Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 28.4.2015 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Drahokamy na tvári (elegantné líčenie)

Drahokamy na tvári (elegantné líčenie)

Keď sa oči i pery lesknú ako drahokamy, je na ne radosť pozerať. Nemusíte mať drahé šperky ani odev. Lesk a farby vzácnych materiálov v dekoratívnej kozmetike dodajú Vašej tvári vskutku elegantný vzhľad.

Drahokamy a ich farebná pestrosť

Tak ako drahokamy urobia z bežných šiat vrcholne elegantný kúsok aj krásne líčenie urobí dámu elegantnou. Zahrajte sa s leskom a farbičkami. Elegantné líčenie inšpirované šperkami môžete nosiť každý deň. Fialový ametyst, krásny tyrkys, akvamarín, nežne ružový ruženín, trblietavé diamanty, perleťovo lesklé perličky, zlato či striebro ku kráse nepotrebujete. Tieto drahokamy a cenné kovy prepožičali svoje vlastnosti líčidlám. Vaše dúhovky  s nimi zažiaria ako dva drahokamy a pery sa zväčšia o jedno až tri čísla.

Drahokamy a polodrahokamy

Drahokamy i polodrahokamy sa môžu pochváliť pestrou paletou farieb a nádherným leskom. Ak ich však potrebujete dostať na očné viečko, nemusia stáť celý majetok. Očné tiene od značky NYC sú toho príkladom. Ich krémová štruktúra Vám dokáže priľnúť na viečku a namaľovať hoci i výraznú očnú linku. Naneste zelenkavý odtieň na celé viečko a pokojne zájdite až nad hranicu pohyblivého viečka. Túto hranicu potom vytieňujte fialovou farbou. Pokiaľ by ste potrebovali od seba oči oddialiť, od vnútorného kútika smerom do stredu naneste trošku zlatej alebo pre studené typy pleti radšej nejaký strieborný alebo perleťovo biely tieň. Krásu Vašich očí podtrhne linka belasej farby. K týmto tónom sa najlepšie hodí ružový rúž s jemným leskom a samozrejmosťou je i riasenka.

Zlatá horúčka

Aj Váš pohľad môžete pozlátiť. Takéto zlaté líčenie pristane špeciálne ženám s bronzovou pleťou a teplým zlatistým podtónom. Základom bude samozrejme bezchybná pleť. Ak by jej chýbal taký jas, akým disponuje tvárička modelky, pomôžete Vám highlighter, ku ktorému sa ešte dostaneme. Očné viečka vytieňujte bronzovým a zlatým očným tieňom. Stačilo by opatriť ich zlatým náterom, no pokiaľ lom oka pretriete bronzom, Váš pohľad získa hĺbku. Potom veďte od vnútorného kútika oka linku, ktorá sa rozširuje smerom k vonkajšiemu kútiku. Linka by mala byť čierna, no pokiaľ použijete očnú link Astor 24h Perfect Stay, táto má v sebe zlatistý pigment, ktorý bude krásne ladiť k zvyšku líčenia. Pokiaľ sa Vám stále chce hrať, pery môžete vytieňovať obojstranným rúžom Max Factor v krásnych teplých farbách a nezabudnite ani na riasenku.

Vášeň pre perly

Perly budú vždy chic a elegantné. Ich jemný zamatový lesk a tá nostalgia okolo nich nikoho nenechá na pokoji. Tak isto tiene s jemným perlovým leskom pristanú každej dáme bez výnimky. Nie sú ani moc žiarivé ale ani priveľmi tlmené. Poprášte bielou perleťovou farbičkou celé viečka. Vrchnú časť pohyblivého viečka potom vytieňujte ružovým odtieňom. Môže byť i fialový. Tesne okolo rias veďte linku. Dbajte, aby bola vo vnútornom kútiku tenučká a ak sa Vám zdá príliš čierna, môžete ju ešte zjemniť tmavým modro-fialovým tieňom. Rovnakú farbu použite i na spodnú linku. V paletke NYX Love In Paris máte krásnych farieb požehnane. K jemnej perleti sa hodí lesk na pery alebo rúž s perlovým efektom.

