Pages Menu
FacebookRss

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 25.4.2018 v Novinky, Vône | Bez komentárov

Edícia Gucci Bloom vás nechá rozkvitnúť

Edícia Gucci Bloom vás nechá rozkvitnúť

Nová, rýdzo kvetinová edícia Gucci Bloom má ambície zapísať sa do novodobej histórie vôní. Presne ako Gucciho ikonické klasiky Envy, Rush a Gucci Pour Homme. Úžasné kvetinové nôty sa o to postarajú.

Edícia Gucci Bloom

Ako už možno vďaka názvu očakávať, edícia Gucci Bloom sa od samého začiatku javí ako čisto a výrazne kvetinová. K tejto téme sa vyjadril aj  Alessandro Michele, kreatívny riaditeľ módneho domu Gucci.

„Želal som si vôňu, ktorá je odvážna a prevedie vás božskou záhradou plnou kvetín a rastlín v hojnom množstve. Záhradou, ktorá je rovnako krásna ako ženy, ktorá môže byť pestrofarebná, divoká, rozmanitá, je v nej skrátka všetko…“

Edícia Gucci Bloom je prvou líniou parfumov, pri ktorej asistoval aj on sám. Alessandro vníma ženy ako autentické, vitálne a rozmanité stvorenia, z ktorých sa každá prejavuje svojím prirodzeným, expresívnym a jedinečným spôsobom. Čo ich spája, je priateľstvo, láska ku kvetinám a toto všetko malo byť z vôní jasné. Jeho vízia bola do reality uvedená parfumovanou vodou Gucci Bloom a v kvitnúcom trende pokračuje aj jej mladšia sestra  – toaletná voda Gucci Bloom Acqua di Fiori.

Vône prichádzajú v lakovaných flakónikoch, ktoré keď vezmete do ruky, ani na chvíľku nezapochybujete, že parfumy v nich sú čisto ženské. Materiál i jeho púdrovo ružový odtieň má pripomínať porcelán, z ktorého ženy tak rady upíjajú čaj z voňavých kvetín.

Tri hlavné protagonistky

Edícia Gucci Bloom dostala úplne unikátny koncept, s ktorým Alessabdrovi pomohol svetoznámy odborník – Alberto Morillas. Vôňu spravil jednoduchú. K vytvoreniu ilúzie záhrady plnej bielych kvetín využil tóny troch kvetín

  • TUBERÓZA
  • JAZMÍN
  • ČÍNSKY ZEMOLEZ

Táto nová kvetinová kytica však vôbec nie je až taká sladká, ako by sa mohlo zdať. Už od počiatku šokujúco zaváňa tak trochu ostrou a „nezrelou“ vôňou púčikov jazmínu a tuberózy pestovanej v Indii. Jazmínový tón bol získaný exkluzívnou a nepoužívanou metódou, ktorá mu prepožičala zelený buket. Preto sa nebojte. Je to naozaj on, iba mu chýba jeho povestná sladkosť.

Pre obidve vône je špecifické použitie tretej úplne novej a unikátnej zložky. Edícia Gucci Bloom ako prekopník využíva istú odrodu čínskeho zemolezu s latinským názvom Combretum indicum (Rangoon Creeper). On sa v podstate ani nedá zaradiť medzi biele kvety. Jeho okvetné lístky sa zbierajú v momente, ako začnú prechádzať do odtieňov ružovej a červenej. Ale táto fáza zberu mu zaistila vskutku zaujímavú kvetinovú až exotickú vôňu, ktorú môžete cítiť hlavne v základe. Veľmi ťažko sa mi popisuje tá zvláštna vôňa, pretože mi splynula s jemným púdrovým popraškom kosatca. Ale prikláňam sa k názoru kolegynky, ktorej pripomína opražený kokos. Možno taký najemno zomletý kokos, ktorý už stratil svoju orieškovú vôňu. Ja cítim i sladkastú stopu akoby od medu a santalového dreva.

Gucci Bloom Acqua di Fiori

Ak vás edícia Gucci Bloom u svojho prvého prírastku tešila svojou zvláštnou zeleno-kvetinovou sviežosťou s náznakom mandarínky, potom na nič nečakajte a vyskúšajte i novinku Gucci Bloom Acqua di Fiori.

Energickejšia, živšia, alebo doslova živelnejšia verzia pôvodnej Gucci Bloom, je inšpirovaná priateľstvom medzi ženami, o ktoré sa treba starať rovnako ako o hriadky s kvetinami. Byť v kontakte, rozprávať sa a hojne zalievať, aby vydržalo čo najdlhšie. Pod pojmom „zalievať“ si každý predstaví svoj obľúbený nápoj. 🙂

Čo prudko návykovému nápoju Gucci Bloom Acqua di Fiori dáva ešte väčšiu sviežosť je zelené až pižmové galbanum a pučiace lístky ríbezlí. V prvých minútach je galbanum ostré, takmer prehlušilo ríbezľu. Ale i tu sa prejavuje jeho prirodzený charakter. Po vyprchaní ostrosti  sa ustáli a vytvorí takú bylinnú vôňu podobnú miazge z čerstvo podrvených zelených listov.

Svižný úvod neskôr plynulo prejde do kvetov ako i pôvodná parfumovaná voda Gucci Bloom a jej závere sa ukáže i drevitá stopa. U staršej sestry bola sladšia, tu je drevitejšia a decentnejšia, prečo sa novinka ešte lepšie uplatní i v sparných jarných i letných dňoch. Vône samotné sa však držia skôr v blízkosti kože, počas dňa tak môžete mať potrebu sa nimi opätovne navoňať.

Edícia Gucci Bloom má minimalistický dizajn, štýl, osobnosť a všetkým ukázala, ako moderne možno spracovať i zdanlivo otrepané, klasické zložky – je jednoducho perfektná!

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This