Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 22.5.2018 v D - I, Súťaže a akcie, Vône, Značky od A po Z | 13 komentárov

Ecocera – alternatívne riešenia pre krásu + SÚŤAŽ

Ecocera – alternatívne riešenia pre krásu + SÚŤAŽ

Osvedčené recepty, prvotné suroviny, maximum účinných látok,… to všetko pomáha značke Ecocera zviditeľniť sa vo svete kozmetiky z prírodných ingrediencií. Vyhrajte jeden z jej super produktov.

Pleť ako nevymeniteľný filter

Koža – náš najväčší orgán – tvorí až jednu šestinu našej celkovej hmotnosti. Pomáha nielen regulovať teplotu nášho tela, ale ho taktiež chráni, pričom denne prichádza do styku s množstvom syntetických látok. Kým sa tieto látky nenahromadia, nepredstavujú pre nás väčšie riziko. Existuje i prírodná kozmetika. Syntetické ingrediencie sú však pre nízku cenu a jednoduché spracovanie hlavnou alternatívou väčšiny výrobcov. Vďaka nim môžu v relatívne krátkom čase vyrobiť veľa lacných produktov a viac zarobiť. Vidina zisku jednotlivcov tak spôsobil, že sme chémiou doslova zamorení.

Naša sliznica a pleť je prvým miestom kontaktu s týmito cudzími látkami. Funguje ako savý papier. Zachytí všetko, čo by telo nebolo schopné využiť alebo vylúčiť a všetko si to za nás – ľudovo povedané – odskáče. Ľudská pokožka ale nie je filter, ktorý ide jednoducho vymeniť. Jej stav i vzhľad sa hromadením balastov zhoršuje.

Značka Ecocera – výrobca ekologickej kozmetiky z Poľska – odmieta balast a všetky tie „nefunkčné plnivá kozmetiky“. Filozofia značky Ecocera podporuje trend zdravej a krásnej pleti, ktorá nepotrebuje nános chémie, aby vyzerala lepšie. Najlepším zdrojom hodnotných látok je a vždy bola naša príroda. Suroviny z jej obnoviteľných zdrojov nie sú o nič menej účinné a sú tak lepšou alternatívou.

I ja som vyskúšala púdre s obsahom prírodných škrobov určené na fixáciu mejkapu a zmatnenie pleti. V tejto recenzii však zájdem ďalej a nebudem sa pridržiavať iba odporúčania výrobcu. Ako sa dočítate, púdre Ecocera majú širšie využitie.

Ecocera Bamboo Absorbent Sebum

Začnem púdrom, ktorý mám zo všetkých najradšej. Ecocera Bamboo Absorbent Sebum je jemný púder pre zamatový vzhľad pleti mastnej a zmiešanej. Na jeho prípravu sa využíva extrakt z bambusových výhonkov, ktorý charakterizuje vysoká schopnosť pohltiť maz a nadmernú vlhkosť. A to za akýchkoľvek podmienok. Aj pri vysokej teplote. Aby pleť ostala matná, no nestratila svoj prirodzený jas, prídavok prášku z lastúr perlorodiek dáva pleti i jemný lesk a púdru hladší finiš.

Môj tip: Keďže púder funguje aj v extrémnych podmienkach, môže byť dobrým pomocníkom pri športe. Keď idem posilňovať, vždy si ním trošku poprášim ruky. Nešmýkajú sa mi z nich činky a ľahšie sa udržím i na hrazde. Výborne sa osvedčil aj ako zásyp do športových rukavíc pri bicyklovaní.

Ecocera Rice Powder Fixer

Mejkap je super vec, ale len kým z neho pokožka neskonzumuje vlhkosť. Pleť provokovaná suchosťou a podráždená vonkajšími vplyvmi potom začína tvoriť nadbytočný kožný maz. A máme po paráde. Ryžový škrob – tajomstvo krásy ázijských žien – je však od nepamäti známy pre svoju schopnosť upokojiť pleť a vytvoriť zamatový finiš. Bez toho, aby akýmkoľvek spôsobom ovplyvnil jej farbu, ešte viac zaťažil pleť, či upchal póry. Fixačný púder Ecocera Rice Powder Fixer s obsahom ryžového prášku by preto nemal chýbať vo výbave profesionálnych maskérov i žien milujúcich líčenie.

