Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 13.7.2016 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Eau de Lacoste L.12.12 kolekcia rozšírená o nové dámske parfumy

Eau de Lacoste L.12.12 kolekcia rozšírená o nové dámske parfumy

S ikonickou plisovanou sukňou priniesol René Lacoste do ženského tenisu voľnosť pohybu a ženskosť. Dnes sa sukňa stáva inšpiráciou dámskej kolekcie Eau de Lacoste L.12.12.

René a jeho revolúcia

Viete si predstaviť našu tenistku Dominiku Cibulkovú (teraz už Navarovú), že by svoje sety odohrala v natesno zošnúrovanom korzete a dlhých šatách? Alebo v roláku až ku krku? Nerobím si žiadne žarty. V minulosti ženy naozaj hrali tenis práve takto vyobliekané. Nosili dlhé sukne, šaty, korzety a nohách mali topánky, ktoré viac než cvičky ti tenisky pripomínali papuče alebo nejaké galoše. A aby bolo na kurtoch aspoň trošku módneho štýlu, občas ste im videli okolo hlavy plápolať aj nejaké tie kožušiny.

tenisová móda dvadsiatych rokov 20. storočia, zdroj: Vogue (cit. 21.6.2011, http://goo.gl/J3lkve)

tenisová móda dvadsiatych rokov 20. storočia, zdroj: Vogue (cit. 21.6.2011, http://goo.gl/J3lkve)

Ich kabáty zvykli mať kožušinový límec a manžety, pretože to bolo jeden čas moderné. Keď tak na to pozerám, pýtam sa, ako sa v tomto dalo hrať. V takejto hre ste mohli vidieť všetko možné, len nie slobodný pohyb a čo i len kúsok ženského tela. Vtedy ešte nič také ako „športové oblečenie“ neexistovalo a to dosť vysvetľuje, prečo hneď po vzniku zaznamenala značka Lacoste taký úspech.

René Lacoste na Wimblendone v r. 1927, zdroj: Lacoste (cit. 19.10.2015, https://goo.gl/Hgbeky)

René Lacoste na Wimblendone v r. 1927, zdroj: Lacoste (cit. 19.10.2015, https://goo.gl/Hgbeky)

Pánske „slušácke“ outfity s nohavicami, košeľami s dlhým rukávom a vestami boli na šport určite vhodnejšie než sukne, ktoré Vám mohli úplne zviazať nohy, ale tiež nie dvakrát pohodlné. René Lacoste sa tomuto diktátu odmietol podriadiť. Bol to šok, keď sa v roku 1927 tento víťaz French Open objavil vyštafírovaný v polo tričku s krátkym rukávom, ktoré dostalo názov L.12.12 a neskôr aj logo krokodíla – dnešný symbol značky. A ešte väčší údiv nastal, keď René pre dámy navrhol plisovanú sukňu s dĺžkou tesne nad kolená. Na ženy na kurte bola od tej doby radosť pozerať. Hra konečne dostala dynamiku.

Nová doba vyžaduje nové vône

Aby mohli ladiť páni svoje športové odevy s vôňou, v roku 2011 sa objavili prvé tri pánske vône inšpirované polo tričkom – Lacoste Eau de Lacoste L.12.12 Bleu (L.12.12 Blue), Eau de Lacoste L.12.12 Blanc (L.12.12 White) a Eau de Lacoste L.12.12 Verte (L.12.12 Green). Neskôr do kolekcie pribudli aj ďalšie novinky, no vždy boli pánske.

No vývoj dámskych športových vôní nezaostal, ale pokračoval. Konečne môžeme zatlieskať a privítať dámske parfumy Lacoste L.12.12, ktoré sa inšpirovali už spomínanou sukňou. Tento módny kúsok niesol v sebe prirodzenosť, eleganciu i noblesu. A také sú aj novinky tejto značky.

