Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 30.1.2019 v Novinky, Vône | Bez komentárov

Escada Celebrate Life pripomína ženám, pre čo sú stvorené

Escada Celebrate Life pripomína ženám, pre čo sú stvorené

Pri výbere ingrediencií parfumu Escada Celebrate Life boli zámerne zvolené zložky, ktoré sa nám v podvedomí spájajú so šťastím a sebavedomím. Spoznajte novinku, ktorá vyžaruje radosť a zmyselnosť.

Nový prírastok v elegantnej kolekcii Celebrate opäť oslavuje život a všetky jeho nádherné chvíle. Novinka nezabudla odkázať ani na prechádzajúcu ikonu Celebrate N.O.W. predstavenú v roku 2017 (viac v článku Escada Celebrate N.O.W. očami ženy). K svojej sestre pasuje ako svojim zaobleným tvarom, tak i rafinovanou eleganciou, ktorá je synonymom pre značku Escada. Ako už vyplýva z názvu, vydanie novinky Escada Celebrate Life je spojené s cieľom zdôrazniť pozitívny postoj k životu.

Zvláštna symbolika na flakóne

Opäť sa sama seba pýtam, aký symbolický význam má motív listov na flakóniku a prečo si ho módny dom Escada zvolil. Ginkgo je vôbec najdlhšie prežívajúci druh stromu a v parfume by ste vôňu jeho listov hľadali márne. Strom však predstavuje pre mnohé kultúry symbol sily (má pevné korene) a pokoja. Napríklad v Čine bol odjakživa spojený s optimistickým pohľadom do budúcnosti. Takto ho Číňania predstavili aj Japoncom, kde sa taktiež stali populárnymi. Jeden strom ginkgo stojí i v Hirošime, priamo v blízkosti centra výbuchu atómovej bomby, ktorý napriek negatívnym predpovediam  prežil a zregeneroval sa. Dnes preto ginkgo predstavuje nádej na lepší zajtrajšok a svetlú budúcnosť.

Tvárou novej vône je, podobne ako predminulý rok, švédska novinárka, autorka románov a módna reportérka Sofi Fahrman. Sofi je známa ako žena, ktorá svoj život prežíva naplno. Na tlačovej konferencii novinárom povedala: „Niekedy sú to maličkosti, do ktorých sa vložíme celým srdcom a prinesú nám najväčšiu radosť. Vždy nájdem dôvod na oslavu niečoho, opýtajte sa mojej rodiny a priateľov!“ A myslím, že aj v Escade majú dobrý dôvod oslavovať.

Zloženie vône
Hlava: hruška, liči, horký pomaranč
Srdce: ambra, ruža, kvet pomarančovníka
Základ: vanilka, pižmo, ambroxan

Vôňa založená na ovocných, kvetinových a orientálnych tónoch je blogermi popisovaná ako zmyselná a romantická vôňa, ktorá najviac oslovuje mladých ľudí. Tí sú jej cieľovou skupinou.

Oslavujte život s Escada Celebrate Life

Nová parfumovaná voda Escada Celebrate Life je orientálno-kvetinová vôňa a vytvoril ju parfumér Aurélien Guichard. Na jej vrchole nechal dominovať vôňu hrušky s dotykom horkého pomaranča. Ba ten úvod je na môj vkus až príliš hruškový a až po chvíľke do hry (našťastie) vstupuje moje obľúbené ovocie liči. Tieto tóny predstavujú mladého a šťastného človeka a tvoria prvú vrstvu vône, ktorej ovocná časť trvá asi tak 30 minút.

Priznám sa, že pri prvých dvoch skúšaniach mi vrchné tóny príliš bičovali zmysly. Nejako som jej nevedela prísť „na chuť“. To sa zmenilo po treťom pokuse. Usadením na pokožke získava vôňa charakter a eleganciu. Jemná kvetinová kytica srdca pozostáva z dvoch kultových zložiek. Kráľovná kvetov – ruža a kvet pomarančovníka podarovali vôni ženskosť a zvodnosť.

Zhruba po hodine sa ovocie už ukazuje len vo vzdialenom pozadí, teplota stúpa a jedine ambroxan si pamätá, aká bola vôňa spočiatku ovocná a svieža. Orientálna povaha vône sa nezaprela. Na svetlo vychádza ambra, ktorej chvostík pripomína žiarivý závoj kométy. Novú interpretáciu zmyselnosti Escada Celebrate Life si však nespájajte s prirovnaním k telesu v atmosfére Zeme, kde zapálené zničí všetko, čo mu príde do cesty. Orientálna skladba pokračuje jemnou melódiou vanilky a pižma. Celok je preto veľmi príjemný, radostný a stále elegantný.

Čo na vôňu hovorím ja?

Ak nebude vonku príliš teplo, táto sladká parfumovaná voda by vás ani okolie nemala obťažovať. Najlepšie sa nosí od jesene do jari. Má stredne ľahký „chvostík“, ktorý je zreteľný prvý meter či dva. Ako rastie vzdialenosť a plynie čas, oslabuje jeho intenzita. Na koži sa Escada Celebrate Life vyvíja celkom rýchlo. Z pokožky ju cítim aj po 4 – 6 hodinách, ale už nie tak výrazne ako prvé dve hodiny. Z oblečenia sa vytráca pomalšie. Šál mi voňal aj po dvoch dňoch.

Novú oslavu života od Escady po prvotných rozpakoch hodnotím pozitívne. Na celodennú výdrž sa tu prirodzene spoliehať nedá, no stále neviem uveriť, že vôňu tejto dobrej kvality môžeme na Elnino.sk kúpiť za tak smiešnu cenu. Jej darčekové balenie s telovým mliekom a 30 ml EDP momentálne nestojí ani len 13 EUR! Super.

Parfumovaná voda Escada Celebrate Life dokáže viac než len zlepšiť našu schopnosť užívať si kúzlo života, ktorá nám bola daná do vienka. Vôňa je veľmi všestranná a pre svoj sladký finiš sa hodí najmä mladým ľuďom. Ale nielen im. Siahnuť po nej môže každá dáma, ktorá chce vyžarovať radosť , optimizmus, eleganciu a prirodzenú zmyselnosť.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This