Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 14.9.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Dráma v raji parfumov – duel o prežitie

Dráma v raji parfumov – duel o prežitie

Parfumy značiek Vera Wang a Balenciaga sa tentokrát nepobijú len o česť, ale bude to hotová dráma. Nebojte, táto dráma sa Vám zapáči. Ide totiž o efekt, nie o boj o prežitie.

Dráma je vo voňavom svete parfumov veľmi vítaný element. Veď ktorá dáma by nechcela pôsobiť dojmom filmovej hviezdy? Náš duel sme síce predstavili ako súboj, kde sa bude rozhodovať medzi životom a smrťou, ale v reáli určite prežijú obe vône. V našom dueli sa pobili dva dramaticky dobré parfumy, ktorých tvárami sú známe herečky. Leighton Meester sa stala oficiálnou tvárou vône Vera Wang Lovestruck Floral Rush a známa upírka Kristen Stewart sa nám predviedla v kampani parfumu Balenciaga Florabotanica. Takže poďme pozrieť, čo je táto dráma v ich podaní zač.

Dráma, romantika a vôňa

Ak nefandíte seriálom, možno Vám meno Leighton Meester veľmi nerezonuje v pamäti. Dámu, o ktorej je teraz reč, najviac preslávila dráma – úloha Blair Waldorf v seriáli „Gossip Girl“. Puto, ktoré má Blair so seriálovým Chuckom (zahral si ho Ed Westwick) je neskutočné. Vidíte romantiku, vidíte humor, ale tiež neskutočnú chémiu, ktorá medzi nimi v tomto žánri pre mladšie ročníky nepochybne je.  Leighton však nie je len nadanou herečkou, ale tiež speváčkou. Len nedávno prespievala nesmrteľne slávny soundtrack k filmu Rómeo a Júlia od skupiny The Cardigans názvom „Lovefool“. Ako keby tým nadviazala na reklamnú kampaň, ktorej tvárou bola pred troma rokmi, keď značka Vera Wang predstavila vôňu Lovestruck Floral Rush ako moderné pojatie Shakespearovského príbehu týchto milencov z Verony.

Vera Wang Lovestruck Floral Rush

Romantický charakter i zjav Leighton sa k vôni Lovestruck Floral Rush nepochybne hodí. Podobne ako prvá vôňa Lovestruck (kde tiež zahviezdila v kampani), rovnako aj táto novšia kvetinová vôňa dýcha romantikou v podaní žiarivej kytice kvetov, ktorej vôňa i vzhľad ľahko utkvie každému v pamäti. Je to presne ten typ emócie, ako keď sa Rómeo a Júlia na seba zadívajú a ten jediný pohľad sa im vryje do srdca natrvalo. Ach, tá dráma! Že láska na prvý pohľad nejestvuje? Teraz ten adrenalín z poznania nepoznaného prežijete! Do flakónu, ktorého vrchnáčik zdobí kytica previazaná krásnou stuhou i kvetinového srdca vône sa zamilujete na prvý pohľad i pričuchnutie.

Vera Wang Lovestruck Floral Rush parfumovaná voda od Elnino.sk

Vera Wang Lovestruck Floral Rush EdP

Kompozícia ľahkého pižmového parfumu Lovestruck Floral Rush rozkvitne už od úvodu tak, že sa mu nebude dať odolať. Tóny šampanského a kvetov marhule správne okorenené ružovým korením majú od prevažne ovocného úvodu o čosi mladistvejšej vône Lovestruck ďaleko. Pošlú Vás do úplne inej dimenzie ako jej staršia a sladšia sestra. Je to predzvesť toho, že táto jemne pikantná vôňa nebude určená do školy. Keď už máte voňať takto nevšedne, ja by som Lovestruck Floral Rush odporúčala skôr na voľnočasové akvitity. Vezmite si ju napríklad na pochôdzky po meste či lov fešákov, ktorým Vaša sviežosť sprevádzaná príjemným hrejivým pocitom na srdci i tele určite udrie do nosa a zaimponuje. Tento prekvapivo málo ovocný úvod sa nemusí páčiť všetkým ročníkom, nemá oslovovať len mladých a príde mi taký vyzretejší, no srdce vône už zabrnká na struny väčšiny z Vás. Kvet mučenky (papáje) spolu s bylinkovým tónom nechtíka a sviežou zeleňou kvetov frézie vysielajú vibrácie, po ktorých sa (nielen) Vám zrýchli dych. Dojem podlamujúcich sa kolien a tepla kolujúceho v žilách podporí tiež príjemný záver z kašmírového dreva a pižma. Väčšina ľudí tvrdí, že je to vôňa na deň, ja hovorím, že by to tiež nemusela byť zlá vôňa na večeru s milovaným. Strávite spolu príjemný a chladný večer, keď sa budete môcť jeden k druhému pritúliť a zahriať.

