Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 17.9.2015 v Dámske vône, Pánske vône, Vône | 2 komentárov

Frais Monde a praktické roll-ony

Frais Monde a praktické roll-ony

Parfumovaný olej Frais Monde, to je moja slabosť, ktorá teraz prepukne ešte viac. Na svete sú totiž praktické roll-ony a tieto parfumované oleje sa nám tak budú aplikovať ešte lepšie než doteraz.

V ponuke sú zatiaľ 4 druhy roll-onov, každý úplne odlišný. Ja som pre Vás otestovala 3 z nich, ktoré sa mi najviac pozdávali. Ako voňajú a aké sú?

Buďte voňavá nonstop po celých 24 hodín

Čo praktická žena, ako som aj ja, ocení najviac, je guličkový aplikátor, vďaka ktorému je aplikácia ďaleko jednoduchšia. Doteraz som sa musela natierať prstom, odteraz ma navonia gulička. Hygienické používanie veľmi chválim. Parfumovaný olej Frais Monde v roll-on balení odteraz môžete nosiť so sebou na svojich potulkách. Je maličký, takže sa zmestí naozaj do každej kabelky, vrecka či zásuvky s kozmetikou. Študentka ho pokojne vmestí aj do peračníka.

FRAIS MONDE ZEPHIROS

Zephiros je vôňa ako stvorená pre romantické srdce ženy. Jej jemnú, sladkastú kvetinovú vôňu s púdrovými tónmi si zamilujete. Základ tvorí pomerne silná vôňa osmanthusu. Tá svojou vôňou pripomína mäkkú jemnú kožu s ovocným nádychom marhúľ s až zmyselným pižmovým nábojom. Jej vôňu ešte viac zvýrazňuje pižmo a vanilka v základe parfumovaného oleja Zephiros.

FRAIS MONDE ZEPHIROS

FRAIS MONDE ZEPHIROS

Čo sa týka sily a celkového prejavu, Zephiros od Frais Monde je vôňa sladká, nežná, plná romantických spomienok na letnú dovolenku. Nemusíte mať strach, že by Vás po chvíli začala bolieť hlava. Vôňa je tak vycibrená – jemná a decentná, že sa ju nebojte zaobstarať len tak. Milovníkov sladkých, púdrových kvetinových vôní určite nadchne.

FRAIS MONDE ETESIAN

Voňavá kráska Frais Monde Etesian zo seba doslova chŕli sviežosť Stredozemného mora. Keď som prvýkrát privoňala, prišla mi na myseľ spomienka na čerstvo natrhané citróny priamo z miniatúrnej rastlinky, ktorú pestujem na okne vo svojej obývačke. Až tak silná je vôňa citrusov, ktoré sú v nej prítomné. Ich výrazný akcent (cítim najmä citrón a bergamot) Vás bude sprevádzať po celú dobu. Predtým som bola zamilovaná do vône Frais Monde White Musk And Mandarin Orange, ale Etesian sa mi páči ešte viac a asi už pri nej ostanem.

FRAIS MONDE ETESIAN

FRAIS MONDE ETESIAN

Ľahko rozpoznateľná je v nej vôňa levandule, ktorá sa mi spočiatku až tak nepozdávala, no páči sa mi čoraz viac. Na koži zanecháva vôňa Etesian veľmi príjemný pocit čistoty vďaka vonným esenciám z ambry a pižma. Asi tak po pol hodinke sa citrusy uležia a vôňa ľahučko zosladne vďaka vanilke, viac sa totiž rozvoľnia jej drevitá časť (vôňa Frais Monde Etesian obsahuje aj zložky z olivového dreva). Osobne by som vôňu Frais Monde Etesian zaradila skôr do kategiórie unisex, nebála by som sa ju ponúknuť aj svojmu priateľovi, čiže môže byť aj pánska. Ak hľadáte niečo svieže, potom bude Frais Monde Etesian skvelou voľbou.

FRAIS MONDE CAVER

Hovorí sa, že to najlepšie na koniec. Síce by to teraz pre blížiace sa chladnejšie obdobie chcelo niečo hrejivejšieho, ale parfumovaný olej Frais Monde Caver mi k srdcu prirástol najviac. Asi to bude tým, že milujem sviežosť zelených tónov, ktorých má vôňa Caver dostatok.

FRAIS MONDE CAVER

FRAIS MONDE CAVER

Caver od Frais Monde je svieža, energická vôňa, ktorá dokáže naplniť človeka novou chuťou do života. Zelená predohra je tvorená ovocnými tónmi, hlavnú úlohu tu zohráva citrónovník a jemné kvetinové esencie. Základ je tvorený santalovým drevom a dnes toľko ospevovaným a moderným pačuli. Citrón je tak intenzívny, že len veľmi ťažko rozoznávam vôňu použitých kvetov. Rozhodne sa jedná o ich mix, pravdepodobne ruža a pivónia, ani jedna však nijako nevystrkuje rožky, takže naozaj neviem potvrdiť, ktoré kvety to konkrétne sú.

Všetky 3 vône majú niečo do seba, každá je vhodná pre úplne iný charakter, iný čas a ročné obdobie. Ráno začnite rozhodne energickou vôňou Caver, deň a jeho činnosti si vychutnajte s vôňou Etesian a na romantickú večeru vyrazte rozhodne so sprievodom sladkej kvetinovej vône Zephiros.

Už máte svoj vlastný parfumovaný olej Frais Monde? Ktorý z nich Vás láka najviac?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

2 komentáre

  1. Je vůně Zephiros vhodná pro vegany? 🙂
    Děkuji

    • Krásny deň prajem. Parfumovaný olej Zephiros pozostáva z olejového nosiča a vonných látok. Podľa všetkého budú len rastlinného a minerálneho pôvodu. Tak na 99,9% som si istá, že Frais Monde nepoužíva žiadne ingrediencie živočíšneho pôvodu (na zvieratkách ani netestujú) a mohli by ste olej pokojne vyskúšať. Ale pre istotu Vám túto informáciu overím aj priamo u výrobcu. Na obale sa totiž neuvádza.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This