Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 10.1.2017 v Poradňa, Starostlivosť, tvár | Bez komentárov

Detoxikačná kúra vymaže starý rok z Vašej tváre

Detoxikačná kúra vymaže starý rok z Vašej tváre

Po silvestrovských bujarých oslavách nie je pojem „detoxikačná kúra“ žiadnym cudzím pojmom. Než však pristúpime k predsavzatiam a vykročíme do nového roka, čo takto zbaviť sa zbytkov toho starého?

Čo v nás zanechal starý rok

Teraz nehovorím o vzhľade, s akým sme sa prebudili po oslavách v prvý novoročný deň. Reč je o tom, čo sme zbierali celé mesiace, týždne i dni. Špeciálne tie posledné dni, o ktorých sa rozhodne nedá povedať, že by oplývali striedmosťou. Pochutiny sme už dávno strávili, ale spracoval ich iba náš žalúdok, pleť ani náhodou. Nezabudnime ani na následky predvianočného stresu a znečisteného životného prostredia. Za nepriateľa číslo jeden môžeme označiť toxíny a odumreté kožné bunky, ktoré spôsobujú, že naša pleť vôbec nevyzerá zdravo. Riešením je detoxikačná kúra.

Dôkladná očista tela

Kde by mala správna detoxikačná kúra začať? Nemusíme byť vedcami, aby sme vedeli, že krása začína vo vnútri. Rátajte preto s dostatkom vody, cvičenia, spánku, s minimom spracovaných potravín a alkoholu.

Detoxikačná kúra vyžaduje dôsledný pitný režim

Detoxikačná kúra vyžaduje dôsledný pitný režim

Všetko, čo do úst vložíme, by malo obsahovať dostatok vitamínov, minerálov a stopových prvkov, nielen prázdne kalórie. V opačnom prípade nám detoxikačná kúra asi tak skoro neprinesie žiadané výsledky. Ak nechcete sŕkať čistú vodu, vyskúšajte bylinkové čaje, ktoré môžete pre ešte lepšiu chuť vylepšiť citrusovým ovocím. Kto povedal, že plnenie novoročných predsavzatí a detox nemôže dobre chutiť?

Kozmetická detoxikačná kúra

Keď sme zahájili vnútornú očistu, na rade je pleť. Všetky tie nalepovacie dekorácie i vrstvy líčidiel boli síce dokonalým materiálom pre bláznivé selfie fotografie, no pokožka žiaľ nadšenie pre takúto krásu nezdieľa. Aby aj posledné zbytky parády urýchlene opustili kožný priestor, zlúpnite ich. Pleťové masky s obsahom AHA kyselín obohatené o ďalšie cenné extrakty sa postarajú o naozaj dôkladné očistenie. Takto začatá detoxikačná kúra bude mať vynikajúci efekt, nakoľko masky dokonalo vyhladia povrch a pripravia pleť na ďalšie ošetrenie a viditeľné omladenie.

Že je Vaša pleť drsná ako pilník a maska stačiť nebude? Povolajte na pomoc peeling alebo liečivé bahno. Ja mám odskúšané bahno od značky Sefiros. Aj produkty s najjemnejším zrnom majú ďaleko lepšie exfoliačné účinky ako bežná čistiaca kozmetika. Nielenže odstraňujú odumreté bunky a obnovujú mikrocirkuláciu v koži, ale majú taktiež drenážny účinok. Takéto produkty odstránia nečistoty, osviežia a zjemnia namáhanú pokožku, zbavia ju toxínov a hodia sa dokonca aj pre citlivú pleť.

Mastná pleť, akné a vždy rozšírené póry? Stačí do svojej dennej starostlivosti zaradiť kozmetiku s čajovníkom čínskym a do nového roku vykročíte s čistou pleťou. Svojimi antibakteriálnymi zložkami zabraňuje vzniku čiernych bodiek, chráni, upokojuje a osviežuje pleť. Tá si potom nepotrebuje tvoriť veľké množstvá kožného mazu.

Nezabudnite, po každom čistení a detoxikovaní pleti prichádza na rad tonizovanie, stiahnutie pórov a výživa. Toniká sú skvelými pomocníkmi, no ak Vás póry stále zrádzajú a bojíte sa na pokožku v tomto stave aplikovať mejkap, stiahnite ich sérom Sebium Pore Refiner od značky Bioderma. Sérum je rýchlym záchrancom a tiež skvelým podkladom pod líčidlá.

Niekedy ale treba urobiť ešte viac a jeden biely deň na vygumovanie stôp starého roka nestačí. Detoxikačná kúra – nočná starostlivosť Nuxe Nuxellence Detox Anti-Aging Night Care je vyživujúci prípravok, ktorý Vám pridá pár hodín k dobru a ušetrí námahu. Prípravok aplikujete večer na očistenú pleť a zobudíte sa so sviežou a prežiarenou pleťou. To znie ako dobrá taktika na omladenie, však?

Mráz dá pokožke poriadne zabrať. Nech ju teda nezaťažujú ešte aj staré hriechy. Kvalitná pleťová kozmetika a detoxikačná kúra je nástrojom, ktorý v novom roku 2017 napraví to, čo sme v starom roku zanedbali alebo pokazili. Prajem Vám v novom roku čo najlepší štart a samé úspechy v plnení snov i predsavzatí.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This