Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 2.6.2016 v Dámske vône, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Detský sen, ktorý pokračoval a dnes aj vonia

Detský sen, ktorý pokračoval a dnes aj vonia

Aj Vy ste isto mali v detstve svoj detský sen, ktorý mohol u podaktorých vyzerať nereálne. I oni ho mali a zlyhali, no to im našťastie nezabránilo uskutočniť ho. Kde niet zlyhaní, tam niet úspechov.

Veľký detský sen malého človeka

Keď bola moja lektorka tanca malé dievča, vyhodili ju z tanečného krúžku. Povedali jej: „Ľubka, z teba tanečnica nikdy nebude.“ Uverila učiteľke, uverila aj všetkým naokolo, že na to nemá a uložila tento zážitok do pomyselného šuplíka „Moje zlyhania“. Tam bol uložený až do jedného večera, kedy šla s dievčatami na diskotéku, poriadne si zatancovala a dobre sa zabavila. Od tej doby poctivo študovala tanečné techniky, chodila do zahraničia na rôzne kurzy a dnes je z nej úspešná tanečnica orientálneho tanca.

Môžete dieťaťu hovoriť koľko len chcete, že na niečo nemá predpoklady. Možno nevyzerá krásne ako iné deti, alebo má iný handicap (ako napríklad Tom Cruise, ktorý trpí dyslexiou). Možno Vám na chvíľku uverí, vzdá sa a jeho detský sen ostane zatlačený v podvedomí. Ale viete, čo? Nie každý detský sen ostane na svojom mieste. Niektoré sny sa plnia.

Adam Levine

Adam Levine si plní spevácky detský sen, zdroj: Wikipedia 25. 4. 2011 (https://goo.gl/Y7Ol3i)

Adam Levine si plní spevácky detský sen, zdroj: Wikipedia (https://goo.gl/Y7Ol3i)

Adam vyrastal v muzikantkej rodine. Bolo viac menej jasné, že jablko nepadne ďaleko od stromu. A naozaj šiel chlapec v týchto šľapajách. Jeho detský sen sa točil okolo rockovej hudby. Bol však neskutočne hanblivý. Keď mal zahrať so svojou skupinou na tanečnom večierku, stál po celý čas otočený k publiku chrbtom. Aj prvý album skupiny sa ukázal ako prepadák. No pozrime sa naňho dnes. Spevák zo skupiny Maroon 5 má na konte mnoho úspechov, skladby, ktoré si budeme pamätať aj o 100 rokov. A aj parfumy v tvare mikrofónu Adam Levine idú na dračku.

Katy Perry

Parfumovaná voda Katy Perry Katy Perry´s Mad Potion

Katy Perry´s Mad Potion

Katy mala podobný osud ako Adam. Jej rodičia, prísni katolíci, jej umožnili plniť detský sen, no spievala výhradne náboženské piesne, tzv. gospely. Keď v roku 2001 vydala svoj prvý album takto ladených piesní, zrejme si ho kúpili len drahí veriaci. Predalo sa iba 200 kusov a vydávateľ dokonca skrachoval. Aj keď neskôr presedlala na popovú hudbu, jej ďalšie dva projekty dopadli podobne. Nahrávacie štúdiá s ňou ukončili kontrakt. To ju ale neodradilo. Už o 5 rokov neskôr jej singel I Kissed a Girl ju vyniesol až do neba a o 4 roky jej spolupráca so značkou Coty začala vynášať na svetlo sveta aj krásne parfumy. Články o jej vôňach nájdete v sekcii venovanej Katy Perry.

Katy Perry Royal Revolution; Zdroj: http://idola.to/1C9NVcb

Katy Perry Royal Revolution; Zdroj: http://idola.to/1C9NVcb

Antonio Banderas

Antonio Banderas, zdroj: (https://goo.gl/dy46of)

Antonio Banderas, zdroj: (https://goo.gl/dy46of)

