Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 26.7.2016 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Darčeková sada pre pravú Parížanku

Darčeková sada pre pravú Parížanku

V Paríži už vyskúšali všetko možné, no predsa je tu jedna darčeková sada, pri ktorej by sa rozžiarili oči aj tej najviac prieberčivej Parížanke. Parfumy v sade Haute Collection patria k najlepším z najlepších.

Namiesto jednej vône celá darčeková sada

Paríž je mesto mojich snov a tiež Francúzsko ako také, pretože je to krajina, z ktorej pochádzajú tie najobľúbenejšie parfumy. Vždy som túžila vybrať sa tam na dlhšie a nasať tú čarovnú atmosféru. Vypočula by som si príbehy vôní, moje oči by sa potešili všetkej tej kráse a nos? Tak ten by si môj výlet užil asi najviac. V módnych domoch i vonku na ulici. Francúzi sú totiž najväčší pôžitkári.

Francúzi do parfumov investujú nemalý peniaz a nekupujú len tak hocičo.  To ani ja. Keď sa mi naskytne príležitosť a na Elnino.sk prebieha dobrá akcia, vždy si kúpim niečo pekné a hlavne kvalitné. Aj dnes sa s Vami podelím o obsah jedného z takých úlovkov z ponuky darčekových kaziet.

darčeková sada Haute Collection

darčeková sada Haute Collection

Keby ste takýto darčekový set doniesli Francúzke, zažiarili by jej oči. Darčeková sada Haute Collection je výberom piatich najúspešnejších vôní na každú možnú príležitosť, na každé ročné obdobie a z takmer každej parfumovej skupiny. Z nich 4 patria medzi najväčšie hviezdy deväťdesiatych rokov, jedna je z rokov osemdesiatych. Z Francúzska sú celkom 4, tá piata uzrela svetlo sveta v Amerike.

darčeková sada a jej obsah: Lancôme Trésor EdP, Paloma Picasso Paloma Picasso EdT, Cacharel Noa EdT, Lancôme Poéme EdP, Ralph Lauren Safari EdP

darčeková sada a jej obsah: Lancôme Trésor EdP, Paloma Picasso Paloma Picasso EdT, Cacharel Noa EdT, Lancôme Poéme EdP, Ralph Lauren Safari EdP

Lancôme Trésor

Myslím, že nie je nič nového, čo by som o tejto krásnej vôní a elixíre šťastia napísať. Slovo „Trésor“ mne stále pripomína trezor, no v skutočnosti sa názov tejto orientálno-kvetinovej legendy prekladá do slovenčiny ako poklad, klenot a bohatstvo. Parfumovaná voda Lancôme Trésor dostala miesto priamo v centre kazetky a patrí medzi moje najobľúbenejšie miniatúry z tejto pätice. Štýlovo sa pre svoju sladkosť a púdrový finiš hodí najviac na jar a jeseň, no ja som schopná ju nosiť i v lete, ak nie je príliš teplo. Viac o nej sa dočítate v článku Legendárne parfumy alebo vôňa úspechu.

Paloma Picasso Paloma Picasso

Písal sa rok 1984 a Paloma Picasso, dizajnérka známa pre svoju bledú pleť, havranie vlasy a červený rúž na perách prináša na trh svoj prvý parfum. Vždy som ho chcela ovoňať, no takmer nikde ho nemajú. Tak som si to dala za domácu úlohu a darčeková sada mi ju pomohla konečne dokončiť.

Cyprusovo-kvetinová vôňa Paloma Picasso je pojmom pre každého, kto sa vo svete parfumov čo len trošku vyzná. Po privoňaní tvrdím, že mi veľmi pripomína vôňu Chanel Cristalle. V oboch cítim vlhké drevo, stopy neidentifikovateľného ovocia a úplne najviac zemitý mach. Paloma Picasso je však pocitovo teplejšia a sladšia. Ako keby som porovnávala jeseň na vlhkom pobreží (Chanel) s jeseňou v ovocných sadoch (Paloma), kde medzi lístie a mach na zemi popadalo aj prezreté ovocie. Spolu s miazgou zo stromov a ešte stále zelenou trávou pod nimi (zelený pocit dáva pačuli a hyacinty) to všetko tlie a tvorí veľmi osobitú arómu. Ku koncu už z kôpky začne stúpať aj dym a svetlu zubatého slniečka si dovolí konkurovať. Aj z ikonickej Chanel No. 5 kompozícia čo to pobrala. Sú to tie známe, milované i nenávidené aldehydy a cibetka, ktorej vôňa sa rozpúta až po dotyku s hrejivou pokožkou. Vtedy sa parfum začne javiť úplne inak než vo flakóne. Kvety jazmínu, ylangylang a karafiátu konečne zažiaria, preniknú cez dym a rozohrajú svoju zvodcovskú hru. Parfum Paloma Picasso nie je parfum pre každý nos. Potrebuje k sebe silnú osobnosť a ženu, ktorá sa ho nezľakne. Je to vôňa dám v strohých kostýmoch haute couture, vážených a milujúcich luxus. Rozhodne ju ale neposudzujte podľa ovoňania papierika. Nezistili by ste, aká silná a pre niekoho ťažká vôňa je to v skutočnosti.

