Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 11.3.2015 v D - I, Vône, Značky od A po Z | Bez komentárov

Demeter – vôňa ako príjemná spomienka

Demeter – vôňa ako príjemná spomienka

Názov Demeter Vám mnohým nebude hovoriť veľa, no pokiaľ by ste aspoň raz v živote zatúžili po vôni, nad ktorou nemusíte špekulovať ako hodinársky učeň, potom by ste túto značku rozhodne mali poznať.

Ide o amerického výrobcu vôní, ktorý razí stratégiu vyrábať vône jednoduché a vyhýbať sa používaniu syntetických ingrediencií. Až 95% obsahu jeho vôní tvoria prírodné suroviny a kde sa dá syntetika vylúčiť úplne, tam nenájdete žiadnu. Jeho parfumy, teda presnejšie povedané kolínske vody, obsahujú prevažne zložky zo zdrojov, ktoré nájdete v prírode a ktoré sú obnoviteľné. Svoje vône nedofarbuje, čo je príčina, prečo sú všetky vône Demeter krištáľovo číre. Ak ich niečo zafarbí, tak jedine zložka samotná. Vyvaruje sa tiež používaniu chemických emulgátorov a látok, ktoré viažu na seba vône a na ktoré bývajú alergie. Takže ak patríte do skupiny ľudí, ktorá má tú smolu a pre alergiu veľa parfumov používať nemôže, parfumy Demeter stoja za vyskúšanie.

Vône Demeter ako niečo konkrétne

Väčšina vôní, ktoré si kúpite od iných značiek, vonia abstraktne. Možno Vám nejaká časť z nich bude niečo pripomínať, ale musíte si poriadne ponamáhať hlavu, aby ste na to prišli. Asociácie si buď vytvoríte, alebo musíte mať to šťastie, že máte spomienku, ktorá sa viaže na nejakú kompozíciu. Napríklad taká oslava v záhrade môže byť zmesou vône trávy, ľalií, zákuskov, dreveného uhlia v grile a ružových kríkov. Možno raz nájdete parfum, ktorý bude tieto tóny obsahovať a pripomenie Vám Vašu oslavu, ale ťažko sa hľadá. Parfumy bývajú kompozične zložité a nikdy neviete, ako sa spoja s Vašou chémiou. Vždy je to kombinácia rôznorodých tónov, z ktorých pár smeruje k lesom, niektoré ku kvetom, niektoré k moriam… Kolínske vody Demeter sú iné. Viažu sa na konkrétnu vec. Ovoniate a presne viete, čo cítite.

Keď sa zakladateľa spoločnosti Demeter Fragrance Library – Christophera Brosiusa – pýtali, prečo vyrába vône také jednoduché a prečo chce za každú cenu, aby sa podobali na niečo známe,  zacitoval slávny výrok Pabla Picassa. Majster Pablo Picasso povedal: „Trvalo mi štyri roky, kým som maľoval ako Raphael, ale celý život, aby som maľoval ako dieťa.“ A v tom je to čaro. Na bežný deň, keď máme hlavu plnú informácií z práce / školy, ktoré musíme vstrebať, je komplikovaná vôňa to posledné, čo potrebujeme. Dieťa by to vyriešilo jednoducho. Keby malo rado čokoládu, vzalo by si parfum, ktorý by voňal ako čokoláda. V jednoduchosti a hravosti je krása.

Spomienka na mladosť a všetko príjemné

Demeter Chocolate Mint, zdroj: http://bit.ly/1KVnBMj, na Elnino.sk v balení 120ml

Demeter Chocolate Mint, zdroj: http://bit.ly/1KVnBMj

V portfóliu značky nájdete vône veľmi zaujímavé. Už aj tá spomínaná čokoláda. Na Elnino.sk nájdete v ponuke vôňu Demeter Chocolate Mint. Vonia ako čokoláda s mätou, alebo ako tie slávne maškrty After Eight. Ak ich ľúbite, tak teraz máte k nim aj parfum, ktorý je navyše unisex. Až nabudúce budete maškrtiť a partner Vám to bude vyčítať, môžete sa vyhovoriť na parfum (smiech). Že sa Vám viac páčia žuvačky? No tak prosím, je tu vôňa Demeter Bubble Gum. S tou by ste mohli zabodovať aj u svojich ratolestí.