Môj tip: Ryžový škrob sa často pridáva do suchých šampónov, pretože je ľahký. Ak potrebujete narýchlo vyraziť z domu a vaše vlasy volajú po umytí, Ecocera Rice Powder Fixer pomôže. Len to s ním neprežeňte a naozaj si dajte záležať na jeho vyčesaní, inak na vlasoch ostane biely film.

Ecocera Pressed Rice Matte Powder

Nie každý nosí kabelky, do ktorých sa vmestí polovica jeho kozmetického sveta. Ja vo svojej taške vláčim i nákupy a preto ako kozmetická maniačka milujem kompaktný zmatňujúci púder Ecocera Pressed Rice Matte Powder.

Ryžový púder s prídavkom kaolínu (prírodný detox) a ligotavých čiastočiek sľudy (rozjasňovač) bol zlisovaný do púdrenky so zrkadielkom. V porovnaní so sypkým bratom menej práši, ale i menej zmatňuje. Pre veľmi mastnú pokožku odporúčam sypký variant.

Ecocera Banana Story

Banány si spájame s exotikou a oprávnene. Práškový extrakt z ich plodov naozaj dokáže zvýrazniť exotický vzhľad opálenej pleti. Preto použite fixačný púder Ecocera Banana Story okrem fixácie mejkapu i na kontúrovanie. Pre prítomnosť kaolínu a lesklej sľudy vystaví na obdiv všetky miesta pobozkané slniečkom. I tie „prebozkávané“, lebo žltý odtieň neutralizuje červené zafarbenie. A nielen po estetickej stránke. Banány obsahujú veľa horčíka, ktorý zmierňuje podráždenie.

Môj tip: Oklepte štetec od nadbytku prášku a nezabudnite ešte prejsť po kľúčnych kostiach. V dekolte vytvorí púder Banana Story dojem väčšieho objemu. Keďže obsahuje i ryžový a kukuričný škrob, v lete zachráni i vaše stehná. Zabráni odieraniu a rozhodne ho bude vidieť menej než trebárs belostný detský púder. Avšak varujem, takéto riešenia nefungujú dlhodobo. Až sa začnú tvoriť hrudky pre naviazanú vlhkosť, bude ich treba oprášiť a púder aplikovať nanovo.

Vyhrajte fixačný púder Ecocera Banana Story!

Páči sa vám všestranné využitie fixačného zázraku Ecocera Banana Story? Chcete vlastniť jeden z troch banánových púdrov, ktorý značka Ecocera venovala do tejto súťaže? Potom vás určite poteší súťaž, v ktorom vyhrajú až traja z vás.

Ako sa zapojiť?

Pozrite si kompletnú ponuku značky Ecocera na stránke obchodu Elnino.sk, ktorý výhry poskytol a po odovzdaní doručovacích údajov zariadi ich odoslanie výhercom. Aby som Vás mohla vyžrebovať, zanechajte 1 komentár (duplicitné komentáre nebudú brané do úvahy) a napíšte, ktorý ďalší produkt z ponuky vás zaujal a prečo.

Súťaž bude ukončená 28. 05. 2018 o 23:59 hod. Mená výhercov zverejním na konci tohto článku.

P. S. Poteším sa i komentárom k príspevku na sociálnej sieti Instagram, v ktorom pozvete do súťaže aj ďalšie svoje priateľky. Veď každá žena môže byť prirodzene krásna, no nie? 🙂

Vyhlásenie výsledkov súťaže

Update k 29. 5. 2018 o 15:05

SÚŤAŽ bola ukončená a ja už poznám mená troch dám, ktoré vyhrávajú banánový púder od značky Ecocera. Z počtu komentárov systém náhodne vybral tri čísla.

Poprosím šťastné autorky komentárov, ktorými sú: pani / slečna Jana Koláriková, Dominika a Veronika, aby mi prostredníctvom emailu zaslali na adresu facebook@elnino.sk svoje kontaktné údaje vrátane telefónneho čísla pre dopravcu. Srdečne gratulujem a ostatným zúčastneným ďakujem za zapojenie sa.

