Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 27.6.2016 v D - I, Vône, Značky od A po Z | Bez komentárov

Diptyque niche parfumy a vôňa diaľok

Diptyque niche parfumy a vôňa diaľok

Príbeh parfumérskeho domu Diptyque na 34. Boulevard Saint-Germain sa začal písať v roku 1961 a v samých začiatkoch bol vlastne akýmsi štýlovým trhoviskom. Čím Vás prekvapia jeho parfumy dnes?

Diptyque a vízia troch tvorivých ľudí

logo Diptyque, Zdroj: diptyqueparis.com

logo Diptyque, Zdroj: diptyqueparis.com

Za celým zrodom niche značky Diptyque stojí trojica. Dvaja páni, jedna dáma.  Christiane Gautrot – interiérový dizajnér, Desmond Knox-Leet ako maliar a Yves Coueslant – riaditeľka (alebo presnejšie povedané správkyňa) divadla a tvorkyňa divadelných kulís. Páni sa už poznali aj predtým. Spoločne navrhovali látky a tapety, Yves sa k nim pridala až v spomínanom roku a spoločne si otvorili obchod ako miesto pre prezentáciu ich vydarených návrhov.

Neskôr sa však obchod zmenil na niečo ešte viac osobné. Christiane, Desmond a Yves veľmi radi cestovali a tak doňho začali prinášať rôzne veci zo svojich ciest po svete, čím ho pretvorili na niečo ako trhovisko alebo bazár. Všetko to boli luxusné doplnky do domova. Veci vyrobené z jedinečných materiálov, s jedinečným dizajnom, skrátka atypické. Priatelia však mali skvelý vkus a vedeli s nimi vyčariť veľmi harmonické prostredie a tak sa zvesti o ich neobvyklom sortimente rýchlo rozniesli. Medzi Parížanmi sa značka Diptyque stala známym pojmom a rýchlo našla svojich fanúšikov.

Už o dva roky neskôr sa však priatelia rozhodli podrobiť svoju umeleckú dušu aj ďalšej skúške. Urobili pokus a vône ciest pretavili do hmotnej podoby. Začínali so sviečkami, no už v roku 1968 vyrukovali s prvým parfumom – toaletnou vodou L’Eau. Ich neobvyklé vône z kvalitných surovín vyjadrujúce túžbu po harmónii mali veľký úspech a flakóny s kultovým oválnym štítkom a čierno-bielymi motívmi vošli do histórie. Kvalita a originalita, aká je pre niche parfumy typická.

Najnovšia kolekcia parfumov Diptyque

Les Voyages Travel Collection je cestovateľská edícia, s ktorou získate voňavý zážitok z ďalekej Ázie, južného pobrežia Európy i z ich milovaného Paríža.  Perfektne hodí k aktuálnemu obdobiu, kedy nám pomaly začínajú dovolenky. Tak si predstavme aspoň niektoré parfumy.

Kvetinová dámska vôňa Diptyque Do Son ponúka dokonalú úľavu a možnosť úteku od tohto sparného počasia. V momente zabudnete na kropaje potu a ocitnete sa  na pobreží Ha Long. Táto ostrovná súčasť svetového dedičstva UNESCO ponúka pláže, pagody, smaragdové vody a osviežujúci vietor, ktorý nesie so sebou nežnú ale súčasne veľmi omamnú a zmyselnú vôňu kvetín tuberózy. Ten kontrast sviežeho úvodu Do Son s kvetmi pomarančovníkov a ružičkami oproti tuberóze je vskutku pôsobivý.

Aj unisex parfum Diptyque Eau Duelle je plný kontrastov a patrí do tej istej ázijskej kolekcie ako Diptyque Do Son. Korenistý orientálny parfum ponúka neobvykle krásny tón bourbonskej vanilky. Ponúka hrejivý dotyk ako kašmírový šál. Vanilka podporená tónmi živíc, borievky a kardamómu otvára srdcia i náruče. A ani náhodou nevonia gurmánsky ani lacno ako vanilínový cukor v pudingovom kréme. Je to veľmi tajomný a sexy parfum s hĺbkou predurčený na zimu alebo na nočné rande.

Kvetinový parfum Diptyque pre ženy poeticky pomenovaný L’Ombre dans l’Eau (v preklade „Tieň vo vode“) je inšpirovaný dňom v Paríži, keď jedna osoba blízka Desmondovi trhala ruže a čierne ríbezle. V tej záhradke bolo jazierko a všetko navôkol bolo svieže. Táto dáma natiahla ruku k Demondovi a podala mu ružu i konárik s prevísajúcimi plodmi a návrhom, aby ich zapracoval do parfumu. A on dáme rád vyhovel, aby si spomienku na tento deň uchoval navždy. Aj sa mu to podarilo. Svieži úvod vône perfektne vystihuje zatienenú hladinu vody. V srdci sa skrýva sladkosť ríbezlí a pravdepodobne aj sladký bozk, ktorý mohol dostať za svoj sľub daný tejto žene. A základ, to je čistá kytica ruží, z ktorej kde tu vytŕča konárik ríbezlí.

Spoznajte všetky niche parfumy Diptyque

Pekné spomienky, pekné myšlienky i nápady zakladateľov dali život pekným parfumom a vzájomne spolupracujú. Parfumy Diptyque udržiavajú spomienky týchto troch ľudí nažive a tie myšlienky i snaha vedúca k vytvoreniu zasa držia parfumy dlho na koži. Výdrž je veľmi dobrá a oplatí sa do nich zainvestovať.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This