Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 17.3.2015 v Poradňa, Starostlivosť, vlasy a nechty | Bez komentárov

Dávka zdravia pre Vaše nechty

Dávka zdravia pre Vaše nechty

Krásne nechty sú vizitkou každej dámy a majú byť vždy upravené. Lenže nalakovať slabé nechty, ktoré sa lámu, štiepia a na ktorých nič nevydrží, do toho sa nám dvakrát nechte. Vyriešte tento problém.

Nechty a ich problémy

Nech zodvihne ruku tá dáma, ktorá ešte nikdy nemala rozštiepené nechty. Som si istá, že by nebolo veľa rúk hore. Lámavé nechty – to je celkom známa vec a nie je za tým vždy nedostatok vo výžive. Na jednej strane kolujú chýry, že keby sme si nechty nelakovali, nelámali by sa nám, na druhej strane ale používame mydlá, čistiace prostriedky a nechty rôzne namáhame. Namáhame ich napríklad prácou na počítači, ktorá dá nechtom, hlavne tým dlhším a slabším, poriadne zabrať. Niekto má tú smolu, že musí ruky celý deň v niečom máčať, čím tiež svoje nechty výrazne oslabuje. Zmáčané nechty sú totiž mäkké podobne ako vlasy. Stačí málo a zlomia sa. A tie zádery… Tie sú tiež príznakom, že pokožka nie je v poriadku a niečo jej chýba. Nie je celkom pravda, že lakovanie nechty ničí. Záleží, aký lak a akým životom dáma žije. Kvalitná dekoratívna kozmetika na nechty dnes obsahuje nielen krytie, ale  aj výživné látky, na nechtoch zotrvá po dlhý čas a nechty chráni.

Inou kapitolou sú lacné odlakovače a spôsob, akým s nechtami zachádzame. Je všeobecne známe, že látky v nich obsiahnuté nechty zbavia prirodzenej mastnoty i vlhkosti a vysušujú nechtovú kožičku. Nechtové lôžko potom nie je dokonale chránené a nechty tým trpia. A čo horšie, videla alebo čítala som veľakrát, že si dáma nechty odlakovala a rovno lakovala. Celé zle. Toto sa nerobí! Urobili by ste toto i svojmu plotu, že by ste ho neopatrili ochranným náterom a dávali priamo na obrúsenú hrdzu farbu? Nechty potrebujú čas, aby sa po odlakovaní spamätali. Ruky by sme si mali namiesto nového lakovania okamžite ošetriť kvalitným krémom a dopriať im aspoň nejaký čas na regeneráciu. Nelakujú sa ani po odstránení laku a ani po kúpeli. Lak sa vždy nanáša na čistý, odpočinutý, dobre vyživený a regenerovaný necht s ošetrenou kožičkou okolo neho. A tu sú moje tipy na kozmetiku, bez akej sa starostlivosť o nechty nezaobíde.

Dávka zdravia pre Vaše nechty od Sally Hansen, Bourjois Paris a Dermacol

1. Bourjois Paris So Perfect Hardener
2. Dermacol Hardener Nail Polish
3. Sally Hansen Complet Care 4in1 Nail Treatment
4. Sally Hansen Nail Rehab
5. Sally Hansen Vitamin E Nail Cuticle Oil
6. Sally Hansen Nailgrowth Miracle
7. Sally Hansen Salon Manicure Cuticle Eraser + Balm
8. Sally Hansen Instant Cuticle Remover

Ošetrená koža okolo nechtov

Že sa kožička okolo nechtov zatláča, to nie je žiadne tajomstvo, no priznajte sa, naozaj to vždy robíte? Veľa ľudí na kožičku zabúda, alebo sa týmto úpravám vyhýbajú, pretože ich to bolí a je im to nepríjemné. Ja im to verím, pretože koža okolo nechtov vie byť poriadne ztvrdnutá alebo vysušená. Ideálnym spôsobom, ako tomu v budúcnosti predísť, je ošetrovať ju balzamom typu 2v1 (č. 7 – Sally Hansen Salon Manicure Cuticle Eraser + Balm) s rastlinnými výťažkami a olejmi, ktorý ju udrží pružnú a mäkkú. Pre expresné zmäkčenie zatvrdnutej kože siahnite po profesionálnom riešení (č. 8 – Sally Hansen Instant Cuticle Remover). Obidve riešenia obsahujú okrem iného extrakt z kamiliek a aloe vera. Predchádzajú vysušovaniu nechtového lôžka a záderom.

