Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 8.1.2015 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Efektné líčenie pre kráľovnú zimy

Efektné líčenie pre kráľovnú zimy

Ovládnite zimu a ukážte svoju krásu. Vonku všetko žiari, cencúle sa ligocú, sneh hádže žiarivé odlesky… máte čo robiť, aby Vaše líčenie aspoň trošku konkurovalo tej nádhere. Avšak to, že je zima, ešte neznamená, že ste prehrali.

Tak ako v zime radím siahať po výrazných parfumoch, rovnako by som odporúčala i nemenej výrazné líčenie. Ak sa niekam chystáte a potrebujete zažiariť, vyskúšajte niečo iné. V dnešnom článku Vás naučím, ako aplikovať očný tieň s čo najlepším výsledkom, aby ste sa nemuseli obávať farieb a byť za šedú myšku.

Tipy, ako by malo také líčenie očí vyzerať

Líčenie Elnino.sk zvané Unapproachable alebo Nedostupná; Foto: Michael Müller - Monstermacher.com; Model: Melinda London; Make-Up & Hairstyling: Lucia Maria DeDea, zdroj: http://bit.ly/1wvELUo

Unapproachable alebo Nedostupná; Foto: Michael Müller – Monstermacher.com; Model: Melinda London; Make-Up & Hairstyling: Lucia Maria DeDea, zdroj: http://bit.ly/1wvELUo

Mnoho dám si ešte stále myslí, že stačí očný tieň natrieť na celú plochu očného viečka, zavŕšiť to riasenkou a možno pridať aj očnú linku. Možno nie sú tak úplne spokojné, ale inak to urobiť nevedia. Týka sa to i Vás? Zabudnite na svoje staré postupy a skúste to inak.

1. Vnímať oko i líčenie ako celok

Natrieť farbou len pohyblivé viečko? Prečo? Oko predsa začína spodnými riasami a končí obočím. Ak sa Vám zdá, že by mohli byť Vaše oči väčšie, popracujte s nimi a zväčšite ich. Ako vidíte na fotografii, očný tieň môže viečko aj mierne presahovať. Opticky tak pridá veľkosť i výraz a odstráni menšie nedostatky, ako napríklad vpadnuté oči, poklesnuté viečka, atď.

2. Tieňovanie farieb

Spomínate si, ako Vás na základnej škole učili tieňovať pastelkami a ako Vám učiteľka vysvetľovala, že tmavé kontúry nie sú tým pravým? Váš obrázok vyzeral najlepšie vtedy, keď farbičky na ňom prechádzali od najsvetlejšieho tónu k najtmavšiemu. Takže áno, to je ono. Tieňovanie, to je kľúč, ktorý odomkne tú tajomnú komnatu a vyčarí líčenie, pri ktorom sa z nedokonalých očí stanú dokonalé. Aj keď použijete len jednu farbu, nikdy ju nenanášajte v rovnakej vrstve. Rozotierajte ju až dostratena. Najviac pigmentu bude pri riasach, najmenej pod obočím.

3. Splývanie farieb

Líčenie jednou farbou môže byť pekné, ale urobte to každý deň a bude to nuda. Oveľa výhodnejšie je zmeniť nudnú šedú či hnedú na čosi, čo oživí Váš outfit možno ešte lepšie než šperk. Použite aspoň dve či tri farby.

4. Výber farieb

Jedna farba bude základom a pôjde na celé viečko. Môže to byť šedá, šedohnedá, béžová, ale pokojne aj nejaká výraznejšia farba, ktorú rozotriete smerom k obočiu. Pozor, ak dáte výrazný očný tieň, nikdy by nemal siahať až k obočiu ani tvoriť nejakú ostrú hranicu, treba ho poctivo rozotrieť. Najlepšie sa Vám bude pracovať na viečku ošetrenom a vyhladenom. Na tento účel poslúži podkladová báza alebo korektor.

Teraz príde na rad tmavšia farba – čiže tá hlavná, ktorá bude definovať celé líčenie a mať prevahu. Začnite pri vnútornom viečku a rozotierajte smerom nahor a do strán. Dbajte, aby sa farby poriadne prelínali a aby plochy splynuli. Nesmie byť vidno prechody, kde jedna farba končí a druhá začína.

