Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 29.1.2016 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Exotická i provokatívna vôňa Marc Jacobs Decadence

Exotická i provokatívna vôňa Marc Jacobs Decadence

Marc Jacobs vytvoril úplne odlišnú vôňu, ktorej cieľom je osloviť nové publikum. Zaradí sa novinka roku 2015, Marc Jacobs Decadence, medzi piliere značky?

Sofistikovaná, ale rozhodne nie dekadentná

Legendárna Daisy je ako sladká dievča od vedľa, Lola je nepredvídateľná dáma a Decadence je sexy a dravá. Dámska vôňa Marc Jacobs Decadence je rozhodne lepšia, než si väčšina ľudí myslí. Na prvý pohľad sa môže javiť jednoducho, ale dokáže prekvapiť. Nebude však s najväčšou pravdepodobnosťou patriť k vôňam, ktorá by sa stali miláčikom všetkých.

https://www.youtube.com/watch?v=xTuQUSy4muI

Originálny dizajn flakónu na prvý pohľad evokuje luxusnú kabelku smaragdovo zelenej farby. Prepracovanosť detailov (zlatá retiazka s čiernym strapcom a vzor na viečku) dotvárajú celkový dojem dokonalosti. Stáva sa tak symbolom bohatstva a pôvabu.

Čím prekvapí samotná vôňa Decadence?

Väčšina parfumérov si značne obľúbila použitie citrusových tónov v úvode. Ako sa hovorí, čoho je veľa …, a preto osobne dávam prednosť použitiu iných ovocných tónov. Vhodnou alternatívou sú ovocné akordy slivky, ktoré som zacítila aj v Decadence. Sladké, s ľahko trpkým záverom.

Rovnako, ako ma ohromila prepracovanosť flakónu, nemenej prepracovane na mňa zapôsobila aj vôňa samotná. Výraznou fázou je kvetinové srdce, ktorému dominuje ruža – trochu horká, zelená, aj napriek tomu plná opojná vôňa. Dámska vôňa Marc Jacobs Decadence však v sebe ukrýva aj ľahko orientálnu tendenciu.

Marc Jacobs Decadence v detailu (zdroj: goo.gl/yxj5HO, citováno dne 28.1. 2016)

Marc Jacobs Decadence v detailu (zdroj: goo.gl/yxj5HO, citováno dne 28.1. 2016)

Šafran hneď v úvode a papyrus, ktorý svojou suchou, trochu jantárovou vôňou, vytvára orientálnu atmosféru. Napodiv jazmín v tejto vôni nie je veľkým hráčom.

Decadence mi evokuje dovolenku v luxusnom hoteli v Dubaji. Je zmyselná, sexy, trochu exotická i provokatívna. Nie všetkým však padne Decadence do oka – niekomu príde až moc dievčenská. Jedno je jasné – parfum Marc Jacobs Decadence vyžaduje dostatok času. V tomto prípade sa však oplatí počkať.

Marc Jacobs Decadence

Marc Jacobs Decadence

Marc Jacobs Decadence bude perfektnou vôňou na večer. Aj so svojou provokatívnosťou sa nemusíte báť nosiť ju aj počas dňa v každom ročnom období. Rozhodne nie je vôňou len pre dlhé zimné večery.

Parfumy od Marca Jacobsa boli mojou láskou na prvý pohľad. Bláznivo som sa zamilovala do Daisy Dream a väčšiny jeho flakónov. Nová vôňa Decadence je protikladom k všetkým jeho vôňam. S ohľadom na poznámky som očakávala trochu silnejšiu a výraznejšiu vôňu. Decadence nie je prehnane extravagantná, čo je trochu škoda. Ešte viac výstrednosti by jej totiž pristalo oveľa viac.

Už ste ju vyskúšali? Ako na Vás pôsobí? Dáte jej šancu?

[Total: 0    Average: 0/5]

Jana Kozlová

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This