Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 25.4.2019 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

ESCADA Miami Blossom vo vašej letnej zbierke musí byť

ESCADA Miami Blossom vo vašej letnej zbierke musí byť

Buďte zapamätateľná s vôňou novej jarnej a letnej sezóny ESCADA Miami Blossom! Čo rok, to nová vôňa s čarovnou atmosférou niektorého zo svetových letovísk. Tento rok letíme na slnkom zaliate Miami.

Ako už viete, medzi parfumy Escada každý rok pribudne jedna sezónna vôňa a ide o limitovanú edíciu. No nebolo to tak vždy. Tento koncept vznikol takpovediac náhodou a novinka ESCADA Miami Blossom je už 23. kúskom v zbierke.

Hit, ktorý stále prežíva

Píše sa rok 1993 a bývalá švédska modelka, spoluzakladateľka značky Escada – Margaretha Ley, predstavuje svetu niečo odvážne. Mníchovský módny dom Escada uvádza na trh parfum inšpirovaný kolekciou módy na jar a leto s názvom “Chiffon Sorbet” a prezentuje ho ako sezónny parfum. Je to niečo nevídané. Parfum na jednu sezónu? Aby bol kompatibilný s outfitom? Svet vôní do tej doby nepoznal parfum, ktorého predaj by mal len o kúsok dlhšie trvanie ako letná láska. Nový nápad sa však stretol s nadšením a z hitu sa stala tradícia. Leto je už neodmysliteľné spojené s nápojmi a letnými limitkami Escada.

Je tu iba jedna menšia nepresnosť v pojmoch. Limitovaná edícia sa zapísala do pamäti ľudí ako letná, čím v skutočnosti nikdy nemala byť. Novinky prichádzajú už začiatkom roka, kedy sa v blízkych Alpách lyžiari stále spúšťajú z kopcov a na Dunaji začína praskať ľad. Aj v ponuke parfumérií sa podržia rok či dva. Nie sú teda vyslovene letné. Ale môžu byť. Ak chcete.

Cestujeme s vôňou ESCADA Miami Blossom

Vonku je čoraz teplejšie a nám sa žiada zmena. Zmena šatníka, zmena vône a možno i miesta. Chcelo by to výlet alebo ešte lepšie dovolenku. Určite si stále spomínate na červený sorbet z jahôd a melóna, ktorý sme tu mali vlani v podaní ESCADA Sorbetto Rosso. Vyvoláva ideu letnej dovolenky na talianskom pobreží v Amalfi a stále ide na dračku.

Novinka vás prenesie ešte riadny kus ďalej. Cez celý Atlantický oceán až do Miami, kde sa nápoje podávajú v ananáse, z ktorého barman vyrezal dužinu. Predstavte si relax s ananásovým koktailom v ruke, šum mora, tóny hudby navodzujúce relax. Človek by aj raz dva zaspal, keby nemal strach, že sa poleje a bude lepkavý. Voňavý nápoj ESCADA Miami Blossom sa totiž na prvý dojem dosť podobá na ikonu s rodiskom v Oceánii – Born in Paradise.  Tá však bola sladká ako piña colada, zatiaľ čo novinka z Miami nepôsobí sladko ani lepkavo. Teda ako na kom…

ZLOŽENIE

Hlava ► čučoriedka, vodový melón, mandarínka
Srdce ► jazmín, ananás, kvet tiaré, tuberóza
Základ ► santalové drevo, pižmo, ambroxan

Kvetinovo-ovocná toaletná voda ESCADA Miami Blossom štartuje sviežo a ovocne a to úvodom z citrusovočučuriedkovej zmesi s melónom. Zhruba od roku 2000 Escada využíva na flakónikoch zaujímavé farebné gradienty. Tie svojimi prechodmi výborne vystihujú optimistické vyžarovanie vôní ale i spôsob, ako sa jednotlivé zložky prelínajú. Očko by nám teraz malo padnúť presne na stred flakónika, kde je zvečnený ananás a biele kvety. Presne tie tvoria srdce tejto vône a medzi ne jemne prenikajú tóny hlavy i základu.

Ambroxan som na tomto mieste spomínala niekoľkokrát. Je to zložka, ktorá potrebuje teplo a vlhkosť, aby sa mohla predviesť.  I kvetiny si žiadajú svoje. Bez slniečka neotvoria svoje kalichy a včielky z nich nenaberú sladký nektár. Rovnako to máte s novinkou ESCADA Miami Blossom. Na dobre prekrvenej pokožke citrusy vyšumia behom okamihu. Spomedzi ovocia k vám presiakne sladkosť nektáru, teplo santalového dreva s pižmom a záver celej vône je taký krémový. V chlade sa naopak lepšie darí šťavnatému ovociu. Tu viac vyniká jeho sviežosť a kyselkavosť. Vôňa dlhšie vydrží, ale sa príliš nerozvinie. Ak teda máte večne chladné ruky, novinku si radšej odložte na leto.

Floridské Miami je však krásne v každom ročnom období, nielen v lete. A nová limitka ESCADA Miami Blossom nás s týmto krásnym miestom nerozlučne spojí. Na tak dlho, ako chcete. Minimálne do času, kedy vyjde ďalšia limitka a ja si ju pôjdem kúpiť. Mám totiž jasnú predstavu, čo by šlo spraviť s flakónikmi. Poprosím jedného zručného majstra, aby mi z nich vyrobil svetelnú reťaz. Takúto.

Aj po 23 rokoch patrí letná edícia vôní Escada medzi najúspešnejšie línie letných parfumov. Novinka ESCADA Miami Blossom medzi ne zapadá ako dielik puzzle. Prežiari každý váš deň i večer tejto sezóny ako jedno zo svetielok zo svetelnej reťaze na vašom balkóne.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This