Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 14.10.2015 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Farmacia SS. Annunziata alebo z lekárne k Vám

Farmacia SS. Annunziata alebo z lekárne k Vám

Parfumy Farmacia SS. Annunziata sa stanú i Vašim „numero uno“ pri výbere tej správnej vône na konkrétnu príležitosť. Ktorá z týchto vôní niche si získa Vaše srdce?

Keď sa v nejakej debate začnú spomínať parfumy značky Farmacia SS. Annunziata, moje srdce pookreje. Táto značka je lekárenská a má dlhú tradíciu vo výrobe produktov krásy. Túto značku Vám predstavím veľmi rada, pretože nie je nič, čo by mi bolo bližšie, ako lekárenské prostredie, v ktorom som sa niekoľko rokov pohybovala. Mojou bývalou profesiou je totiž práca farmaceutického laboranta. Veľmi dobre chápem nadšenie ľudí pracujúcich pre túto značku, pretože ani ja nie som iná. Zatvorte ma do dobre vybaveného laboratória, dajte mi typické kozmetické ingrediencie a ja pri „kuchtení“ kozmetiky rýchlo stratím pojem o čase. (smiech)

Podobne by sa v laboratóriu správal azda každý druhý človek z môjho fachu. Špeciálne tí ľudia, ktorí mali to šťastie a mohli pracovať v lekárni, kde fungoval nielen výdaj už hotových liečivých prípravkov, ale tiež ich individuálna príprava takpovediac pacientovi na mieru. Takých lekární nie je veľa, no ja som to šťastie mala. Aj lekáreň, o ktorej bude dnes reč, je jednou z takých a určite ani v dobe jej založenia nebolo jediného človeka, ktorý by v nej nechcel pracovať.

Farmacia SS. Annunziata a jej hodnoty

Farmacia SS. Annunziata, lekáreň otvorená na ulici Via dei Servi vo Florencii, je jednou z najstarších lekární v Taliansku. Najstaršia zmienka o nej pochádza z 15. storočia, kedy lekárnik Domenico di Vincenzo di Domenico Brunetti (aj s na tú dobu primitívnymi pistilmi, mažiarmi a špachtličkami) zaistil nielen jej plynulý chod, no s postupom času prebudoval lekáreň na zariadenie s moderným vybavením. Jeho pôvodné pôsobisko je stále predmetom špekulácií. Hovorí sa, že Domenico pôvodne začínal v kláštore u benedintínskych mníchov, čomu by zodpovedal aj názov. Slovo „annunziata“ má biblický význam a značí „zvestovanie Panny Márie“.

Značka Farmacia SS. si vždy zakladala a stále zakladá na ručnej výrobe, tradičných receptúrach, čerstvých ingredienciách a do výrobného procesu sa snaží vkladať i vedu a úplne nové ingrediencie. Lekárenský tím sa usiluje, aby bol každý produkt prispôsobený nielen ročnému obdobiu, ale tiež rôznym klimatickým podmienkam, typom pleti i momentálnej nálade zákazníkov. Už podľa týchto charakteristík viete, že ide o niche značku, ktorú hocikde nezoženiete, no parfuméria Elnino.sk má tú česť a môže tieto niche vône ponúkať.

Nech sa nebavíme len o lekárni, predstavím Vám práve také produkty, ktoré Vám vyčaria úsmev na tvári a dva z nich sú parfumy, teda vône s najvyššou možnou koncentráciou.

Parfum Farmacia SS. Annunziata Talc Gourmand

Orientálny – vanilkový parfum z radu „Fragrance Xllence“ – Talc Gourmand – v sebe spája dva ústredné motívy – sladkú a horkú stránku kvalitnej čokolády a jej vysokého podielu kakaa. To kakao ako keby Vás prostredníctvom tejto vône poprášilo. Vlastne je to rovno niekoľko čokoládových nápadov, ktoré vytvorili túto mladistvú vôňu plnú protikladov.

Farmacia SS. Annunziata Talc Gourmand

parfum Farmacia SS. Annunziata Talc Gourmand

Sladké santalové drevo a tonkové bôby vytvárajú stabilný základ, ktorý k pokožke priľne a parfum na Vás zotrvá dlhé dlhé hodiny. Základ je zodpovedný za temmý a trošku horký finiš tejto vône. V úvode budete naopak cítiť sladký med a karamel, ktoré v kombinácii v púdrovými tónmi srdca vytvoria dojem ľahkého peľu. Parfum potom presmeruje svoje pôsobenie na chuťové zmysly. Vanilkovo – mandľový kvet heliotropu, vanilka a čokoláda Vám osladia život, no dajú mu aj niečo celkom nové – púder. Ten budete vnímať od začiatku až do konca. Kto miluje gurmánske vône, no chýbali mu medzi nimi púdrové parfumy, toho dámsky parfum Farmacia SS. Annunziata Talc Gourmand privedie do extázy.  Nosiť sa dá celoročne, no najmä na jeseň a v zime, pretože je to vôňa s teplým vyžarovaním.

