Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 24.8.2016 v Poradňa, Starostlivosť, telo, Vône | Bez komentárov

Dezodorant, ktorý sa s Vašim parfumom nepobije

Dezodorant, ktorý sa s Vašim parfumom nepobije

Výber dezodorantu by nemala byť otázka dlhého uvažovania pre úzku ponuku vôní. Máte svoj obľúbený parfum a milujete ho? Potom možno chcete voňať práve takto a nijako inak. Bez povinných kompromisov!

Keby som chcela voňať ako občania v starom Grécku, potom postupujem rovnako ako oni. Za uši si nastriekam jeden parfum, na nohy zvolím iný, na ruky iný. A ešte nezabudnime naniesť pod pazuchy dezodorant. Čím voňavejší, tým lepšie. Že sa Vám takáto myšlienka nepozdáva? Ani mne. Napriek tomu však málokedy natrafím na deo prípravky s jemnou vôňou.

Dezodorant alebo antiperspirant?

tuhý dezodorant Adidas Fresh

tuhý dezodorant Adidas Fresh

Pot je súčasťou systému chladenia tela, je prirodzený a neobsahuje žiadne baktérie. Páchne až vtedy, keď sa začne rozkladať. Deo prípravok zvaný dezodorant, na Slovensku nesprávne nazývaný českým slovom „deodorant“, má za úlohu potláčať rozklad a s ním súvisiaci pach. Dezodorant nijako nezasahuje do tvorby potu. Bráni len jeho rozkladu a prevoniava telo. Niektoré dokonca obsahujú i malé množstvo látok, ktoré vedia trošku vlhkosti i pohltiť. To za normálnych okolností stačí. Ak ste teda doma, alebo na mieste, kde vyvíjate minimálnu aktivitu, zvoľte si dezodorant.

Keď však ideme športovať, môžeme a aj sa zrejme budeme potiť viac. Pri športe a dôležitých okamihoch života nikto nestojí o mokré fľaky pod pazuchami. Vtedy je lepšie zvoliť antiperspirant, ktorý potláča aj tvorbu potu. Ja najčastejšie kupujem buď tuhé antiperspiranty značky Adidas, alebo luxusnejšie deo produkty. Viem, že keď v lete natriem problémové partie napríklad produktom Biotherm, naozaj ostanem suchá a moja toaletná voda ostane jedinou dominantnou telesnou vôňou.

To však bohužiaľ neplatí pri všetkých deo-produktoch. Silné vône mora, ovocia, kvetov v dezodorantoch mi neraz skazili náladu a vzali chuť aplikovať parfum. Vždy som musela čakať, až vyprchajú a až potom sa obliekať. Nepotrebujem šíriť okolo seba neurčitú zmes vôní svojim oblečením. Stojím len o tú jednu jedinú.

Dezodorant, ktorý vonia rovnako ako parfum

Keby výrobcovia mojich obľúbených parfumov ponúkali ku každej vôni aj dezodorant, mám o jeden problém menej. No možno to nebude Váš prípad a práve k Vášmu parfumu deo produkt existuje. Niektoré značky si dávajú záležať a majú široký sortiment. Nemusí to byť práve sprejový dezodorant. Známe značky vyrábajú spreje, iné guličky či tuhé dezodoranty, alebo aj všetko naraz.

Ja mám teda smolu, u svojich obľúbených značiek narážam len na parfumy bez príslušenstva, no napríklad priateľov fialkový Hugo Boss No. 6 Night sa dá zakúpiť s úctyhodnou zbierkou produktov. V ponuke je deostick (tuhý dezodorant), voda a balzam po holení i sprchovací gél. Dosť dobre to má vymyslené aj Giorgio Armani a Roberto Cavalli. Nikdy nesmú chýbať cenovo zvýhodnené darčekové kazety. Vždy je k dispozícii aspoň jedna.

Alebo hľaďte na túto utešenú rodinku Versace. Značka Versace rada rozširuje svoje rady aj o deo prípravky, sprchovacie gély i telové mlieka. Kúpite ich samostatne, ale občas natrafíte aj na krásny setík s kozmetickou taštičkou. Ako pekne môže takýto ucelený rad vyzerať na poličke v kúpeľni.

rodinka Versace Yellow Diamond a Bright Crystal

rodinka Versace Yellow Diamond a Bright Crystal

Najlepšie a najpredávanejšie parfumy väčšinou dostanete so všetkým, čo Vám ku krásnej telesnej vôni treba. Vyberiete si z množstva textúr a ostanete po celý deň so sviežim pocitom bez ohľadu na to, akú prekážku Vám život pošle do cesty.

Vyberte si zo širokej ponuky deo prípravkov

Už som sa niekoľkokrát presvedčila, že je super vlastniť parfum a rovnako voňajúci dezodorant, telové mlieko i sprchovací gél. Ich vône sa nielenže nebudú biť, ale sa vzájomne podporia a zavoňajú s ešte väčšou intenzitou.

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This