Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 19.3.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

DKNY a kolekcia čistých vôní Pure

DKNY a kolekcia čistých vôní Pure

Len málokto vie, aká myšlienka dala život kolekcii parfumov DKNY Pure. Predstavte si ženy, ako pobiehajú po poli s košíkmi na chrbtoch a zbierajú čerstvé rastlinky a vlastne… môžete si ich rovno pozrieť.

DKNY a postoj značky k prírode

Rastlinky, nie syntetika. Naozajstné ruže, naozajstná nefalšovaná vanilka a pravá verbena. To je význam slova „pure“ a presne z týchto ingrediencií vznikajú tieto nádherné vône DKNY (celým názvom Donna Karan New York). Zakladateľka značky – Donna Karan – si zaumienila skĺbiť prírodu s nenásilnou činnosťou človeka. Rastlinky dováža z chudobných krajín, čím robí dobrú vec pre chudobných ľudí a tiež pre nás.

Donna Karan ako milovníčka prírody využíva výhradne obnoviteľné zdroje surovín od látok, v ktorých sa vôňa rozptýli až po samotný obal parfumov. Neželá si na poliach farmárov žiadnu ťažkú techniku, ktorá by ničila prírodu. Verbena, ruže i vanilka sa pestujú v oblastiach, kde je veľká chudoba a kde ľudia často žijú z dvoch dolárov denne. Donna im dáva prácu a tým aj zdroj obživy. Nehľadajte však za tým len humanitárnu činnosť. Chce dobre aj nám.

Rastlinky verbeny z flakónu DKNY Pure Verbena sa pestujú na území Toga,  ruže vo vôni DKNY Pure A Drop of Rose rozkvitli v Turecku a zdroj vanilky, ktorý je vo vôni DKNY Pure (a aj tých ostatných) pochádza z Ugandy. Prečo práve tam? Tamojšia pôda nie je ešte vyčerpaná od neustálej hospodárskej činnosti a obsahuje plno výživy. Prirodzený život ľudí v súlade s prírodou nespôsobuje kyslé dažde a cudzie sú im tiež rôzne postreky a umelé hnojivá. Takže voda, slnko a pôda bohatá na živiny dáva rastlinkám tú najkrajšiu arómu a to, čo sa nachádza vo Vašom flakóne, tak nemôže byť nijako kontaminované škodlivými organizmami. Dostávate naozaj čisté vône.

Všetky ingrediencie sa zbierajú ručne a týka sa to aj ruží, hoci majú tŕne. Proces zberu ruží začína skoro ráno, keď sú na každom kríčku púčiky, ktoré sa len začínajú rozvíjať do kvetu a slnko ešte nestihlo vytiahnuť ich voňavú esenciu.  Pozrieť si to môžete v tomto videu. Je to naozaj nádhera vidieť toľko ružových kvetov pokope.

https://youtu.be/VPGnFDbC4uc

Podobne verbena a ostatné zložky sa pestuje výhradne spôsobom šetrným k prírode a ľudia často vstávajú veľmi zavčasu, len aby mohli polia poctivo okopávať, zavlažovať, strihať rastlinky a venovať im všetku potrebnú starostlivosť. Je vidieť, že tí ľudia milujú svoju prácu a rovnaký vzťah majú k prírode, ktorá im umožňuje prežiť aj napriek chudobným pomerom, ktoré panujú v ich regiónoch. Ak viete trošku po anglicky, môžete si pozrieť aj toto 4-minútové video.

Keď pozeráte na video, priamo cítite tie vône cudzích krajín. Tak si aspoň zhruba povedzme niečo aj o tých vôňach z kolekcie. Sú tri. O vôni DKNY Pure A Drop of Rose ste už mohli čítať v článku Vôňa slávnych (alebo Ako vonia úspech), takže dnes už len o tých zvyšných dvoch. Ich spoločnou vlastnosťou je vanilka a všetky tri majú jednoduché flakóny v čistých líniách. Keď Pure tak Pure.

