Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 17.6.2015 v Novinky, Vône | Bez komentárov

Citrusy – Vaša nová vôňa na leto

Citrusy – Vaša nová vôňa na leto

Ach, tie citrusy! Predstavte si, čo by to bolo za leto bez ľadového džúsu. Citrusy prinášajú vítané osvieženie. Preto sa teraz pripravte na vlnu sviežosti. Aj novinky vo svete parfumov sú citrusové.

Citrusy vzkriesené a omladené

Vybavuje sa Vám pri pojme „citrusové parfumy“ spomienka na dezodorant Vašej babičky, alebo jej osviežovač vzduchu? Tak takéto myšlienky si rovno môžete vyhodiť z hlavy. Parfuméri už dobre poznajú naše myšlienkové pochody, preto pridali citrusy len do úvodu vôní kvôli ľahkosti a ako exotický prvok, alebo citrusy kombinovali s nevšednými tónmi. Moderné citrusové vône preto ničím nepripomínajú tieto skvosty z babičkinej domácnosti. Keď citrusy, tak originálne. No však si teda o nich povedzme viac.

Novinky pre pánov

Citrusy v prevedení novinky od značky Kenzo a Lacoste od Elnino.sk

Citrusy v prevedení novinky od značky Kenzo a Lacoste

Kenzo L´Eau Kenzo Intense

Flakón L´Eau Kenzo Intense má moderný, no jednoduchý dizajn, ktorý i farebne dokonalo stváril mužskú a ženskú tému – pánska vôňa má krásne modré sfarbenie, dámsky parfum bude ružový. Ten však na Slovensku zatiaľ len túžobne očakávame a azda sa aj dočkáme.

Úvod vône Kenzo L´Eau Kenzo Intense mi pripomína úvod Invictus od značky Paco Rabanne. Invictus mi však príde pikantnejšia a táto je viac drevitá. Limetku, yuzu a tón vody už poznáme z ostatných vôní v edícii L´Eau Par Kenzo, takže určite by som nepovedala, že chcel parfumér niekoho kopírovať. Zaujímavosťou sú skôr morské tóny v pozadí. Tie z vôní Kenzo nepoznáme. Zrejme preto v názve chýba slovko „Par“ (pozn. predošlé vône sa volali „L´Eau Par Kenzo„). Je proste iná. Táto morská aróma má zlúčiť element vody a element sily, pretože i také sú vzťahy medzi mužmi a ženami. Vedia byť pokojné, ale tiež búrlivé. Aby vôni L´Eau Kenzo Intense nechýbala tá potrebná iskra, srdce vône vibruje čiernou bazalkou. Nedá sa povedať, že by práve bazalka bola tým, prečo sa táto vôňa nazýva intenzívnou. Viac sily nečakajte ani od drevitého základu vône. Vetiver s cédrom plávajú na vlnách a nechávajú sa unášať do neznáma. Veľmi však pasujú k úvodu a dovolia moru citrusovej sviežosti  burácať a pôsobiť na Vašej pokožke po celý čas, nie len prvých pár minút.

Lacoste Eau de Lacoste L.12.12 Yellow (Jaune)

Nová slniečkovo žltá fľaštička Eau de Lacoste L.12.12 Yellow skrýva vo svojich útrobách koncentrát optimizmu, potešenia zo života and pozitívnej energie. Niektoré weby k nej dokonca aj dopisujú výraz „optimistická“, pretože presne taká je. Dobre vieme, že kde chodí slniečko, tam nechodí lekár a v tomto prípade ani psychiater, ktorý by mal liečiť ľudí z depresie, pretože táto asi pochytala všetky lúče slnka z minulého týždňa a doslova žiari. Eau de Lacoste L.12.12 Yellow sa točí okolo jabĺčok Golden Delicious, ale nie tých zelených. Malo by ísť o nejakú novú špeciálnu a sladšiu odrodu. Jej úvod je však svieži. Elegantný grapefruit, osviežujúci tonik a ešte i tóny korenia Vás pošteklia v nose a aj keby ste neboli milovníkom veľkých horúčav, teraz si budete želať, aby na Vás pražilo slnko a vedľa Vás bola rovnako „rozpálená“ dáma. Neviditeľnú časť ľadovca skrytého pod hladinou tvorí cyprus, vetiver a ambra. Tieto zložky splynú v silnú drevitú arómu, na ktorej kompozícia získava dobré základy a na citrusovú vôňu aj celkom solídnu výdrž.

Nové vône pre dámy

Citrusy v podaní Guerlain a Bruno Banani

Citrusy v podaní Guerlain a Bruno Banani

Guerlain La Petite Robe Noire Eau de Fraiche

Považujete sa za milovníčku vôní La Petite Robe Noire a myslíte, že Eau de Fraiche nemôže nijako prekvapiť? Vyvediem Vás z omylu. Na škatuľke tejto vône sa nachádza nadpis „Ma Robe Petales“. Nie je to teda tradičný formálny šat na večer. Skôr šatôčky na príjemnú letnú dennú akciu a taká je i táto vôňa. Iná než ostatné. Niektoré tóny z predošlých verzií nemá vôbec, pomer tých ostatných bol zmenený, textúra výrazne odľahčená.