Cacharel Noa

Toaletná voda Noa od značky Cacharel sa tiež pod mojim nosom ocitla po prvý krát a priniesla mi ju až táto darčeková sada miniatúr. Netušila som, čo mám čakať a nakoniec sa z nej vykľula veľmi dobre nositeľná, kvetinovo-drevitá a pižmová vôňa na každý deň. Zámerne nespomínam večery, pretože nepatrí k výrazným parfumom, no na tých 356 dní je ako vyšitá a nazvala by som ju chameleónom. Jej flakón v tvare perly symbolizuje otvorenosť a aj jeho kompozícia je otvorená ku všetkým svetom. Pobrala drevo, kvety, zeleň… takmer všetko okrem ovocia a pôsobí nevinne ako mladé dievča vo svadobnom rúchu, ktoré sa ešte len ide rozhodovať, aký život chce prežiť so svojou láskou. Začína mladistvo. Nebyť zelených koriandrových lístkov, ktoré dali bielemu pižmu stopu zelene, tak si myslím, že na svoje zápästie aplikujem detské telové mlieko. Pižmo sa rozvíja ďalej, necháva priestor aj pivonke a ja už tuším, prečo mi tak pripomína prírodnú kozmetiku. Z mojich kozmetických snov ma vytrhne až stopa kávy. Tá jediná z toho krémového -smotanového základu mlieka a pižma máličko vyčnieva a bráni mi nastriekať parfum Noa na celé telo. Už viem, že to nie je telové mlieko. Ide o parfum a basta. 🙂

Lancôme Poéme

Aj parfum Poéme od značky Lancôme predstavuje kvetinovú vôňu akoby z iného sveta. Je to vanilková i nie je to vanilková vôňa a darčeková sada týchto miniatúrnych vôní by bez nej nebola výberom toho najlepšieho. Pre niekoho sa bude dať nosiť jedine na večer, pretože zo začiatku sa to nezdá,  no ona nosením trošku zosilnie. Ja Poéme nosím i v sychravé jesenné dni, keď mi začínajú veľmi chýbať kvety a hoci leto a teplo nemám rada, medzi mrakmi stále vyhľadávam slnko. S Poéme Vám clivota nehrozí. Stanete sa stredom pomyselnej galaxie, muži sa na svojich obežných dráhach budú točiť okolo Vás a slnko bude žiariť na Vašej tvári. Zaujala som Vás popisom parfumovanej vody Poéme? Prečítajte si niečo o nej v článku Vanilka a 3 skvelé parfumy s vanilkou.

Ralph Lauren Safari

Darčeková sada obsahuje jedinú Američanku. Toto je ona a je a pekne divoká. Kvetinovú zelenú vôňu Ralph Lauren Safari používam prevažne na jar a jeseň, podobne ako vône Lancôme, ale milostnú romancu s touto vôňou v letnom období vôbec nevylučujem. Ak sa Safari ocitne vo vlhkom ovzduší, len ju to naštartuje ako džíp – staré, dobré a spoľahlivé auto. Keď sa ňou navoniam, pred očami mám príbeh indiánskeho dievčaťa, ktoré pošle otec na drevo. V nehostinnej krajine by sme my veľa nevydržali. Museli by sme mať takmer mužskú povahu a aj Safari takto začína. Cítite vlhké drevá a zeleň. Ale potom sa dievča zabudne pri kvetoch a bylinkách a ukáže sa, že ich je tu vlastne dosť aj pre ženu. Celá tá zeleň (od konvaliniek a opäť hyacintov), kvety narcisov, jemných ruží a kosatcov pôsobia upokojujúco. A chudák otec zatiaľ doma čaká a čaká a čaká. Áno, výdrž vône je rovnako dlhá ako nadšenie žien pre kvety. Parfumovaná voda Safari patrí do rúk ženám, ktoré majú ambície stať sa legendami a neupustia od svojich cieľov. Pokiaľ Vám nevadí, že je miestami dosť silná a zdivočená ako ženy žijúce v prérii, určite ju vyskúšajte.

Darčeková sada Haute Collection je dostupná na Elnino.sk. Kliknite a zistite cenu.

Pre mňa je darčeková sada Haute Collection tou najlepšou cestou, ako si dôkladne a za nie prehnane veľký peniaz vyskúšať tie najlepšie parfumy. Z nastriekania v obchode veľa nezistíte, z papierika tiež nie. Odstreky použijete dva až trikrát. Takéto miniatúry vôní si môžete v pokoji skúšať dlhšie a môžu s Vami i vycestovať. Trebárs aj do toho Paríža.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This