Parfum Farmacia SS. Annunziata Fiore di Riso

Unisex parfum Farmacia SS. Annunziata Fiore di Riso má delikárnu orientálno – kvetinovú arómu a rýchlo vystúpa do hlavy. Pripomenie prírodu, ktorá vždy človeku nabudenému endorfínmi rozbúši i srdiečko.

Farmacia SS. Annunziata Fiore di Riso

parfum Farmacia SS. Annunziata Fiore di Riso

Otvára sa presne tak, ako to na jeseň potrebujeme – prinesie Vám do života moment svetla cez citrusové tóny, ktoré s dubovým machom urobia tzv. cyprusový akord. Potom sa kvet jazmínu naviazaný na sladký benzoínový a vanilkový základ, kde svoju úlohu zohráva aj fazuľa tonka, ovinie okolo Vás, vôňa zosladne a od kvetov dostane jemný púdrový finiš. To už prichádza romantika, teplé objatia, pusinky a človek akoby lákal ľudí na okolo do svojej blízkosti. Odrazu začne vôňa vyznievať čoraz teplejšie, orientálnejšie a jazmín cítiť viac. Fiore de Riso vonia luxusne, je tak trošku vintage (asi kvôli jazmínu), no tie citrusy prispeli k modernému švihu a sviežim vibráciam. Nikto by ho rozhodne nenazval staromódnym.

Parfumovaná voda Farmacia SS. Annunziata 450

Kvetinovo – pižmová a drevitá unisex vôňa Farmacia SS. Annunziata 450 prišla na trh ako jubilejná vôňa. Skutočné toskánske umenie a vôňa, ktorá oslávila 450. výročie založenia značky, pripomína krásnu lúku plná kvetov a zelene.

Farmacia SS. Annunziata 450

Farmacia SS. Annunziata 450 EdP

Spočiatku na Vás zakričí ambra, ktorá pred uležaním môže pôsobiť, ako keby sme tú lúku nechceli navštíviť, ale len namaľovať spoza okna. Pôsobí na mňa ako čerstvá olejomaľba. To sa ale zmení, až sa „rozreční“ kosatec. Keďže väčšina parfumov je púdrových, tento motív nesmel chýbať. Kosatec spečatil pevné puto, ktoré značka uzavrela s prírodou a v jeho kombinácii s kadidlom a pižmom vôňa pôsobí veľmi decentne (je ideálna do práce) a milo. Bežne by sme vône s týmto základom nosili skôr v zime a na jeseň (ako všetky ostatné vône v tomto článku), no táto sa Vám zíde aj v lete, pretože sa krásne prispôsobí pleti a nikdy nebude násilná. Farmacia SS. Annunziata 450 je ako úsmev na nenalíčenej a peknej tvári. Nevšimnete si ju pre nejaký dramatický efekt, žiadny nemá, ale rozhodne ju zaregistrujete pre jej čisté a nevinné vyžarovanie.

Parfumovaná voda Farmacia SS. Annunziata Cara

Farmacia SS. Annunziata Cara je čerstvou orientálno – vanilkovou novinkou v sortimente obchodu Elnino.sk. V tomto článku ju musím zmieniť pre jej sladkú až chrumkavú arómu, keď to už takto musím napísať.

Farmacia SS. Annunziata Cara

Farmacia SS. Annunziata Cara EdP

Nebyť púdrových tónov, asi by som ten parfum vypila. Bez žartu. Viete si predstaviť vanilkovo – karamelový koláč z amaretti sušienok, ktorý niekto pre ešte väčší efekt pokvapkal mandľovým likérom? Kašľať na koláče a ich kalórie, z tejto dámskej vône žiadna dáma nepriberie. Horkosť mandlí, sladkosť cukru, vanilky a karamelu sa ako dominantné zložky pospájali do hotového dezertu pre Vaše zmysly a zmysly každého okolo Vás.

Ste zvedaví aj na ďalšie novinky v ponuke Elnino.sk? Navštívte e-shop www.elnino.sk, kde nájdete aj ďalšie dve nové vône od talianskej značky Farmacia SS. Annunziata.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This