Eau de Lacoste L.12.12 Natural

Parfum Eau de Lacoste L.12.12 Natural je vôňou, ktorá Vám zaručene zdvihne náladu, aj keď sa Vám zrovna nedarí to správne tenisové podanie. Ľahko hrejivá vôňa sa inšpirovala prirodzenou krásou a čistotou, preto ju môžete nosiť prakticky kamkoľvek. Jej čisto ovocný úvod patrí ananásu, šťavnatým malinám a v neposlednom rade mandarínke, ktorá uzatvára tropický ovocný kokteil a vedie k srdcu športovej vône Eau de Lacoste L.12.12 Natural.

Púdrovo-drevité srdce z koreňa kosatca ladí s jemnými kvetmi jazmínu a lupienkami ruží. A aby letná, kvetinovo – ovocná kompozícia bola perfektne harmonická, vôňa L.12.12 Natural je v základe tvorená mliečnym kokosom, santalovým drevom a jantárom. Určite by som ju označila za nevtieravú, akurát tú výdrž by mohla mať ešte o čosi lepšiu. Je jemnučká a Váš nos si na ňu rýchlo zvykne. Ak sa Vám však páči exotika a prirodzené vyžarovanie vôní trebárs od Beyonce, potom ani s Eau de Lacoste L.12.12 Natural nešliapnete vedľa.

Eau de Lacoste L.12.12 Sparkling

Hrať sa Vám bude dobre aj spoločnosti „šumivej“ vône Eau de Lacoste L.12.12 Sparkling, ktorá poteší bezstarostné a spontánne bytosti. Dámy, ktoré budú večnými dievčatami. Naoko podivné a zdanlivo presladené zloženie Vás môže odradiť novinku vôbec vyskúšať, ale verte, že by to bola veľká škoda.

Táto kvetinovo – ovocná gurmánska vôňa rozdelí dámy na dva tábory. Polovica ju bude milovať, druhá nenávidieť. Jasným argumentom, prečo by ste ju mali ovoňať, je jasný prísľub nekonvenčnosti tejto vône s typickou hravosťou francúzskych žien. Eau de Lacoste L.12.12 Sparkling je plná slávnych makróniek cukrovej vaty. Sladkosť odľahčuje magická zelená vôňa konvaliniek, sviežosť červeného jablka a zmyselnosť černíc usadených do základu z pačuli, kašmírového dreva, vetivera a pižma. Aleluja, konečne vôňa, kde je perfektne cítiť cukrová vata, ale nie je ulepená a presladená. Geniálna, sladká no neškodná gurmánska vôňa skvelá pre horúce letné dni a s dobrou výdržou. Presne niečo pre mňa.

Eau de Lacoste L.12.12 Elegant

Menej odvážne a konzervatívne založené dámy, ktoré nechcú byť prvoplánovo sexy, pritiahne Lacoste Eau de Lacoste L.12.12 Elegant do svojej blízkosti ovocno kvetinovou zmesou s ľahkou dávkou púdru. Sviežo elegantná, citrusová a zelená vôňa bola doplnená o kvetinové akcenty konvalinky, mimózy a vždy elegantnej fialky a vanilky.

Úvod tejto kvetinovo – drevitej pižmovej vône je trošku ostrejší, ale nezľaknite sa. Potrebuje svoj čas a aj na pokožke vydrží voňať dlho. Tento až takpovediac aristokratický pichľavý úvod má v réžii ružové korenie a pod jeho taktovkou sa vo vzájomnej symbióze prelínajú vzrušujúca vôňa listov čiernej ríbezle s kvetinami heliotropu (kvet s mandľovými i vanilkovými nuansami) a zemitým vetiverom. Stretla som sa s názormi, že niekomu Eau de Lacoste L.12.12 Elegant pripomína Jadore od Diora, len tá dávka zelene je tu o čosi vyššia, čiže menej sladkosti. Ale možno aj vďaka tomu sa táto vôňa oveľa viac hodí na šport a letné dni.

Čo vôňa, to originál. Každé vydanie Eau de Lacoste L.12.12 predstavuje inú náladu a iný temperament. Či už teda preferujete skôr elegantnejšie kompozície, alebo si skôr potrpíte na prirodzené či hravé tóny, vyberiete si.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This