Čaká na Vás o dosť menej temného pačuli, zhruba podobná dávka sladkosti, no menej výrazné ovocné tóny. Citrusy poznať po celý čas, no táto novinka viac rozkvitne svojimi kvetinami v srdci. Nie však až tak intenzívne a ťažko, ako ostatné vône v kolekcii. Pačuli už nie je také silné a tóny týchto kvetín sú viac zelené, ako keby spracovali nerozvité púčiky ruže a nie jej kvety. Vôňa pôsobí prirodzenejšie a ešte ľahšie než toaletná voda. Zrejme z tohoto dôvodu nemá La Petite Robe Noire Eau de Fraiche tradičný ružový ale zelenkavý flakón. Na zaregistrovanie pistácií by som asi potrebovala citlivejší nos, zato mandle a sladkasté tóny mandľového kvetu mi neunikli. Musím uznať, že perfektne pasujú k citrusom v úvode. Pripomínajú sladkú ovocnú tortičku. Tento dobrý a stabilný základ dáva vôni právo patriť do rodiny La Petite Robe Noire. Avšak ani schopnosť robiť voňavé obláčiky novinka nezaprie. Má v sebe aj pižmo, takže sa to dalo čakať. Guerlain La Petite Robe Noire Eau de Fraiche je krásna vôňa na jarný i letný deň.

Bruno Banani Absolute Woman

Bruno Banani opäť nesklamal mladé a spontánne ženy. Kvetinovo – ovocné vône Bruno Banani sú prezentované ako vône určené na flirtovanie. Niečo, s čím by ste mali zaujať a zaútočiť nielen na čuchové, ale tiež na chuťové poháriky muža, pretože máte byť „na zjedenie“. Nová vôňa je dievčensky hravá a kompozícia tejto jeho novinky sa (ako tradične) otvára vôňou šťavnatého ovocia v sprievode kvetín. To je skrátka povinnosť a týmto sa všetky vône Bruno Banani podobajú jedna na druhú. Tu sa však končí príbeh o mladej dáme, ktorá nebola dievčaťom, no ani ženou. Absolute Woman má netradične silný drevitopižmový základ. Gurmánske tóny ovocia (najmä citrusy) ostávajú a dávajú vôni ovocný aspekt, no vôňa pokračuje zemito. Je ako dáma, ktorá možno má rožky čertice na hlave, no stojí nohami pevne na zemi. Veľmi dobrá na tejto vôni je tiež výdrž a v neposlednom rade jej príjemná cena.

Citrusy pre Vás oboch

Vône L´Eau D´Issey od Issey Miyake bývajú jedinečné a niektoré z tých najnovších sme si predstavili v článku Novinky na leto – horúce i studené. Za dizajnom letnej edície stojí Fabien Baron a farebný vizuál noviniek má tento rok na svedomí slávna ruská umelkyňa Yulia Brodskay, o ktorej ste možno počuli. Preslávila sa svojimi obrazcami vytvorenými z vlastnoručne nastrihaných a pozliepaných farebných papierikov. Ak ste nevideli žiadne z jej diel, určite si zadajte do vyhľadávača jej meno a nájdete. Jej obrazce sú krásne a neskutočne prepracované do posledného detailu. Presne ako tieto jej grafiky na flakónoch a škatuľkách.

Issey Miyake L´Eau D´Issey Summer 2015 na Elnino.sk

Pánska i dámska novinka Issey Miyake L´Eau D´Issey Summer 2015

Dámska i pánska vôňa Issey Miyake L´Eau D´Issey Summer 2015 ozdobená motívom mušle a kamienkov sľubuje exotické dobrodružstvo zakončené sladkým pocitom víťazstva. Podobne ako Kenzo, aj Issey Miyake sa drží ženského a mužského princípu. Dámska vôňa hrá odtieňom ružovej, pánska je modrá.

L’Eau D’Issey Summer 2015 pre dámy je kvetinovo – ovocná vôňa, ktorá sa odvíja okolo dominantného tónu ovocia zvaného pitája (alebo pitahaya). Ďalej je tu sladký vanilkový základ a ďalšie ovocné tóny srdca – marakuja a guava. Exotika ako vyšitá, ale nebojte, nebude Vám z nej teplo.  Vôňa je primerane sladká, primerane ľahká a vzdušná. Sviežosťou totiž oplýva tiež grapefruitový úvod, ktorý k tomuto ovociu mimoriadne pasuje a vytvára dokonalý sprievod pre nežné kvetinové tóny.  Tie sa ukážu až neskôr, takže vôňu nechajte pekne uležať a ona Vám ukáže svoju krásu.

Osviežujúca pánska aromatická a drevitá vôňa Issey Miyake L´Eau D´Issey Summer 2015 sa otvára zaujímavým tónom kiwi.  Keď sa kiwi doslova rozbalí na Vašej pokožke, citrusy odtajnia svoju prítomnosť. Údajne len grapefruit a ananás, no ja tiež cítim limetku. Tieto typicky mužské tóny sprevádza ešte mužnejšia aróma koriandra, muškátového orieška a to všetko na drevitom základe. Elegantný cyprus a sebavedomý vetiver by v takejto kombinácii možno neoslnili za chladného počasia, no na pláži s nimi budete kráľ. Ak ste doteraz nemali o svojich schopnostiach zvodcu príliš vysokú mienku, skúste voňavú zmenu. Optimistická vôňa L’Eau D’Issey Summer 2015 pre pánov je na leto ako stvorená. Nepotrebuje nič, len Váš úsmev.

Ja pevne verím, že takéto vône s citrusmi by neurazili ani tých, čo sa bežne sviežim parfumom vyhýbajú z kilometra. Ponuka je pestrá a svoje si v nej nájde každý.

Vo voňavom repertoári týchto letných parfumov sú sladké tóny, exotika i príroda. Ešte viac letných vôní nájdete na Elnino.sk. Kliknite pre kompletnú ponuku.

Tak čo hovoríte na takto namiešané citrusy? Dali by ste sa nahovoriť?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This