau de Chloé na mňa pôsobí ako  je ako orosená lesná čistinka, kde to ešte len ide kvitnúť a zatiaľ nám viac ukazuje svoju zeleň.

Komu sa nebude leniť pozrieť do obchodu Elnino.sk a prečítať tie chvály ostatných zákazníkov, ktorí vôňu kúpili a milujú, tomu sa v zbierke možno zazelená aj táto zelená kráska. A možno neodoláte ani niektorej z ďalších vôní tejto značky.

Všetky v článku menované parfumy značky Chloe nájdete na Elnino.sk. Kliknite.

Pokiaľ budete mať možnosť, určite niektorú z vôní otestujte a dajte vedieť, ako sa Vám páčila.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This