Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 12.10.2016 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Divine Decadence – nová božská kráska

Divine Decadence – nová božská kráska

Nová vôňa pre dámy Divine Decadence od značky Marc Jacobs je ako životný štýl. Úplne nový spôsob žitia, ktorý je nezávislý na veku, no predsa vytvára závislosť a nikdy sa ho nebudete vedieť nabažiť.

Stará a nová dekadencia

Slovo “dekadencia” z názvu vôní značky Marc Jacobs sa hravo premietne do slabosti pre tieto parfumy ideálne na chladný jesenný či zimný večer. Dobre si spomínam na ten deň, keď som videla prvý krát luxusne vyzerajúci flakónik parfumu Decadence v tvare kabelky s výzorom kože pytóna. Moja dušička nákupnej maniačky s chronickým záujmom o kabelky mi od prvej chvíle nedala pokoja. Niežeby som niekedy kupovala parfumy podľa ich obalu, ale práve tento voňal rovnako skvelo ako vyzeral. Sladké akordy slivky doplnené kvetmi ruže a dotiahnuté trpkým drevitým záverom si ma získali. Parfum nepôsobí prehnane extravagantne, myslím, že Annie Buzantian pokojne mohla aj pritvrdiť, keď ho navrhovala, ale je výnimočný a hlavne iný, zvláštny, nezabudnuteľný.

Medzi novinky v ponuke Elnino.sk najnovšie pribudla aj ďalšia vôňa, ktorú opäť pripravila Annie Buzantian a pre tentokrát v spolupráci s Ann Gottlieb. Božská novinka Divine Decadence je mladšou sestrou Decadence a je tomu len pár týždňov, čo prišla medzi nás.

Marc Jacobs Divine Decadence

Parfumovaná voda Divine Decadence začína oslepujúcou žiarou, v ktorej sa premietajú kvety pomaranča a zástrek šampaňského. To je vskutku zaujímavý aperitív na úvod. Žiarivý kvet a extrakt zo šampaňského presne naplnili podstatu toho, čo je zmyselné a sebavedomé… skrátka „Divine“, čo v preklade znamená „božský“.

Marc Jacobs Divine Decadence EdP

Novinka Marc Jacobs Divine Decadence EdP

V srdci vône pokračuje ohňostroj v krémovom kvetinovom duchu gardénie, zemolezu a hortenzie. Ich aróma je bohatá a priamo podporuje ženskosť tejto novinky. Ani chvíľku nebudete mať pochybností, že ide o dámsku vôňu.

Aby bol úplne jasný príbuzenský vzťah k Decadence, novinka doznieva na žiarivých tónoch tekutej ambry s prídavkom tónu už známeho šafranu. Vytvárajú zvodnú bodku tejto vône. Kombinácia s vanilkou namiesto dreva už nejde tak do hlavy, ale stále nemení novinku na presladený hlavybôľ. Vôňa Marc Jacobs Divine Decadence predstavuje veľmi pôsobivý odklon od trendových kvetinovo – ovocných a gurmánskych parfumov, ktoré posledné mesiace zaplavujú náš trh vo veľkom.

V čom sa Divine Decadence líši

Pôvodná Dedadence je vôňa zmyselná a nesie sa v glamour  štýle, ktorý je ťažko prehliadnuť. Je veľmi ťažká, opojná a to ju definuje ako vôňu prevažne na večer. Skôr na jeseň a zimu. Hoci silnejšie povahy nebudú so mnou asi v mojom tvrdení súhlasiť, ja by som ju nazvala vôňou, ktorá už vyrástla z dievčaťa na dospelú ženu. Pre mňa je tak akurát, ale pre toho, kto nezvykne nosiť silné parfumy, bude Decadence predsa len tvrdý oriešok. Viac o nej si prečítate v článku Exotická i provokatívna vôňa Marc Jacobs Decadence.

Mark Jacobs Decadence parfumovaná voda z r. 2015

Mark Jacobs Decadence parfumovaná voda z r. 2015

Nová vôňa Marc Jacobs Divine Decadence je perfektnou mladšou sestrou. Jeseň bude tým pravým obdobím, no ona sa nestratí ani v zime, na jar a v lete. Kráča v šľapajách svojej staršej sestry, jej štýl je však ľahší a vhodný i na denné nosenie. V porovnaní s ťažkou krémovitosťou Decadence mi príde novinka oveľa viac žiarivá a iskrivá. Ako keby ste vedľa seba postavili delobuch a ohňostroj, alebo dve ženy s rozdielnou povahou.

Zatiaľ čo zmyselná žena Decadence kráča so vztýčenou hlavou a hlbokým hlasom hovorí k svojmu okoliu, komunikatívna žena Divine Decadence s pohárikom šampaňského štebotavým hláskom diskutuje a oslňuje všetkých prítomných.

Marc Jacobs svoje orientálno – kvetinové krásky neprezentuje ako parfumy pre dekadentné ženy. Veď pôžitkárkou zameranou na luxus sa nemusíte narodiť, môžete sa ňou aj stať. Obe vône však majú svoju intenzitu a tak by ste ich mali pred kúpou radšej najskôr odskúšať, no určite im dajte šancu. Stoja za to!

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This