DKNY Pure Verbena

Kľúčovou zložkou DKNY Pure Verbena je, ako už názov napovedá, verbena s kvalitami, na aké sme si zvykli u citrusov. Ak ste ešte nikdy neovoňali verbenu a milujete sladšie citrusové vône, tak táto vôňa sa Vám rozhodne bude páčiť, pretože verbena výrazne vonia citrusmi a ďalšia hlavná zložka úvodu je bazalka. Vanilka dáva sladkosť, bazalka robí vôňu ešte aromatickejšiu, pikantnejšiu a viac pocitovo zelenú. Viem si ju úplne živo predstaviť ako vôňu na relax. Keď sa natiahnete na deke na krásnom zelenom trávniku, vezmete do ruky knihu a užijete si krásne jarné alebo letné popoludnie. Hoci srdce vône tvoria kvety ako cyklámen a jazmín, neprehlušia zeleň. Ako sa vôňa rozkladá na pokožke, určite ich ucítite a budete o nich vedieť, ale vôňa nepôsobí kvetinkovo – dievčensky. Javí sa žensky, zrelo, má stále svoj citrusový švih, energiu a na citrusovú vôňu aj celkom dobrú výdrž (ak si pravda na ňu Váš nos nenavykne príliš rýchlo). Stalo sa mi pár krát, že ja som ju už necítila, ale celé moje okolie áno. Takže než sa nastriekate opäť alebo vôňu odsúdite, radšej sa opýtajte nezaujatej osoby.

DKNY Pure

Parfum DKNY Pure, teda jeho kompozícia bola vystavaná celá na voňavom tóne „kvapky vanilky vo vode“. Ako som už bola spomínala, vanilka pochádza z Ugandy. Vanilku pestuje organizácia alebo projekt nazvaný CARE. Ide o pracovno-vzdelávací projekt. Zamestnáva výhradne ženy, ktoré potom môžu zabezpečiť svojej rodine obživu i vzdelanie. Súčasne sa Donna snaží tento projekt propagovať aj v USA, aby ukázala Američanom, že aj ženy svojou prácou dokážu zvrátiť osud chudoby a žiť dôstojným životom. DKNY Pure je prvý parfum z tejto kolekcie a na trh prišiel v roku 2010. Ďalšími tónmi vône sú kvety ako orchidea, frézia, jazmín, ruža, lotos a to všetko sa ovíja okolo drevitého základu s prídavkom ambry. Parfum Pure je jemný a nežný ako kvetina a príjemne vonia vanilkou. Budete sa cítiť, ako keby ste práve prišli zo sprchy, ale nie zo studenej, ale príjemnej teplej a odkráčate z nej v hrejivom župane. Ktorúkoľvek vôňu DKNY Pure môžete nazvať čistou, ale rozhodne nie chladnou pre tú vanilku. Najchladnejšou z nich je azda tá verbena. Ľahká je, svieža taktiež áno, ale ani Pure Verbena Vám nespôsobí zimomriavky. Jedine ak z potešenia, ale určite nie od chladu.

Ďalšie vône značky Donna Karan, vrátane vôní DKNY Pure hľadajte na Elnino.sk

Ako o kolekcii DKNY Pure povedala samotná Donna Karan: „Pure DKNY vyjadruje základnú podstatu toho, kto som a ku komu sa chcem priblížiť – k ľuďom a deťom, ktoré milujem – a byť za jedno s prírodou. Je to o tých malých momentoch, ktoré Vám prinášajú potešenie, úplne a jednoducho.“ Neviem ako Vám, ale mne sa táto jej myšlienka páči a jej vône sa mi teraz páčia ešte o to viac.

Potešte sa niektorou vôňou z kolekcie DKNY Pure a potešíte i ľudí, ktorí každý deň vkladajú úsilie do pestovania rastlín, ktoré im zabezpečujú živobytie a Vám krásnu vôňu.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This