Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 19.8.2014 v Mejkap, Poradňa, Starostlivosť | 2 komentárov

Elegantná ako Talianka (rady a tipy)

Elegantná ako Talianka (rady a tipy)

Čo je na Taliankách také pekné? Vedia nás upútať svojou krásou a eleganciou. Vkus majú rovnako náročný ako Francúzky, možno i v časti zvykov by sme zbadali náhodnú podobnosť, ale predsa sú tiež v niečom trošku iné. My Vám ich tajomný svet krásy teraz priblížime a dáme rady i tipy, ako sa im podobať.

1. Správanie talianskej ženy

Talianka kladie dôraz na správne držanie tela. Dajte na naše rady a vždy sa neste hrdo a vznešene bez toho, aby ste sa hrbili alebo skláňali k zemi. Vaša chrbtica a krk Vám za to poďakujú. Dôstojnosť si dámy udržiavajú aj pri stolovaní, tešia sa zo svojho jedla, vychutnávajú si ho a dlho prežúvajú, ale na rozdiel od Francúzov, počas jedla vedú uvoľnené rozhovory. Namiesto pozerania televízie sa idú po večeri radšej prejsť a takmer nikdy nemaškrtia. Ak si niečo doprajú, tak jedine oriešky alebo ovocie. Máme sa čo od nich učiť.

2. Rady, ako na krásne vlasy

Taliansku ženu  len málokedy nájdete s voľne spustenými vlasmi vyžehlenými vlasovou žehličkou. Aj keď majú krásne a zdravé vlasy, takto jednoducho ich skrátka neukazujú. Aby nechali vyniknúť tvár, buď vlasy vypnú do nejakého drdola, alebo ich vyčešú dozadu a uhladia stylingovým prípravkom s efektom mokrých vlasov. Tak vyzerajú, akoby práve vyšli zo sprchy. Tretia možnosť sú rozpustené vlasy, ale v takom prípade musia mať poriadny objem. Vyfúkajú ich s pomocou kulmy alebo guľatej kefy a fénu a zafixujú. Večer prídu domov s vlasmi, ktoré vyzerajú navlas rovnako, ako keď ráno odišli  z domu.

Gél na vlasy Tigi Bed Head Dumb Blonde Smoothing Stuff na Elnino.sk

Gél na uhladenie vlasov Tigi Bed Head Dumb Blonde Smoothing Stuff

Prečo ich vlasy tak dobre držia objem? Sú zdravé, lesklé a tvárne. Rady ich predkov a tradičné domáce suroviny vysokej kvality sú na prvom mieste. Pre krásu si často doprajú zábal z olivového oleja. Keďže vedia, že predpokladom zdravých vlasov je aj zdravá vlasová pokožka, aj jej doprajú masáž. Zohrejú olivový olej a poriadne ju vymasírujú končekmi prstov.

3. Prirodzené obočie

Bronzujúci púder Astor Deluxe Bronzer Powder na Elnino.sk

Bronzujúci púder Astor Deluxe Bronzer Powder

S farebným voskom na obočie sa Talianky nekamarátia. Ani práškové prípravky na úpravu obočie im nehovoria nič. Na rozdiel od Sloveniek, pre Talianku nie je hanba mať hrubé a husté obočie. Nesnažia sa ho za každú cenu dostať do iného tvaru, než má. Nesnažia sa ho zriediť, zúžiť a ani dokresľovať. Ceruzku vezmú do rúk len vtedy, ak im niekde vyslovene nejaký ten chĺpok chýba. A niekedy ho schválne kefkou trošku rozstrapatia. Hlavne, aby vyzeralo ako prirodzene.

4. Nechať vyniknúť tú najkrajšiu črtu

Tieto elegantné ženy dobre vedia, čo je na nich najkrajšie a podobne ako Francúzky, aj oni sa držia zásady striedmosti. Ak nemajú pekný dekolt, ukážu nohy. Ak majú krásnu šiju a ramená, oblečú ruky do rukavíc a vypnú vlasy nahor. Dobre vedia, že sukňa v A-línii dokáže s postavou zázraky. Urobí im osí driek a zvýrazní ich ženskosť. A neboja sa ani výstrihov.

Takto isto pristupujú aj k líčeniu. Ich mejkap nepôsobí prekombinovane. Buď ukážu nádherné pery, krásne črty zvýraznením lícnych kostí, alebo Vás budú hypnotizovať krásnymi očami. Nech sa však rozhodnú pre akúkoľvek variantu, nikdy neponechajú svoje pery nahé. Pokiaľ nepoužijú rúž, s istotou nezabudnú na lesk. S ním ruka v ruke prichádza tvárenka alebo bronzer (absolútna nevyhnutnosť), lebo milujú bronz a riasenka. Veľmi často siahnu aj po čiernej alebo tmavej hnedej očnej linke, no ak sa práve nerozhodli pre dymové líčenie a zvýraznenie očí, určite ju nechajú tenkú.

Očná linka Maybelline Lasting Drama Gel Eyeliner 24H v obchode Elnino.sk

Krásna a dramatická očná linka, ktorá vydrží – Maybelline Lasting Drama Gel Eyeliner 24H

5. Vernosť značke

Čo je na Taliankach zvláštne je to, že príliš často nestriedajú značku šampónu, rúžu, vône a už vôbec nie starostlivosti o pleť, na ktorú rovnako nedajú dopustiť (v spotrebe sér, hydratačných krémov na oči i tvár Taliansko rozhodne nepatrí na posledné priečky). Ak im nejaké produktové rady vyhovujú, s veľkou pravdepodobnosťou ich nájdete v skrinke v kúpeľni nielen dnes, ale i za takých 5 či 10 rokov. Nájdite si i Vašu značku. Napríklad taká vôňa človeka naozaj môže sprevádzať celé roky. V našom obchode ich nájdete veľa, za dobré ceny a mnohé sú v akcii.

Vône v akcii v našom e-shope na Elnino.sk

My pevne dúfame, že sa Vám naše rady a tipy páčili a že ostanete nielen našimi vernými čitateľkami, ale tiež našimi milovanými zákazníčkami. V našom sortimente totiž nájdete všetko, čo by si kúpili nielen elegantné Talianky, ale tiež Slovenky, Francúzky a hociktoré ženy na svete.

[Total: 2    Average: 4/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

2 komentáre

  1. prejedaju sa Talianky, co su to tu za klamstva, maskrtia az sa za to hanbia a pozeraju na stihle Slovenky, ze ako to robia. Ved su od prirody stihle

    • No vidíte. Tie, ktoré som poznala ja, tvrdili, že nemaškrtia. 🙂 Asi potom majú šťastie, že je talianska strava relatívne ľahká. Čo som videla, tak oni jedia veľa rýb, zeleniny, používajú koreniny… Na Slovensku máme iné triky pre krásu i zvyklosti. Ale máte pravdu, že prirodzene krásnej Slovenke sa máloktorá Talianka vyrovná.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This