Drahokamy, ktoré zvýraznia to najkrajšie

Drahokamy na pokožke - ako a kam aplikovať highlighter

Drahokamy na pokožke – kam aplikovať highlighter

V ďalších líčeniach budeme potrebovať niečo, čo som už v minulých článkoch spomínala. Ide o líčidlo zvané highlighter. Dostať ho vo forme krému, ktorý sa mení na púder alebo ako jemný púder. Highlighter vyrysuje kontúry Vašej tváre do samotnej dokonalosti, rozžiari oči, zväčší pery, zmenší nos, čo len chcete. Dôležité je jeho správne nanášanie. Miesta, na ktoré sa highlighter aplikuje, ilustruje obrázok vpravo. Úplne najčastejšie miesta označujú číslice 1 – 4. Dávame ho vždy nad a pod obočie, respektíve len v blízkosti najvyššieho bodu obočia (1, 2). Ďalej ho nanášame na líčka, ale pozor, highlighter nepatrí na spodnú časť líčok, ale na tú vrchnú, čiže nad tvárenku. Nad perou (4) zvyknú vizážisti namaľovať len takú malú bodku. Zväčšíte tým pery. Ak máte suchšiu a mdlú pleť v T-zóne, môžete ním poprášiť i bod uprostred čela (5), chrbát nosa (6) a urobiť bodku v priehlbine uprostred brady (7).

Rodinné striebro

Postup pri striebornom líčení je rovnaký ako pri zlatom líčení. Na pery však nedávajte strieborný rúž. Pôsobili by ste veľmi chladne až neprirodzene. Byť Vami, šla by som do kontrastu. Vhodný bude skôr tmavočervený rúž alebo červenofialový rúž vo výraznej studenej farbe. Ak budete chcieť líčenie premeniť na večerné a budete mať práve tieto očné tiene od značky Rimmel, odporúčam využívať i doplnkovú zlatú farbu. Doplnková farba sa aplikuje doprostred pohyblivého viečka. Nanesiete trošku na prst a jemne vmasírujete. Vytvoríte zaujímavý akcent.

Diamanty a iné drahokamy

Drahokamy na perách vôbec nemusia vyzerať gýčovo, ak dáte pozor na veľkosť trblietavých častíc. Niekedy sú v móde väčšie, inokedy menšie, no faktom je, že drobným „hviezdnym prachom“ nepokazíte nikdy nič. Rúže na pery Caresse sú ako stvorené pre elegantné dámy, dokonca i pre tie bojazlivé, čo nechcú nosiť výrazne farebné pery. Rúž obsahuje drobno pomleté trblietavé čiastočky a rovnako pigmentácia rúžu je jemná. Výsledné sfarbenie teda záleží od počtu vrstiev. Oči vytieňujte rovnakým spôsobom, ako v prvom prípade. Tentokrát však radšej začnite zlatou farbou a k nej budete pridávať ostatné odtiene. K dokonalému vzhľadu samozrejme patria broskyňové líčka, ktoré zvrchu jemne poprášite highlighterom. Nezabudnite urobiť aj bodku nad peru. Spolu s rúžom urobia krásny 3D efekt.

Na Elnino.sk nájdete širokú ponuku rúžov na pery vo všetkých možných odtieňoch. Matné, trblietavé  i perleťové. Kliknite a pozrite celú ponuku.

Až budete v lete krásne opálená, spomeňte si na tieto líčenia a noste ich. Krásne a elegantne budú vyzerať už teraz, no teraz ich mnohé z nás potrebujú oživovať tvárenkami a bronzermi. S prirodzeným letným bronzom však nebude treba vylepšovať nič a Vášmu farebnému kúzlu neodolá žiadny muž.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This