Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 19.1.2016 v Mejkap, Poradňa, Styling | Počet komentárov: 1

Dermacol Boho Chic v zime či na ples? Prečo nie!

Dermacol Boho Chic v zime či na ples? Prečo nie!

Kozmetická značka Dermacol bola založená už na začiatku 60. rokov a túto rýdzo českú značku každý pozná. Dnes si ukážeme, ako sa s jej kozmetikou môžete bohémsky vyparádiť na ples i bežný deň.

Boho Chic – áno či nie?

Poznáte štýl obliekania nazývaný aj ako „boho chic“ alebo „boho style„? Než prejdeme k stylingu do tohto štýlu, osvetlím trošku túto tému. Boho Chic je štýl zo začiatku 90. rokov. Nesie prvky bohémskej nekonvenčnosti a odrážajú sa v ňom vplyvy hnutia hippies. Ak si spomínate na Kate Moss a jej prirodzenú prezentáciu v roku 2005 s čelenkou vo vlasoch, tak to je presne ono. Aj keď sa prívlastok „bohémsky“ spája s Českou republikou omylom a nekonformné správanie a neusporiadaný štýl života istej skupiny neoprávnene pripísali na konto našim českým bratom a sestrám, čosi z toho štýlu predsa len majú. Ako vo svojej pesničke spievajú Chinaski, našim susedom pohoda, klídek a tabáček nie sú cudzie pojmy. K fajčeniu Vás povzbudzovať nebudem, no dať do pohody sa môžeme a nie inak, než s typicky českou kozmetikou Dermacol. Boho chic je totiž veľmi pohodlný  štýl, v ktorom sa každý dobre cíti a dá sa prispôsobiť príležitosti.

Značka Dermacol vie, čo je boho

Vlasy rozpustené, roztomilo posplietané alebo stiahnuté čelenkou, voľné šaty. Presne s takýmto vizuálom uviedla kozmetická značka Dermacol na trh svoj rad kozmetiky Aroma Ritual. Môžete ňou začať svoj deň a dostať sa do skvelej nálady jej krásnou vôňou. Asi nikomu z Vás nemusím hovoriť, že vôňa belgickej čokolády s pomarančom, írskej kávy, aromatickej hrušky Williams, či jahody s rebarborou Vaše zmysly načisto rozmazná. Presne toto v zime potrebujeme. Dnes však bude terčom našej pozornosti dekoratívna kozmetika Dermacol.

DERMACOL Boho Chic styling, zdroj/autor fotografie Dermacol.cz

DERMACOL Boho Chic styling, zdroj/autor fotografie Dermacol.cz

Skôr než sa namaľujeme, potrebujeme sa bohémsky obliecť. Kľúčom je pohodlie, takže rozhodne nič tesné a príliš obtiahnuté. Ak sa chystáte na ples, voľte si voľné strihy, v ktorých sa Vám bude dobre kráčať, tancovať i sedieť, pestré farby a zaujímavé doplnky. Pri doplnkoch sa nemusíte báť výstrednosti. Náramok pokojne môže byť o čosi mohutnejší než obvykle. Aj náušnice alebo náhrdelník. No nič sa nemá preháňať. Ak dáte náhrdelník a náušnice, čelenka ostane doma.

Pokiaľ sa na žiarivé farby necítite, druhou možnosťou sú prírodné tóny. Hippies predsa nebolo len o pestrých kvetoch, ale sa tu prejavovala aj spätosť s našou zelenou planétou a jej prírodou. Dymové a zemité farby pristanú každému a dajú sa krásne kombinovať aj s doplnkami žiarivých farieb. Pekne spolu ladí napríklad hnedá a tyrkysová, hnedá s vintage ružovou či s kaki. Zaujímavo vyzerá šedá s bielou, čiernou, vínovou alebo so zlatou farbou.

Presne v tomto prírodnom duchu bude vyzerať aj outfit na voľný čas. Keď cez šaty prehodíte pletené pončo, vestu alebo svetrík, nohy zateplíte koženými čižmičkami a uši ochránite šatkou či čelenkou, môžete sa takto vybrať hocikde. A tu sú aj konkrétne nápady, ako sa to dá kombinovať.

Dermacol líčenie

Poznávacím znamením boho chic štýlu je presný opak pravidla, podľa ktorého sme vyberali doplnky, čiže maximálna prirodzenosť a žiadna dráma. Ani na večer. Žiarivo červené alebo ružové pery už okrem čiernej linky neznesú k sebe viac dramatických prvkov. A celkovo nemusia byť pery veľmi výrazné. Úplne Vám postačí pastelovo ružový alebo nude rúž, čiže pôjde o líčenie vhodné na deň i na večer.

DERMACOL Boho Chic líčenie, zdroj/autor fotografie Dermacol.cz

DERMACOL Boho Chic líčenie počas prípravy, zdroj/autor fotografie Dermacol.cz

V prípade, že sa rozhodnete pre jemnejšie denné líčenie a nemienite pery natierať žiarivými farbami, upriamte pozornosť na dokonalý mejkap bez jedinej chybičky a červené, akoby mrazom vyštípané, žiarivé líčka. Mejkap Dermacol Make-Up Cover má preukázateľne najsilnejšie krytie nedokonalostí a Dermacol Matt Control poskytne zmatnenie aj lesklej pleti. Tvárenka Dermacol Blush & Illuminator zjednotí tón a dodá pleti svieži a rozjasnený vzhľad.

Očiam doprajte nános očných tieňov vo farbe blízkej prirodzenému tónu pleti. Žiada si to odtiene béžovej, hnedej, ružovej alebo fialovej, no keby ste veľmi chceli, môže byť aj zelená, len k tej už na výrazný rúž naozaj zabudnite. To by bolo priveľa na boho chic. Čo je pre každú dámu najdôležitejšie, sú dokonalé očné linky a objemné riasy dlhé až do neba, ktorými ste schopná urobiť prievan. Práve takto nalíčené oči z Vás spravia éterickú krásku, za akou sa každý rád obzrie.

Prirodzené líčenie a boho chic outfit vytvoria kompaktný štýl, ktorý pristane každej jednej dáme bez výnimky. Je len málo štýlov, s ktorými sa budete cítiť dobre a pohodlne. Tento medzi ne patrí, pretože a blízko k prírode a tá je predsa i našim domovom.

Zdroj úvodnej fotografie: Dermacol.cz

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

1 komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This