Verili by ste, že mal tento sexy muž niekedy úplne iné sny ako herectvo? Vážne. Chcel byť profesionálnym futbalistom. No v 14. rokoch jeho detský sen ukončila komplikovaná zlomenina nohy. V tej dobe však Antonio začal poškuľovať po divadelnom herectve, ktoré bolo druhým snom. Po štúdiách dostal šancu v divadle v španielskej Málage. Tam ho hneď po predstavení zatkla polícia a noc strávil vo väzení (politická cenzúra) a takých nocí v cele bolo viac. Jeho svetlejšie dni začali až po prekročení prahu dospelosti, keď sa presťahoval do Madridu. Každý svoj úspech si musel tento horkokrvný Španiel vybojovať, no detský sen si splnil. Ani o kvalite jeho vôní nepochybujte. Jeho pánska vôňa Seduction in Black dokonca vyhrala ocenenie Fifi Awards. On sám svoje parfumy používa. Vône Antonio Banderas majú v sebe mnoho z jeho odhodlania a temperamentu. O tej najnovšej si môžete prečítať v článku Bitka o trón.

Estée Lauder

Estée Lauder, zdroj: (https://goo.gl/7vbHHa)

Estée Lauder, zdroj: (https://goo.gl/7vbHHa)

Ani detský sen Estéé nebol od samého začiatku v odvetví kozmetiky a parfumov. Keby sa jej ako malého dievčatka opýtali, či chce byť podnikateľkou, asi by zavrtela hlavou. Ona chcela byť herečkou. Cesty osudu sú však nevyspytateľné. Estée bývala so svojou rodinou v obchode, v ktorom pomáhala otcovi a už tam pričuchla k biznisu. Keď jej cestu skrížil strýko John Schotz, ktorý sa zaoberal výrobou „tajných“ elixírov krásy, Estée vedela, že toto je jej cesta. Odvtedy nemala v hlave žiadny iný detský sen ako kozmetiku, o čom si prečítate v kategórii Estée Lauder. Lauder chcela robiť ženy krásne a voňavé a tvrdo si šla za svojim. A to viete, že to nemala jednoduché. Obchody veľmi nechceli predávať jej produkty. Ale ona bola šarmantná, neodbytná a vynaliezavá. Keď manažér istého obchodu odmietol jej parfum Youth Dew, „nechtiac“ z neho vyliala na podlahu. Keď sa vôňa začala šíriť vzduchom a zákazníčky ju zavetrili, šli sa za ňou potrhať. Neskôr sa jej meno stalo pojmom a Estée Lauder sa dnes ocitá na listine najbohatších podnikateliek Ameriky. Jej vône už niekoľkokrát získali ocenenie Fifi Awards.

Len pre zaujímavosť, parfumy Estée Lauder  Youth Dew a Beautiful sa dostali aj do Siene slávy. Také sú skvelé. Z tých najnovších musím pochváliť hlavne Modern Muse Chic. Vôňa je skutočne chic a má u zákazníčok skvelé ohlasy. Parfumy a kozmetika Estée Lauder stále majú svoju prestíž a filozofiu zakladateľky tohto mocného koncernu.

Estée Lauder Modern Muse Chic

Estée Lauder Modern Muse Chic

A takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Svoj detský sen si muselo obhajovať veľa z osobností. Vezmite si takú skupinu The Beatles. Ich album odmietli mnohé nahrávacie štúdiá. Producentom sa vraj nepáčilo, ako „chalani znejú“. Michaela Jordana vyhodili zo školského basketbalového tímu a jemu ostali len oči pre plač. Walta Disneyho vyrazili z novín. Hovorili, že vraj „Nemá dostatok predstavivosti a ani originálne nápady“.  Ale ani títo páni sa nevzdali. Mali detský sen pred očami, šli si za ním a uspeli.

Človek, ktorý nikdy nepadol (ľudovo povedané) na držku, zrejme ani nikdy nevyskúšal nič nového. Pozrite sa na Katy Pery, Adama Levina, Antonia Banderasa a Estée Lauder. Ak by svoj detský sen zatlačili do podvedomia, svet by prišiel o ich hudbu, filmy i skvelú kozmetiku a parfumy. Ako zvykla hovoriť Estée o tom, ako ďaleko sa dostala:

„Nedostala som sa sem tým, že som o tom snívala alebo premýšľala. Svoj úspech som dosiahla tým, že som na tom pracovala.“

Možno máte aj Vy svoj detský sen stále v pamäti. Aj keď sú detské časy dávno preč, nevzdávajte sa a choďte za ním. Pracujte na tom, aby sa Váš detský sen uskutočnil a veďte k tomu aj svoje deti.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This