Že sú Vám zádery dobre známe a robia sa Vám neustále? Potom Vašej koži niečo chýba. Najčastejšie to býva vitamín E a provitamín B5 (pantenol). V nedostatku tejto výživy koža vysýcha, praská, napína sa a o zádery máte postarané. V takom prípade skúste nechtovú kožičku ošetrovať výživným olejom na nehty  (č. 5 – Sally Hansen Vitamin E Nail Cuticle Oil). Olej zo pšeničných klíčkov, marhule a kokosu sa už postará o to, aby nechtom nič nechýbalo.

Polámali sa Vám nechty?

Nechajte svoje nechty vyrásť a maximálne ich ošetrujte nejakými olejmi alebo výživnými lakmi. Najrýchlejšie porastú so starostlivosťou (č. 6 – profesionálna kúra pre rast nechtov Sally Hansen Nailgrowth Miracle), ktorá obsahuje kolagén, keratín a proteíny s vitamínmi. Kolagén s keratínom zrýchľujú rast, pečatia povrchové poškodenia a robia nechtom ochranný štít. Ostatné zložky sa starajú o výživu a regeneráciu.  Už za 5 dní by sa mali dať dohromady.

Ešte kompletnejšia starostlivosť o nechty

Možno nemáte čas čakať a svoje nechty potrebujete dať do laty okamžite, lebo Vás čaká nejaká dôležitá udalosť. Potom vyskúšajte okamžitú nápravu pre silne poškodené nechty (č. 4 – Sally Hansen Nail Rehab). Nanesiete lak na čistý necht, necháte zaschnúť a po ňom môžete aplikovať lak. Výťažok z ruže a jazmínu a zložkami posilňujúcimi nechty sa im dostane hydratácia a hladký povrch pripratený na vrstvu laku. Alebo máme ešte komplexnejšie riešenie – produkt, ktorý sa dá použiť ako kúra, posilňovač, ako podklad i vrchný lak (č. 3 – Sally Hansen Complet Care 4in1 Nail Treatment). Tento lak obsahuje výživu, látky podporujúce rast i živice. Ak ho použijete ako podklad i vrchný lak, nielenže predĺžite životnosť farebného laku medzi týmito vrstvami a hydratáciu, ale nechty citeľne spevníte. Nebudú sa toľko ohýbať a lak na nich sa nebude toľko opotrebovávať. Vlastná skúsenosť.

Všetky vyššie spomínané produkty značky Sally Hansen nájdete na Elnino.sk. Kliknite, zobrazte si ponuku a postarajte sa o svoje nechty.

Ochrana pre nechty – podklad

Keď už spomíname podkladové laky, tak budeme v téme pokračovať. Podklad nie je zbytočnosť. Najmä farebné laky je dobré naniesť na necht opatrený podkladom, aby ho nezafarbili. Potom nebudete musieť zažívať situáciu, keď po odlakovaní ostanú na nechtoch farebné škvrny a len kvôli tomu ich musíte rýchlo nalakovať inou farbou, len aby ste mohli ísť medzi ľudí. Spevňujúci lak s kalciom (č. 2 – Dermacol Hardener Nail Polish) obsahuje okrem vápnika aj vitamín E a vitamín A. I tento stačí naniesť na nechty, chvíľočku počkáte a hneď môžete lakovať. Lak schne rýchlo (tiež odskúšaný), takže nemusíte dlho čakať. Spevňujúci lak nechty od Bourjois (č. 1 – Bourjois Paris So Perfect Hardener) vie okrem výživy nechty aj rozžiariť a odpútať pozornosť od zažltnutia. Ak ich farba nevyzerá bohvieako, skúste lak Bourjois. Obsahuje fialové pigmenty odrážajúce svetlo a nechty opticky vybieli.

Už nikdy viac rozštiepené nechty, zádery a ani nevzhľadné škvrny po lakoch. Odteraz sa budete môcť nechtami pýšiť.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This