Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 1.3.2016 v Poradňa, Starostlivosť | Bez komentárov

Detox pleti na jar – nutnosť či zbytočnosť?

Detox pleti na jar – nutnosť či zbytočnosť?

Jarná únava, zašednutá pleť, akné, nezdravý lesk a ešte viac problémov majú jedno šikovné riešenie, ktorým je jarný detox. Pár krátkych procesov, malých zmien a Vaša pokožka bude opäť vyzerať sviežo. Skúste to.

Váš jarný detox

Možno si to ani neuvedomujeme, no koža je našim hlavným styčným dôstojníkom s nečistotami z okolia. Čiastočne nás chráni pleťová kozmetika, no pokožka má aj svoju vlastnú a prirodzenú bariéru, ktorou je kožný maz. A práve na ňom sa počas dňa zachytávajú zrnká prachu, baktérie, odumreté kožné bunky a kadečo iné. K tomu ešte pridajme nie úplne príkladnú životosprávu a toxíny z nášho jedla i nedostatok vitamínov dokončia dielo skazy.

Všetko vyrieši detox. Váš jarný detox pomôže pokožke odstrániť nečistoty z pórov a naštartovať prirodzený proces obnovy. Omladí pokožku o pekných pár rôčkov a nastolí potrebnú rovnováhu. Vyskúšajte jarný detox a podniknite týchto pár krôčkov ku kráse.

1. Začnite stravou a pitným režimom

Počas dňa by sme mali prijímať dostatok tekutín. Za čistú vodu Vám telo poďakuje a najmä pokožka, ktorá tak dostáva svoj prídel vlhkosti priamo zvnútra. Do svojho menu pridajte zeleninu a ovocie bohaté na vápnik, horčík a draslík ako napríklad brokolica, kel, špenát, hrušky, jablká, melón a banány. Ovocie podnecujúce kyslosť žalúdka na detox vhodné nie je.

Aby mala procedúra zmysel, vylúčte zo stravy taktiež rafinovaný cukor, spracované mäsové a mliečne výrobky (radšej poctivý smotanový jogurt než nejaké ochutené náhrady) a nezdravé tuky nahraďte tými správnymi tukmi.

Omega-3 mastné kyseliny budú pre Vás tým pravým. Nájdete ich v rybách a dobrým zdrojom sú aj oriešky, semienka a rastlinné oleje. Tuky nepovažujte za nepriateľov. Sú potrebné pre vstrebávanie výživy, preto vždy dbajte o vyváženosť stravy. Na poctivom a hoci i trošku mastnom kuse mäsa od spoľahlivého obchodníka, naozaj nie je nič zlého. Hlavne nech to nie je mäso zo zvierat dopovaných hormónmi.

2. Soľ, bahno a masáž

minerálne bahno Sefiros Original Dead Sea Pure Mud pre detox tela

minerálne bahno Sefiros Original Dead Sea Pure Mud pre detox tela

Niet nad dobrý kúpeľ. Než však vleziete do vane, myslite vopred a vhoďte do vody morskú soľ. Na pravý jarný detox je dobré priliať do kúpeľa aj jablčný ocot alebo sódu bikarbónu. Pomôžu telu odplaviť toxíny. Kúpeľ si doprajte aj 2 – 3x týždenne a máčajte telo vo vode aspoň 20 – 30 minút.

Raz do týždňa sa natrite liečivým bahnom. Jeho minerálne častice majú negatívny náboj zatiaľ čo nečistoty kladný. Keďže kladné a záporné častice sa priťahujú, spolu s bahnom z tela zmyjete aj všetky nečistoty. Vyskúšajte napríklad minerálne bahno Sefiros Original Dead Sea Pure Mud. Po kúpeli je dobré pokožku vymasírovať. Pomôže jemná kefa.

3. Detox pokožky tváre

Už sme sa vykúpali, tak teraz vyčistíme pleť. Po odlíčení treba z pleti zmyť s pomocou čistiaceho prostriedku všetky zbytky mejkapu. Ak sa v tomto bode rozhodnete podporiť detox hydratačnou a očistnou maskou, urobte tak aspoň raz týždenne.

Posledným krokom očisty bude micelárna voda. Micelárna voda strhne so sebou z pokožky aj tie najodolnejšie zvyšky nečistôt. Po očiste dozrel čas na výživu. Potrebujete taký krém, ktorý chráni pleť pred vonkajšími vplyvmi a nabije ju dávkou vitamínov. Všetky tri spomínané produkty ponúka značka Dermacol vo svojej rade Dermacol Detox & Defence.

Krok extra pre jarný detox mastnej pleti

Chcete pre svoju pleť urobiť ešte niečo navyše? Zaujímavé riešenie prináša termálna kozmetika Frais Monde, konkrétne starostlivosť Frais Monde Deluxe Spa Purifying Concentrate. Ide o aktívny prírodný gél, do ktorého pred použitím vlejete termálnu vodu so soľou (oboje je súčasťou balenia) a tento koncentrát za pár dní pomôže dočistiť Vašu pleť do dokonalosti. Už žiadny neprirodzený lesk ani ochabnutá pleť. Na reguláciu tvorby kožného mazu výborne funguje aj detoxikačné čistiace pleťové sérum Payot Elixir Purete Purifying Detoxifying Essence.

Expresný detox tváre a vygumovanie vrások

Chcete profesionálne, luxusné a expresné riešenie určené práve na jarný detox? Vyskúšajte sadu Sisley. Darčeková kazeta Sisley Botanical D-Tox obsahuje nočné sérum i denné sérum na stiahnutie pórov, odličovač i masku. Teda opäť všetko potrebné.

4. Detox na toaletnom stolíku

A viete, kto ešte potrebuje jarnú očistu? Uhádli ste. Sú to Vaše kozmetické štetce a hubky. Priznajte sa, kedy ste ich naposledy čistili? Čistenie štetcov a kozmetických pomôcok má rovnakú prioritu ako čistenie tváre. Určite nestojíte o to, aby ste s každým dotykom štetca zaniesli do vyčistenej pokožky zbytky starého mejkapu, v ktorom sa medzičasom rozmnožili aj baktérie. Použite sprej alebo špeciálne prípravky na čistenie. Odporúčam napríklad sprej Sefiros, ktorý štetce šetrne čistí i dezinfikuje. Keď detox, tak kompletný a so všetkým, pretože len zdravá pokožka je krásna pokožka.

Zobuďte svoju pleť po zime. Začnite teraz a v júni pôjdete na dovolenku ako hviezda. Kúpeľ, bahenné masky a masáže podporia prekrvenie pokožky a celulitída nebude mať šancu. Detox tváre vyhladí vrásky, rozžiari pleť, vylúči toxíny, poradí si aj s kožným mazom a akné. To dáva zmysel!

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This