Zistite dostupnosť i cenu vône Vera Wang Lovestruck Floral Rush na Elnino.sk.

Nebezpečne zvodná a zvláštna

V kampani pre parfum Balenciaga Florabotanica sa objavila osoba o čosi známejšia a táto dráma naberá iný smer. Po romantickej Leighton Meester na scénu prichádza hrdinka z filmovej podoby románov Stephenie Meyer – herečka Kristen Stewart – predstaviteľka filmovej Belly Swan. Aj táto si už zaúčinkovala v dvoch videách Balenciaga Paris, konkrétne uviedla aj novšiu vôňu Rosabotanica. Parfuméri Olivier Polge a Jean-Christophe Herault zrejme chceli niekoho, kto pôsobí nebezpečne a tak slávna upírka Bella z filmovej série Twiligh Sága bola pre nich jasnou voľbou.

Balenciaga Florabotanica

Dať parfumu názov Florabotanica a jednoduchý flakón, vôbec neznie ako hrdinský počin, dráma a ani parfum nepôsobí nebezpečne. Azda by som povedala, že flakón v štýle pop-art a parfum je taký zvláštny a divoký ako Bella Swan. Ani túto postavu mnohí diváci ešte stále nechápu. Už v osemnástich rokoch sa cíti stará a vie, že netúži žiť život obyčajnej smrteľníčky. Zamiluje sa do upíra a jediné, čo chce, je stať sa upírkou. Vo filmoch, kde Kristen hrala, si môžeme neustále pásť oči na krásnych snímkach prírody s prekrásnym lesom, sviežou zeleňou a pestrými kvetmi. Divoká príroda, divoká Bella a divoká vôňa Florabotanica.

Balenciaga Florabotanica parfumovaná voda od Elnino.sk

Zelená dráma – Balenciaga Florabotanica EdP

Vôňa sa otvára ostro. Jej úvod silno podfarbila zeleň a mentolová sviežosť mäty piepornej. Mentol nebudete cítiť dlho, no aj tak po celý čas mäta prepožičiava vôni zeleň, ľahkosť, čistotu a možno i mierne mužský look, k čomu určite prispel aj vetiver, lebo ten má okrem zelene aj hĺbku. Očarilo ma, ako sviežo vyznieva srdce vône, kde hneď po mäte nastupuje tón ruže – najdominantnejšia zložka. Táto dvojica pôsobí úplne inak než všetko, čo som doteraz vyskúšala a ani vo sne by mi nenapadlo, že si tieto dva tóny môžu tak vyhovovať. A potom sa táto kvetinovo – zelená vôňa náhle mení na typický, kvetinový, opojný, mierne púdrový a tak trošku aj vintage parfum zahriaty ambrou. Spojenie ruže s karafiátom a ambrou je moderné a ak by ste mysleli, že s ním budete pripomínať nejakú postaršiu dámu voňajúcu mydlom, buďte bez obáv. Chvíľkami bude vôňa Balenciaga Florabotanica ostrá ako chladnokrvná rozhnevaná upírka, ktorá sa Vám poľahky dostane do hlavy, no vždy sa napokon zmení na jemnú dámu, ktorej v žilách stále koluje ľudská a teplá krv. V pohode ju môžete nosiť do školy, práce a kdekoľvek chcete. A pokojne aj na večer, nielen cez deň. Balenciaga Florabotanica je určite dosť originálna, aby niekoho zaujala aj v tlmenom osvetlení. Však upírky by sa tak či tak mali vyhýbať dennému svetlu, nie? (smiech)

Zistite dostupnosť i cenu skvelej vône Balenciaga Florabotanica na Elnino.sk.

Parfumom Vera Wang Lovestruck Floral Rush a Balenciaga Florabotanica nejde o krk, hoci naša mäsožravá rastlinka na obrázku vyzerá, že by si na nich rada pochutila (smiech). Ona sa však neživí rastlinnými ingredienciami týchto parfumov. Dráma tohto duelu nespočíva vo výbere, koho rastlina zožerie, ale v spojení voňavých tónov v parfum, ktorý poukáže na dramaticky zvodnú stránku každej dámy a v tomto sa oba parfumy samozrejme líšia.

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This