Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 11.4.2019 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Eternity Flame, nový kult zrodený z ohňa a ľadu

Eternity Flame, nový kult zrodený z ohňa a ľadu

Tak sme sa dočkali! Produkcia HBO začína vysielať vytúženú 8. sériu Game of Thrones a Calvin Klein na slovenský trh priniesol dvojicu ikonických vôní Eternity Flame. Jedna novinka lepšia ako druhá.

Ako vonia večnosť

Parfumy Calvin Klein známe pod názvom Eternity a Eternity for Men netreba predstavovať. Už nadšené recenzie zákazníkov parfumérie Elnino.sk naznačujú, že nákupom týchto ikonických vôní nikdy nespravíte chybu. Ako sa však hovorí, sto ľudí – sto chutí. Preto takmer každý rok prináša značka Calvin Klein novinky a pravidelne rozširuje líniu o nové kúsky.

Pod pojmom večnosť si môžeme predstaviť kadečo. Čo je teda vlastne večné? S istotou tu môžeme zaradiť naše spomienky. Večný je i kolobeh života a živly. Dva už módny dom v línii Eternity predstavil. Vodu i vzduch. Na rade bol oheň a voilá. Nový pilier radu – Eternity Flame s odrazom intimity, vášne a lásky – je tu.

Čo majú novinky spoločné s kultovým seriálom?

Keď som začínala písať tento článok, z pamäti sa mi vynorila jedna hláška.

„Měl bys před svým bratrem pokleknout. On je Pánův vyvolený. Zrozený uprostřed soli a kouře.“
„Uprostřed soli a kouře? On je nějaká šunka?“

Môj zamyslený výraz sa opäť zmenil na úsmev. Dej seriálu je plný napätia a kontrastov. Chvíľami počúvate ostré slová, potom vaše srdce pookrie pri vtipných poznámkach a musíte sa smiať. Novinky Calvin Klein sú tomu dosť podobné. Šunky to pravda nie sú (smiech), ale dym, oheň, kontrast, optimizmus… to všetko dosť verne pripomína seriál natočený podľa bestsellerovej fantasy ságy Pieseň ohňa a ľadu od George R. R. Martina.

Ja by som si dovolila nový hviezdny párik prirovnať k vzťahu Jona a Ygritte. Seriáloví nadšenci vedia, aký bol turbulentný. Scény v zajatí snehu a ľadu striedali horúce scény.

Je to tak. Pri sledovaní deja si tí citlivejší z nás určite neodpustili slzy šťastia ani slzy smútku. Ale nehľadiac na to, ako pár skončí, určite so mnou budete súhlasiť minimálne v jednej veci. Priniesli toľko lásky a toľko vášne, že ťažko by sa našiel iný pár, ktorý by sa im vyrovnal.  Alebo si azda viete predstaviť Jona Snowa (alias „Sněhu“) s inou ženou? Ja teda nie.

Osobný príbeh hercov sa však dočkal šťastnejšieho konca. Možno o tom neviete, ale Kit Harington Rose Leslie sa vlani v lete zosobášili. Kitova láska k seriálovému objektu túžby prerástla do skutočnej a iskry pri natáčaní zapálili plamienok túžby.

To sa môže stať aj po tom, ako vyskúšate novinky s kľúčom k zmyselnosti zvaným labdánum. Táto živica voňajúca lesom a sušeným ovocím je prvkom, ktorý obe vône spája. Podobne ako Jon a Ygritte, ani ony nemôžu byť jedna bez druhej.

Eternity Flame pre ženy

Parfumovaná voda pre ňu Calvin Klein Eternity Flame je prekvapivým zložením energizujúceho citrusového ovocia a jemných kvetov v ostrom kontraste s teplým dymovým Orientom. Predstavuje hrdinku, ktorá je slnkom života svojho vyvoleného a dáva mu energiu. Ale zároveň vie muža kedykoľvek schladiť.

Zloženie parfumu:
Hlava: mandarínka
Srdce: hrachor voňavý
Základ: labdánum

Vôňa štartuje sviežou mandarínkou, ktorá v srdci splynie so sladkým hráškom, ale mne sa vlastne po celý čas javí ako pikantná, ambrová, živicová. Je to nepochybne platný člen rodiny orientálno-kvetinových parfumov. Eternity Flame má podľa mňa veľkú šancu zaujať, pretože je vo svojej podstate jednoduchá, variabilná, ale rozhodne si ju zapamätáte. Tvorca Laurent Le Guernec si zaslúži potlesk. Vytvoril dielo, ktoré už na prvé ovoňanie pôsobí moderne. Vôňa dokáže zamestnať zmysly, máte chuť ju študovať, ale nie je to kúsok ako z obchodu so starožitnosťami. Väčšina orientálno-kvetinových vôní toho typu by vás totiž v lete zabila, táto nie. Kvetinovo-ovocný dotyk z nej robí voľbu bezpečnú ako do kancelárie, tak i do prostriedkov hromadnej dopravy. Aj výdrž má dobrú.

Eternity Flame for Men

Toaletná voda pre mužov Calvin Klein Eternity Flame for Men necháva vyniknúť jemne okorenené ovocie, ktoré dostalo nový orientálny-fougere rozmer vďaka ambre, živici labdánum a tónom kože.

Zloženie parfumu:
Hlava: ananás
Srdce: rozmarín
Základ: labdánum, ambra, koža

Pánska novinka sa mi páči ešte o čosi viac než dámska. Vôňa dokonale odráža pocity čerstvo zamilovaného muža. Po celý čas je svieža, ale zároveň teplá a bohatá. Niekoľko minút z nej cítim šťavnatý a sladký ananás, ktorý sa zmiešal s bylinkovou vôňou rozmarínu. Keď ananás ustúpi, slovo dostáva koža a živica. Eternity Flame for Men vtedy zmužnie a dokonalo zapasuje chlapíkovi, ktorý už dobre vie, čo chce. Chce získať lásku a pôjde si za tým. Nech je cesta za ňou akokoľvek dlhá, môžete očakávať dobrú výdrž.

Môžu sa novinky z radu Eternity Flame sa páčiť ženám a mužom v znameniach ohňa? Ďalším temperamentným povahám ako Jon Snow a Ygritte?Určite áno. Baran, lev a strelec vyhľadávajú práve takéto korenisté, jednoduché a nie príliš ťažké vône. Potrebujú parfumy, ktoré prinášajú výzvy, a dávajú chuť dobývať. Novinky zodpovedajú tomuto popisu.

A čo bude ďalej?

Asi nemusím byť prorok, aby som vedela uhádnuť budúcu novinku. V línii Eternity už máme vodnú vôňu pre vodné znamenia ako rak, škorpión a ryby (Eternity Aqua). Vlani pribudol vzduch (Eternity Air). Aj vzdušní blíženci, váhy a vodnár teda majú svoj obľúbený kúsok. Oheň som vám práve predstavila. Chýba nám už len vôňa pre zemského býka, pannu a kozorožca. Budúci rok teda s napätím očakávajme zemitú novinku Eternity Earth. Až bude tu, určite si spomeniete na moje slová. 🙂

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This