Keďže ideme mať konečne jar, môžem Vám odporúčať aj krásne jarné vône Demeter. Unisex kolínska voda Daphne vonia ako rozkvitnutý krík, ktorý rastie aj v Európe, ale skôr na juhu. Jeho kvetinky voňajú sladkou a elegantnou vôňou typickou pre biele kvety, ale sú aj trošku mydlové a pikantné. Páčiť sa Vám môže aj unisex vôňa Neroli, či dámska vôňa Apple Blossom s tónmi kvetov jablone.

Nevšedné vône Demeter

Demeter Clover od Elnino.sk - nevšedná kolínska voda

Demeter Clover – kolínska voda

Špeciálnu zmienku si zaslúžia unisex vône Clover (štvorlístok), New Leaf (nový list) a This Is Not A Pipe (toto nie je fajka). Ak milujete prírodu, tak na týchto vôňach si možno vybudujete závislosť. Veríme, že štvorlístok prináša šťastie a asi sa medzi nami nenájde nikto, kto by sa ho aspoň raz nepokúsil nájsť. Všetci vieme, ako vonia ďatelinka. A kolínska voda Clover vonia presne tak. Budí dojem šťastia, z pamäti sa Vám vynorí spomienka na krásnu zeleň a možno aj na ten okamih šťastia, keď ste našli svoj prvý štvorlístok. Vôňa New Leaf sa bude už čo nevidieť šíriť v každej domácnosti, kde si gazdinky dávajú naklíčiť semiačka, len aby mali do Veľkej noci vyrastenú trávičku a mohli ju využiť ako dekoráciu. New Leaf má v sebe obrovské množstvo energie čerstvo rašiacich lístočkov, ich sviežosť, ktorá trošku zaváňa citrusmi i sladkosť, ktorú dodáva výživa, ktorá sa skrýva v každom semienku. Vôňa This Is Not A Pipe budí podľa názvu zdanie, že by sa nemala podobať na vôňu fajky, ale opak je pravdou. Názov jej bol daný podľa obrazu, no v skutočnosti vonia tabakom. Ale nie tak presne. Vôňa This Is Not A Pipe je viac korenistá, viac drevitá a menej sladká ako tabak. Tá pravá vôňa pre chlapa, ale pokojne aj pre dámu, lebo je unisex.

Veľa vôní Demeter je ešte zvláštnejších, než boli vyššie spomínané tri vône. Keď počujete ich názov, možno ostanete stáť s otvorenými ústami a zvedavým výrazom na tvári. Napríklad taká vôňa Clean Windows má zámerne pripomínať čisté okná. Ešte viac sa Vám rozum pozastaví nad vôňou Earthworm. Však otvorte slovník a pohľadajte, čo to znamená. Earthworm je v angličtine výraz pre dážďovku. Ale nečakajte za tým nič strašné. Nie, extrakt z dážďoviek a ani čistič okien vo flakónoch vážne čakať nemusíte (smiech). Clean Window je v skutočnosti krásna svieža vôňa. Vonia ako čerstvý vzduch v miestnosti, kde ste práve umývaním okien parádne vyvetrali, ako kvapky dažďa a čistota. Earthworm je kolínska voda nasiaknutá vôňou zeme z lesa, vôňa lístia a konárikov, ktoré sa na jej povrchu roky usádzali do vrstiev, rozložili a teraz dali pôde krásny drevitý buket. Cítite rašelinu, bohaté minerálne zloženie, skrátka viete, že ide o les.

Vône Demeter inšpirované prírodou okolo nás a spomienkami môžete zakúpiť na Elnino.sk už od *18,14 €. Kliknite a zobrazte si tú širokú ponuku.

*Uvedená cena je platná k 11. 3. 2015

Vyskúšali ste už niektorú z vôní Demeter? Podeľte sa o svoj názor a dajte vedieť, ako sa Vám páči.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This