Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 16.6.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Duel pikantno-sviežich vôní Davidoff vs. Lancome

Duel pikantno-sviežich vôní Davidoff vs. Lancome

Keď sa vedie duel na ihrisku, je to niečo iné ako duel o prežitie. My si dnes predstavíme potápajúcu sa loď, z ktorej zachránime len jednu vôňu. Bude to vôňa Lancôme, alebo si vyberiete vôňu Davifoff?

Duel rovnocenných súperov

Povedala by som, že tento duel  ešte nevidel súperov s vyrovnanejšími silami, ako majú vône Davidoff Cool Water Wave a Lancome O d´Azur. Každá je samozrejme iná, no vo svojej pikantnej sviežosti si konkurujú tak,  že by boli schopné jedna potopiť druhú a o tom je každý duel na sociálnej sieti. Vybrať ťažkých konkurentov, udržať napätie, aby nebolo až také jednoduché zahlasovať za víťaza. Ak už duel zaznamenal Váš hlas, potom ich zrejme poznáte. Kto však nepozná, tomu tieto krásne kvetinovo-ovocné vône vhodné na jar i leto predstavím teraz.

Duel citrusov proti kvetom alebo

Lancome O d´Azur

V prvom rade musím podotknúť, že tento štýl vône sa na značku Lancôme veľmi málo podobá. Niektoré letné vône by možno nezapreli istú podobnosť a príslušnosť k značke, no ak by som O d´Azur (alebo správnejšie Ô d’Azur) nespoznala pred písaním tohto článku, niekto by mi dal so zaviazanými očami ovoňať tester a kázal zaradiť vôňu k značke, tak poviem jednoznačne, že je toto určite nejaký parfum Burberry. Netradičná ľahkosť, ale silne špecifická vôňa, kde sa niečo aromatické prelína s tónmi kvetov. Ani čisté kvety, ale ani čisté ovocie či drevo. A tá príznačná štipka korenia, čo vnesie voňavý obláčik priamo do môjho nosa… úplne mi to pripomenulo jednu staršiu limitovanú edíciu Burberry London, ktorá sa mi veľmi páčila. Zloženie nepôsobí veľmi originálne na oko, no ak obe vône skúsite, rozhodne nepoviete, že by boli tuctové.

Duel citrusového ovocia a kvetov, Lancome O d´Azur

toaletná voda Lancome O d´Azur

Na O d´Azur oceňujem najmä to, že s každým (ľudovo povedané) vybabre. Veľa ľudí by o nej povedalo, že je ťažká, silná a vôbec nie svieža. Ale to povie len niekto, kto ju poriadne nevyskúšal. Keď si na Elnino.sk prečítate jej zloženie, pomyslíte si, že sa niekto pomýlil a prehodil srdce s úvodom. Ona sa ale v úvode naozaj javí práve takto. Jej kvetinové srdce je také silné, že citrusy prekoná akoby nič. Viete o citróne, o bergamote minimálne tušíte, ale tón ruže (ako má v úvode aj Lancome Tresor Midnight Rose) i tá dominantná pivonka by boli schopné presvedčiť Vás, že táto vôňa bude púdrová a výsostne elegantná. Ale nič také sa konať nebude.

Úvod má trošku dusivý, to musím uznať, ešte aj to červené korenie mu pridáva na sile, no po chvíľke sa toto všetko pomieša, uloží a premení na niečo jemnejšie, dobre vyzreté. Ako keby tie citrusy potrebovali len trošku slnka, aby Vás obšťastnili svojou sviežosťou. O d´Azur sa nedrží pri koži ako iné čisto elegantné parfumy. Pižmový slez, pižmo i tóny dreva ju ťahajú k azúrovo modrému nebu a posúvajú si ju ako vlny mora. Však to má aj v názve. O d´Azur sa bude po celú dobu vznášať sa okolo Vás. Pocit z tejto vône bude taký dovolenkový. Ako prechádzka po pláži na juhu Francúzska. Kráčate v horúcom piesku a do toho povieva len slabučký vánok, ktorý prinesie citrusovú vôňu z neďalekej plantáže. Vôňa ako vyšitá na dovolenku.

Lancome O d´Azur je vôňa pre všetky vekové kategórie. Vynosíte ju na dovolenke i v práci. Nájdete ju v ponuke Elnino.sk, stačí kliknúť.

Duel vody a kvetov

Davidoff Cool Water Wave

Už vysoký štíhly flakón vône Davidoff pripomínajúci maják a jeho nebesky modrý gradient hovorí o tom, že by Vám táto vôňa rada priniesla hoci i modré z neba. Ja však pevne verím, že táto vôňa nerobí dojem len svojim obalom, ale i obsahom. Podobne ako O d´Azur, aj Cool Water Wave robí tento duel napínavým a som presvedčená, že vo Francúzsku možno nie, no v takom Taliansku by ste s ňou určite zabodovali. Podobne ako ostatné vône Davidoff, aj táto si pozornosť domorodcov získa svojou typickou sviežosťou.

Duel ovocia s aquatickým nádychom a kvetov, Davidoff Cool Water Wave

toaletná voda Davidoff Cool Water Wave

Čím by na snedých Talianov zapôsobila? Jej svieži korenistý akcent pôsobí ako také nakopnutie alebo štuchnutie. Prinesie k ich nosu dôverne známe akvatické tóny sviežeho ovocia. Vodný melón je v stredozemí veľmi obľúbený tón. Však si pozrite iné vône značiek z Talianska a dáte mi za pravdu. Ale nemajte obavy, s exotickým koktailom si Vás nikto spájať nebude. Skôr než exotickú krásku z tropického ostrova budú vo Vás vidieť romantickú a mierne zdivočenú Jane z džungle.

Už v prvej minúte som cítila jej krásny drevitý podtón. Trošku mi pripomenula tabak a drevo s niečím, čo neviem identifikovať. Úvod i srdce naberie na sile a zohrajú s drevom svoj súkromný duel, no tóny santalového dreva budete aj tak vnímať od začiatku až do poslednej chvíle. Práve to je na vôni Davidoff Cool Water Wave také sympatické. Čo nám vôňu urobilo letnejšou, sú akvatické tóny melóna, ktoré sa spájajú s exotickou guavou a mangom, čo nám ten krásny tón dreva ešte viac podporuje a brzdí sladkosť, ktorej má však vôňa stále dosť. Táto však nestagnuje na jednom mieste  a netvorí sladkú auru. Vibruje okolo Vás pre tóny červeného korenia ako vlny mora. Zrejme preto sa tiež volá Wave (v preklade „vlna“)

Vôňa Davidoff Cool Water Wave je určená pre dámy, hoci v prvých momentoch sa zdá byť unisex. To ovocie však nie je až také podstatné ako v pôvodnej verzii preslávenej Davidoff Cool Water. Dáva len sľub čistoty, sviežosti a ľahkosti, aby Vás vôňa nezdolala. Začne ako vetrík, no neskôr rozkvitne a ukáže svoju romantickú stránku.

Davidoff Cool Water Wave urobí aj v práci, kde je rušno, super dovolenkovú atmosféru, preto by sa mohla stať Vašou letnou vôňou. Kliknite a zobrazte si všetky dostupné objemové varianty.

Tak čo poviete? Už viete, ktorá vôňa vyhrá Váš súkromný duel a stane sa Vašou voňavou hymnou tohtoročného leta?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This