Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 10.11.2014 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Dámsky parfum v službe šelmy

Dámsky parfum v službe šelmy

V dlhý jesenný či zimný večer žiadna dáma nechce trčať doma úplne sama. Parfum Vás však nenechá utápať sa v depresii. Umlčte tie hlasy plné pochybností, vyskúšajte jeden z týchto dvoch parfumov a uvidíte, ako sa Vám začnú hromadiť pozvánky na spoločenské udalosti.

Parfumy Cartier La Panthere a Roberto Cavalli Nero Assoluto boli evidentne vytvorené na mieru úspešným ženám, ktoré nemajú o nápadníkov a priateľov núdzu. Ak z nich teda načerpáte čo len trošku toho sebavedomia, príjemná zmena sa čoskoro dostaví.

Cartier La Panthere parfumovaná voda z e-shopu Elnino.sk

Dámsky parfum Cartier La Panthere EdP

Dámsky parfum pre ženu typu panter – Cartier La Panthere

Parfum Cartier La Panthere som už spomímala v súvislosti so stylingom. Jeho povaha si priam pýta pekný červený rúž, alebo bohatý účes plný splývavých vĺn. Flakón s tvárou pantera má symbolizovať elegantnú, nezávislú a vzpurnú ženu, ktorá sa správa ako divoký panter – je v nej skrytá šelma, ale je sebavedomá, prirodzená, vznešená a bez kúska afektu. S vôňou budete elegantná a tak trošku vintage, ale kto Vás ucíti, ten bude mať rešpekt. Panter je totiž jediné divé zviera, ktorého koža vonia dobre, vyzerá milo i vznešene, no predsa sa ho bojíme. A máme prečo. Veď aj elegantná dáma môže byť pripravená vystrčiť pazúry a zdolať sokyne v láske, nie?

Hlava vône Cartier La Panthere vonia po ovocí, kde jahodu ani rebarboru cítiť veľmi nebudete. Na to, aby vydali na povrch svoju šťavnatosť a aby ich Váš nos dokázal identifikovať, vôňa potrebuje podmienky. Začína sušeným ovocím a výrazným stavebným kameňom celého parfumu – dubovým machom, ktorý vybuduje pevný a stabilný základ pre kvety gardénie. Kvety vo flakóne kvitnú celoročne. Budú sa snažiť okoliu nahovoriť, že ste elegantná a nežná ako kvetina. S dobre hydratovanou pokožkou, rozžiareným slniečkom a teplejším jarným vánkom (alebo počas babieho leta) však prenikajú na povrch skôr ovocné tóny a vtedy sa vôňa správa viac sviežo. Aj preto vôňu radíme do kategórie cyprusovo-kvetinových vôní, ale niektorí ľudia sa nevedia rozhodnúť, či by ju nemali nazývať aj cyprusovo-ovocnou.

Rozhodne je to vynikajúci parfum na jar, jeseň, no jeho typické Cartierovské pižmo, sladkosť a púdrový finiš nezradia dámu ani v zime, keď sa slnko skrýva za oblakmi a dáva priestor melanchólii. Typovo sa hocí na celodenné nosenie, pretože zostane s Vami po dlhú dobu ako dobrá priateľka. Ak potrebujete vôňu, ktorá by Vás držala nad vodou, potom vôňa Cartier La Panthere bude so svojou skvelou výdržou vynikajúcou kandidátkou.

Dámsky parfum Cartier La Panthere je dostupný v obchode Elnino.sk

Roberto Cavalli Nero Assolutoparfumovaná voda z ponuky Elnino.sk

Dámsky parfum Roberto Cavalli Nero Assoluto EdP

Dámsky parfum pre tigricu – Roberto Cavalli Nero Assoluto

Úplne iný prípad je vôňa Roberto Cavalli Nero Assoluto. Zatiaľ čo La Panthere srdce šelmy skrýva v obláčiku elegancie, dámsky parfum Nero Assoluto nepotrebuje nič kamuflovať. Je živočíšny, exotický ako bengálsky tiger s našopúrenou srsťou a vycerenými tesákmi. Viem si k nemu veľmi živo predstaviť dámu v šatách s tigrím vzorom a účesom s poriadnym objemom. Dámu, ktorá už vo dverách dostane nálepku divošky a ani nemusí otvoriť ústa či spraviť krok. Tigrie pruhy sú na škatuľke i na vrchnáčiku vône.

Dámy Roberta Cavalliho majú plno energie. Cez deň sršia nápadmi, ktoré podávajú so sebavedomím a gráciou a večer to parádne roztočia. Záhada ženy ako z divých vajec začína i pokračuje tónom orchidey z hlavy vône. Práve sladká orchidea zaradila vôňu do rodiny orientálno-kvetinových vôní. V základe Nero Assoluto sa ukrýva ebenové drevo a v srdci vonia sladká a veľmi stála vanilka. Hoci sa hovorí, že najviac zvodné sú korenisté, balzamikové a „začmudené“ tóny kadidla, pretože s drevami nedosiahnete požadovanú hĺbku, to o tejto vôni neplatí. Ebenové drevo bude dobrá alternatíva pre dámy, ktorým ťažké vône nič nehovoria. Väčšinou ho nájdete v exkluzívnych vôňach niche, pretože je temné a záhadné.

Dámsky parfum Nero Assoluto môžete s prehľadom nosiť večer i cez deň. Je to síce rafinovaná a zmyselná vôňa, no zasa nie taká „hlučná“, že by Vás kvôli nej kolegyne vykázali z kancelárie. Ani tiger nie je práve hlučný. Však by nič neulovil, keby stále reval. Parfum nesie v sebe závan tajomstva, pretože aj keď Vás jasne zaradia, nevedia, čo sa dá od Vás ako od tigrice čakať. Od kvalitnej vône Roberto Cavalli Nero Assoluto však môžete rozhodne čakať dobrú výdrž.

Dámsky parfum Roberto Cavalli Nero Assoluto zakúpite na Elnino.sk

Ak s týmito vôňami vyjdete na lov, nebude jasné, či páni budú lovci alebo korisť. Skúste a uvidíte.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This