Treťou (voliteľnou) farbou by mohol byť highlighter. Highlighter Vám bude najlepším priateľom hlavne vtedy, keď chcete vyzerať o niečo mladšie. Poskytuje očiam jas. Highlighter sa aplikuje pod očko, tesne nad obočie a na očnicovú kosť – t.j. oblúk, kde línia obočia vrcholí a začína sa zvažovať smerom nadol. Profesionáli radia používať highlighter i nad lícnou kosťou (nikdy nie pod!) a urobiť ním malú bodku i nad perou.

5. Líčenie s doplnkovou farbou

očné tiene od Elnino.sk - Astor Eye Artist Shadow Palette  Odtieň 320 Shopping Guerilla

Očné tiene Astor Eye Artist Shadow Palette,
Odtieň 320 Shopping Guerilla

Očné tiene od Elnino.sk - Rimmel London Glam Eyes HD 5-Colour Eye Shadow - odtieň Golden Eye

Očné tiene Rimmel London Glam Eyes HD 5-Colour Eye Shadow, odtieň Golden Eye

Niektoré paletky očných tieňov Vás môžu prekvapiť farbou, ktorá k tomu zvyšku zdanlivo nepasuje. Nie je zladená tón v tóne, ale z tej paletky priam zakričí. Je to doplnková farba a má dodať očiam zaujímavý farebný kontrast. Nanáša sa obvykle doprostred viečka. Nemusíte používať štetec ani aplikátor. Naneste trošku na prst a votrite ju v malom množstve. Napríklad k tmavej modrej vynikajúco pasuje ružová a zlatá, zlatá sa taktiež bude vynímať pri zelených, fialová si rozumie s hnedými. Je veľa možností.

Klasické dymové líčenie očí

Dymové líčenie očí podľa Elnino.sk; Foto: Nastya Birdy (Nadya); zdroj: http://bit.ly/1DB7tIm

Dymové líčenie očí; Foto: Nastya Birdy (Nadya); zdroj: http://bit.ly/1DB7tIm

Ak sa rozhodnete pre dymové líčenie očí, dajte pozor na postup. Linka sa aplikuje na začiatku, nie na konci. Takže len v skratke, aby ste vedeli, ako sa to robí.

Najskôr orámujte oko kajalovou očnou linkou. Ideálne takou, ktorá má svoju špičku na rozotieranie, ako napr. linka Dermacol Eyeliner & Eyeshadow, alebo Clarins Crayon Khol Eye Pencil. Kedysi sa čierna linka dávala aj na spodné viečko, no dnes to už nie je povinné. Pokiaľ sa na to necítite, obtiahnite ho béžovou a zvýraznite ju smerom k vonkajším kútikom nejakým šedým tieňom, alebo celú linku namaľujte očným tieňom. Na hornom viečku bude linka hrubšia, pretože ju budete rozotierať smerom nahor, ako keby ste ju chceli rozmazať.

Navrch príde očný tieň. Najlepšie sa Vám bude pracovať s penovým aplikátorom, ktorým ten tieň budete na očnú linku opatrne natierať a a rozmazávať tým istým smerom. Na záver vezmite štetec alebo čistý aplikátor a celé okolie oka môžete poprášiť nejakým neutrálnym očným tieňom a necháte tieto dva tiene splynúť.

Perám bude stačiť jemný lesk a riasy dostanú vrstvu riasenky. A hotovo. Môžete vyraziť von.

Elnino.sk má širokú ponuku očných tieňov, s ktorými vyčarujete rôzne kreácie v rôznych farbých. Všetky tiene zobrazené v článku môžete nájsť priamo tu.

So správnou technikou líčenia sa poľahky stanete korunovanou kráľovnou krásy tohtoročnej zimy. Či už sa chystáte na ples alebo do inej spoločnosti, nech Vaša krása žiari a priťahuje želanú pozornosť dnes i po celý zvyšok roku 2015.

Je nejaké líčenie, ktoré by ste chceli vyskúšať, alebo sa ho naučiť? Neváhajte zanechať v diskusii svoju otázku a budúci článok môže byť podľa Vášho želania.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This