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

13 komentárov

 1. Zaujal ma produkt ECOCERA ACTIVATED CARBON
  Pleťové masky pre ženy.neviem či sa to nepodarilo len mne,ale nenašla som k nemu bližšie informácie okrem názvu tak preto som si ho vybrala.pletove masky mám celkovo rada, hlavne ak nie sú preparfumovane.

  • Pani/slečna Dominika, srdečne gratulujem k výhre a poprosím, aby ste mi nezabudli odoslať v súkromnej správe svoje údaje vrátane telefónneho čísla, nech Vám môžem nechať čo najskôr poslať Vašu výhru. Ďakujem a ešte raz gratulujem. 🙂

 2. Úžasný príspevok, presne toto som potrebovala vedieť o týchto púdroch, kedže už dlhšie rozmýšľam nad dvoma variantmi, a už som sa rozhodla ktorý si kúpim. Mňa nielenže zaujali produkty od tejto značky, ale sama som vyskúšala dve pleťové masky Activated Carbon a Anti Acne, a musím povedať, že boli výborné a kúpila som si ich znova 🙂

  • Pani/slečna Veronika, srdečne gratulujem k výhre a poprosím, aby ste mi nezabudli odoslať v súkromnej správe svoje údaje vrátane telefónneho čísla, nech Vám môžem nechať čo najskôr poslať Vašu výhru. Ďakujem a ešte raz gratulujem. 🙂

 3. Zaujala ma najma Anti-wrinkle maska.som na materskej a uz sa mi objavuju prve vrasky z nedostatku spanku ?

 4. Dobrý deň,
  zaujali ma výrobky, ktoré sú kvalitné, z dobrých surovín vyrobené s láskou a fantáziou. A tieto výrobky také bezpochyby sú a aj tak vyzerajú. Majú originálny obal, ktorý ma hneď na prvý pohľad zaujal a keďže hľadám zmatňujúci púder, vybrala by som si Ecocera Bamboo Powder Absorbent Sebum.

  • Pani/slečna Jana, srdečne gratulujem k výhre a poprosím, aby ste mi nezabudli odoslať v súkromnej správe svoje údaje vrátane telefónneho čísla, nech Vám môžem nechať čo najskôr poslať Vašu výhru. Ďakujem a ešte raz gratulujem. 🙂

 5. Zaujala ma Ecocera Pressed Rice Matte Powder, nakoľko mám veľmi mastnú pleť. Okrem toho 28. mája mám aj narodeniny, takže bola by som veľmi šťastná, keby som vyhrala. 🙂

 6. Zaujala ma Ecocera Pressed Rice Matte Powder, nakoľko mám veľmi mastnú pleť. Okrem toho 28. mája mám aj narodeniny, takže bola by som veľmi šťastná, kedy som vyhrala 🙂

 7. Priznám sa, o týchto púdroch som nevedela, že existujú, pokiaľ som nenašla tento článok. Neviem ako vy, ale ja bez bio kozmetiky nevydržím ani deň. Myslím si, že to je práve tá pravá cesta budúcnosti pre nás pri tomto trošku chaotickom priemyselnom svete. Keď som si pozerala ich radu, najviac ma zaujali púdre a micelárny koncentrát pre ženy, ktorý vraj urýchľuje hojenie a regeneráciu pokožky na základe medi a striebra. Za mňa rozhodne áno. 🙂

 8. Kozmetika u nás takmer neznáma, ale čo je čudnejšie, výrobky ktoré nie sú taký mainstream a relatívne niečo nové. Čo sa mňa týka, za skúšku by určite stálo toto: Ecocera Concentrate With Colloidal Cooper And Silver. Obdobnú vec som skúšala a bola som mega spokojná, potom som si ale pozrela cenu a až tak som to nepotrebovala 😀 Banánový púder bude zrejme ideál na leto, takže ak je možnosť zmatniť a namiesto masky mať v tvári šmrnc, why not 🙂

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This